openSuSE a jeho repozitare

Sekcia: Konfigurácia 24.08.2008 | 09:56
Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
Cafte...mam taky problemik, dnes som nainstaloval openSuSE 11. Ale tuto distribudiu som este vobec nestudoval, nevidel ani nemal. Chcel som len nainstalovat ovladace na nvidiu a v navode na stranke nvidie bolo ze mam pridat repozitar. tak som pridal ale teraz s nim ma system zrejme nejaky problem. toto vypisuje:
Pri inicializácii repozitára došlo k chybe.
/etc/zypp/repos.d/download.nvidia.com
.repo: Line 2 is missing '=' sign

a potom este vypise ze nieje definovany ziaden repozitar. takze neviem instalovat nic z repozitarov.

za pomoc a dobre rady vopred dakujem :P

PS: ako sa instaluje, odinstaluje, updatuje, upgraduje, atd prikazom cez teraminal v openSuSE?
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
    • Re: openSuSE a jeho repozitare 24.08.2008 | 21:46
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Hmm zvlastna chyba, skusil by som asi na novo pridat repozitare, odstranit a potom zas pridat..
      Co sa tyka konzoly tak bud yast (yast2 je graficka) , a pre tych nelenivych co si radi studuju mozes skusit zypper. zypper
      • Re: openSuSE a jeho repozitare 24.08.2008 | 22:18
        Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
        jedine co ti mozem poradit je , ze to urob podla navodu na suse stranke, a nvidia sa da naistalovat oneclick install na susackej stranke
        • Re: openSuSE a jeho repozitare 25.08.2008 | 12:09
          <<<>>>   Návštevník
          tuto mas krasnucky navod pre NVIDIU

          a pozor ak mas grafiku Geforce rady od 0 po 4 tak klikni na legacy driver (take orazovo zlte tlacitko) a ak mas 5 az 9 tak klikni na to prve zelene tlacitko

          :)

          a keby si chcel navod na zypper tak http://en.opensuse.org/Zypper/Usage#Quick_Reference
          GL
          • Re: openSuSE a jeho repozitare 21.03.2009 | 17:07
            esha   Návštevník
            ani podla toho navodu to nejde, spusti sa yast a stale to iste...