Intel GMA 945 a VirtualBox

Sekcia: Hardware a Drivery 25.08.2008 | 11:29
Avatar Matrus fedora  Používateľ
Zdravim. Ako si nainstalujem ggraficky driver pod xp cko ktore mi bezi cez virtualbox?
som si stiahol driver zo stranky intelu a mi to vyhodi ze moj system nesplna minimalne naroky a instalacia skonci. Mi to ani grafiku nerozozna. Treba dajak prekonfigurovat ovladac vo virtualboxe?
Tak isto to nejde ani na opensolarise a nemozem vyuzit plne rozlisenie (16:9) a vidno mi vzdy cierne okraje:(
Ak ktosi viete pomoct tak poradte. Budem nesmierne vdacny.
Dakujem.
rock'n'roll
    • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 11:49
      Avatar Matrus fedora  Používateľ
      Inac distro mam Mandrivu 2008.0 a VirtualBox mam Sun xVM 1.6.4
      rock'n'roll
      • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 12:51
        <<<>>>   Návštevník
        no poviem ti tak ze cez virtual box a vobec cez virtualizaciu OS nerozchodis 3D akceleraciu :) iba na novom VMware experimentalne funguje podpora 3D akceleracie ... a po druhe co sa tyka virtualizacie Virtual BOX vlastne nevirtualizuje tvoju hardwarevu configuraciu on virtualizuje svoje zariadenia ktore ma na programovane a velmi pochybujem o tom ze to XP vidi Grafiku INTEL GMA 945 on vidi ze mas grafiku VirtualBox Graphics Adapter maximalne co mozes spravit aby ti tam lepsie islo video napr je nainstalovat hostovske doplnky a to sa instaluje tak ze ked mas otvoreny windows v tom okienku virtual boxu tak tam hore kliknes na Zariadenia => Nainstalovat hostovske doplnky a potom sa ti otvori vo Windowse instalacia nainstalujes a to je vse ... ale zabudni ze vo virtual boxe budes hrat nejake 3D hry tam nieje ziadna podpora openGL a DirectX 3D renderovania
        • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 13:09
          Avatar Matrus fedora  Používateľ
          ja nepotrebujem hrat hry. Mne ide len o to aby som mal rozlisenie 1280x800. A vo win taka moznost nie je. bud mam plochu mimo zobrazenia, aleo je ta plocha s dost velkymi ciernymi okrajmi, co pri 15 palcovej uhlopriecke mi pri horizontalnom rozliseni robi zhruba 10 cm. neviem uz presne ale tento isty win mi pod ubuntu bezal na celom displeji.
          rock'n'roll
          • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 14:01
            <<<>>>   Návštevník
            v ubuntu mas rozhranie 1280x800 ? ak hej tak ti potom nedovoli mat v okne take rozlisko iba vo fullscreene
            tak skus fullscreen zapnut :) klavesova skratka HOST KEY + F defaultne je hostkey pravy ctrl cize ctrl+f
            • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 14:05
              <<<>>>   Návštevník
              pretoze ani ja si nemozem nahodit moje rozlisenie 1680x1050 ked to mam v okne
              ale ked zapnem fullscreen tak mi to automaticky hodi do 1680x1050
            • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 14:09
              Avatar Matrus fedora  Používateľ
              Ubuntu uz nemam. Ale ak si dobre spominam (co pri mojej extremne poskodenej kratkodobej pamati vobec nemusi byt pravda), tak mi bezalo xp cko pod VB vo fullscreene na tych 1280 na 800. A viem ako sa zapina;) sak ved to, ze mne vo fullscreene sa plocha nezobrazuje na cely displej.
              rock'n'roll
          • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 14:56
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            nainstaluje si "guest additions" z menu virtualboxu kde mas Machine, Devices, Help
            • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 16:28
              Avatar Matrus fedora  Používateľ
              Ked na to kliknem nic sa nedeje. A to si mam nieco stiahnut, pohladat? a ako to zhruba funguje?
              zaujima ma ci tie doplnky su pod win, alebo su to doplnky priamo k VirtualBoxu.
              rock'n'roll
              • Re: Intel GMA 945 a VirtualBox 25.08.2008 | 16:50
                Avatar Matrus fedora  Používateľ
                chytil som sa toho guest additionsu a vyguglil som postup.uz to ide. juch.
                Vdaka.
                Lubim vas:D
                rock'n'roll