PlayStation3

Sekcia: Programovanie 18.07.2008 | 16:40
Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
Čital som že ps2 a ps3 využivaju linuxove jadro. chcel by som sa spitať či niekto nepoz os ktorý by bol stavaný pre Pc a bežali by nanom ps3 hry. nemyslim žiadne emulatory.
    • Re: PlayStation3 18.07.2008 | 17:20
      chymus   Návštevník
      lol nic take ti nepojde. ps3 podporuje instalaciu linuxu akurat tak. pozri si ake ma ps3 vnutornosti a pochopis. nevraviac o bluray mechanike atd.. jednoducho, nato mozes zabudnut. a ked uz aj uplne ze zazrak by sa stal, predrazis si take nieco a navyse nedostanes taky vykon... ps3 je lacna ako papuce.. takze utekaj, kup ps3, strc to do 40" bravie a uzivaj..
      • Re: PlayStation3 18.07.2008 | 17:53
        WlaSaTy   Návštevník
        Tak tak. V PS2 bol CPU Mips (ak si dobre spominam) a v PS3 zas CPU PPC a take nieco sa do PC nedavalo uz len koli tomu ze by mali uzivatelia PC na tu dobu nadstandardny vykon. Vynimkou boli projekty ako reinkarnacia Amigy alebo BeBOX ktore boli ale s G3 na cca 200MHz pricom PS3 ma frekvenciu cez 3GHz a o vypoctovych jednotkach cell ani nehovorim. Takze ak by to chcel niekto spojazdnit na x86/64, tak potrebuje emulator ktory zrazi vykon desatnasobne a 30GHz PC sa este nevyrabaju.

        Inak ja by som to prepojil kludne aj cez RCA na monitor :)