C newbie 2

Sekcia: Programovanie 08.08.2008 | 14:33
Jano   Návštevník
Dobry den,
som tu zase. Prepacte, ze otravujem, ale nevedeli by ste o nejakych dobrych prikladoch, aby som si lepsie precvicil C? Ucim sa z Ucebnice jazyka C od Herauta a zda sa mi tam dost malo prikladov. Nejake podla obtiaznosti a urovne, najlepsie v slovencine, pripadne cestine a online.
Dakujem
    • Re: C newbie 2 09.08.2008 | 16:27
      anonym   Návštevník
      http://people.tuke.sk/igor.podlubny/C/index.htm

      prikladov tam nie je extremne vela, ale uci sa z toho dobre. vsetko nove co sa dozvedas je postupne uvadzane na prikladoch.
      • Re: C newbie 2 09.08.2008 | 20:19
        Jano   Návštevník
        Dakujem.
        O tejto stranke som nevedel, urcite si tam nieco precitam.
        Myslel som vsak nie ukazkove priklady, ale priklady na programovanie. Teda priklady typu: "Naprogramijte program, ktory...".
        Ale aj tak dakujem
        • Re: C newbie 2 10.08.2008 | 21:47
          okolo iduci   Návštevník
          Najlepsi cvik je zacat robit vlastny program - urobit si nacrt a robit -robit-robit, doladovat az kym ti nepojde- len tak sa naucis . Budes stracat nervy :) ale naucis sa.
        • Re: C newbie 2 11.08.2008 | 19:34
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          naprogramuj nejaky zlozitejsi kartovy trik, vlastny interpreter s par prikazmy atd...
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: C newbie 2 11.08.2008 | 23:35
            Jano   Návštevník
            Este sa v tychto terminoch nevyznam. Co znamena kartovy trik a vlastny interpreter?
            • Re: C newbie 2 11.08.2008 | 23:54
              qaws   Návštevník
              Interpreter:
              Predstav si programovaci jazyk (kludne ho mozes vymysliet aj ty), ktory sa nekompiluje. Interpreter je potom to, co cita prikazy zo vstupu a nejako ich vykonava.
              • Re: C newbie 2 12.08.2008 | 00:06
                Jano   Návštevník
                Dakujem, ale nie je to na zaciatok zlozite? Predsa som len zaciatocnik...
                • Re: C newbie 2 12.08.2008 | 00:49
                  aaaano   Návštevník
                  Ty si predstavujes taky jazyk az velmi zlozito. Nemusi to byt nieco schopne samostatne pracovat - na zaciatok staci napr. nieco, co bude kopirovat subory, pripadne vypisovat zadane stringy, pocitat so zakladnymi operandami (+,-,*,/) atd. Fantazii sa medze nekladu.

                  Vstup nemusi byt nutne v tvare 5+4 a nech to hodi vysledok - ak to inak nevies, tak staci, ked najskor zadas napr. 5 a potom 4, neskor sa naucis spracovat aj zlozitejsie vstupy.
                  • Re: C newbie 2 12.08.2008 | 01:35
                    Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                    No, taka kalkulacka je fakt dobry priklad. Clovek si tam vyskusa parsovanie vstupu a rekurziu (alebo stack). Myslim, ze na zaciatok je to fakt vhodne.

                    Takze zadanie: Naprogramujte program, ktory nacita z klavesnice vstup vo formate (prikald): (1+3*(5+2.3)-19)/3, ten nasledne vyhodnotte podla klasickych matematickych pravidiel a vypiste vysledok, pripadne hlasenie o chybe, ak je vyraz chybny (zle uzatvorkovany, delenie nulou, atd.)
                    Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity