Zakazanie portov napr. P2P

Sekcia: Konfigurácia 01.07.2005 | 14:30
Admin-Vlado   Návštevník
Neviete prosim ako mam zakazat porty napr. na P2P alebo Bittorrent? Router - MDK 10.1. Problem je v tom, ze vela stahovacov mi zatazuje linku na maximum. Obmedzil som ich v rychlosti aj Prioritu som im znizil ale aj tak to neni ono.Daval som aj do etc/rc.d/*rc.lacal taketo pravidlo (napr.) Iptables -A FORWARD -p tcp --dport 6346 -j drop ale akosi to neblokuje. To bolo konkretne na P2P Limewire. Za odpoved vopred dakujem.
    • Re: Zakazanie portov napr. P2P 29.06.2005 | 01:12
      andrew   Návštevník
      iptables -a output -p tcp --dport 6346 -j drop skus
      • Re: Re: Zakazanie portov napr. P2P 30.06.2005 | 02:18
        Admin-Vlado   Návštevník
        Dakujem za odpoved ale bohuzial nepomohlo to. Aj tak vdaka.
        • Re: Re: Re: Zakazanie portov napr. P2P 30.06.2005 | 15:17
          peter golis   Návštevník
          ono to moze byt aj tym, ze bittorrent pouziva viac takych potrov, jeden nestaci.
          • Zakazanie portov napr. P2P 30.06.2005 | 19:58
            Admin - Vlado   Návštevník
            Ano ale som napr. zakazal aj port 80 ale ako vidite aj tak surfujem. Neviem preco vobec neberie do uvahy to co som napisal do rc.local. Vid hore.
            • Re: Zakazanie portov napr. P2P 30.06.2005 | 22:27
              andrew   Návštevník
              skuste sem hodit tie konkretne riadky firewallu(ten port 80, tiez ten pre bittorrent)
              • Re: Re: Zakazanie portov napr. P2P 30.06.2005 | 22:42
                Admin - Vlado   Návštevník
                Ktore riadky firewallu? Nemate ICQ bude to rychlejsie alebo nieco podobne.
              • Andrew 30.06.2005 | 22:47
                Admin - Vlado   Návštevník
                iptables -A forward -p tcp --dport 80 -j DROP. To by nemalo fungovat vobec www. Ci nie? Tych portov mam tam vela nastavenych, vpisujem ich postupne podla toho kto aky port na stahovanie napr. cez bittronnet pouziva.Hovorim asi mi nieco chyba ked vobec neberie do uvahy do co mam napisane alebo tam bude nejaka len somarinka a ked na to pridem (e) tak ...
                • Re: Andrew 01.07.2005 | 00:19
                  andrew   Návštevník
                  to pravidlo by malo byt ok. ale je tu moznost, ze este pred nim 80 niekde povolujete, a tak tu ani paket nedojde
                  • Re: Re: Andrew 01.07.2005 | 12:36
                    Admin - Vlado   Návštevník
                    Uz asi tusim kde je problem, ze vraj mam automaticky generovanu "iptables" takze musim to manualne nejak napisat ale este neviem ako.
    • Re: Zakazanie portov napr. P2P 01.07.2005 | 14:30
      x   Návštevník
      riesenie sa vola iptables-p2p, kde sa da zablokovat vsetok p2p trafic, co nepovazujem za moc rozumne. Radsej len obmedz rychlost p2p. http://freshmeat.net/projects/iptables-p2p/