grub na FC4 a error 18

Sekcia: Konfigurácia 26.06.2005 | 21:09
hurfo   Návštevník
Zdravim. Neviem cim to je, ale Grub sa mi na mojom compe spustit este nepodarilo. Tym padom som Fedoru ani neskusal, pretoze pri standardnej instalacii neponuka lilo a potom ako to dokonci, tak mi vyhodi Error 18 CO TO JE? Podobny problem sa mi vyskitol aj s Debianom. Tento ponukne aj Lilo ale to sice zisti ze tam su aj okna XP, ale po restarte sa bez moznosti vyberu spusti priamo linux, a to v textovom rezime. Asi to bude zniet smiesne, ale momentalne som to vyriesil tym, ze som tam dal mandrake 10.1 a pouzivam jeho Lilo a tak spustam Mandrake 10.1, Debian Sarge, Fedoru a XP. Nejde to nejak jednoduchsie?? Mozno je chyba niekde v Biose? Neviem. Moja Raketa :-D MB ECS KT400, Sempron 2400+,Maxtor 80 GB ATA, Inno3d FX 5200 PS: preco to vsetko: chcem mat 1 Linux na stalo, 1 ktory sa bude menit (skusat) a okna. Howk dohovoril som.
    • Re: grub na FC4 a error 18 26.06.2005 | 16:00
      peter golis   Návštevník
      grub sice nemam a neplanujem, ale malo by to znamenat ze bios nevie citat z takeho velkeho disku. ale to sa mi zda byt hovadina. 80ka disk. http://wiki.linuxquestions.org/wiki/GRUB pri instalacii debianu si mu zadal aby umoznoval a start ostatnych systemov? ci uz pocas instalacie alebo po nej ? alebo zvyknes instalovat postupom accept, next, next, yes, reboot, pray? inac lilo si mozes vzdy nainstalovat a hlavne skonfigurovat dodatocne.
      • Re: Re: grub na FC4 a error 18 26.06.2005 | 19:49
        hurfo   Návštevník
        Na ten odkaz sa nemozem dostat takze neviem co tam je. On (debian) mi to ponukol a tak som mu dal aby spuatal viac os (xp nasiel sam) a to Lilo ako doinstalovat tak to by som rad nejaky navod alebo nieco podobne. Inac napadlo ma ze mam 2 primarne particie a mozno ze je v tom chyba, moj disk: priblizne rozdelenie: 25 GB Fat32 primary active - Win XP 1,5 GB ext3 extended - Mandrake 3,5 GB ext2 extended - Debian Sarge 3,5 GB ext3 extended - Fedora Core 4 4,5 GB ext3 extended - /home 700 MB Swap space 40 GB Fat32 primary - Data ak mate niekto lepsie riesenie ako to rozdelit mozno ze sa necham ukecat :-D
        • Re: Re: Re: grub na FC4 a error 18 26.06.2005 | 21:09
          peter golis   Návštevník
          dokumentacia ku grubu hovori nieco o tom, ze v tomto pripade bios nevie startovat z oblasti kde je nahrany grub. predpokladam ze tych 25Gb windows je na zaciatku disku, takze by som odporucil pozriet sa do prirucky ku grubu. tam sa poise: update your bios and/or move your boot partition into began of disk. ;-) napriklad.