DynDns

Sekcia: Konfigurácia 26.08.2008 | 22:56
Extrem   Návštevník
Ahojte. Mam nainstalovany debian 4.0. Serverove balicky. Zriadil som si na dyndns.org ucet. Router mam vigor 2700vgst. Tam som nastavil ten ucet. A cez NAT ukazal na ten server. povolil porty 110 25 80 21. Ked sa pripojim odniekial na moj pc www.xx.dyndns.ws . Tak mi zobrazi apache {It Works}. Takze to vsetko pracuje.
Moja otazka sa tyka mail. Ako nastavit aby mi chodili maili? mail@xx.dyndns.ws (To je ten server.)
Dik. Za reakcie
    • Re: DynDns 26.08.2008 | 23:04
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      S tým bude trochu problém. Väčšina veľkých mailových servrov má blacklist na IP rozsahy poskytované ISP cez DHCP. Takže to znamená, že mail od teba aj tak žiadny server neprijme (automaticky ťa označí ako spamera).
      Malo by to ísť nejako tak, že budeš posielať maily cez svojho ISP. Ale to neviem ako sa nastavuje. Snáď niekto skúsenejší poradí.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: DynDns 27.08.2008 | 01:04
        dedo mraz   Návštevník
        more, ale on chce prijimat, nie posielat...
      • Re: DynDns 27.08.2008 | 14:45
        Extrem   Návštevník
        Ahoj. Chcel som len prijimat. Pripadne odosielat.
        • Re: DynDns 27.08.2008 | 20:22
          heh   Návštevník
          Pripadne odosielat ludia rozhodnite sa uz !! co vlastne chcete chcete radu a ani sami neviete aku ???
          • Re: DynDns 27.08.2008 | 21:04
            WlaSaTy   Návštevník
            Chcu sa doma naucit riesit server, teda co najviac co sa z toho da v prostredi lacneho domaceho internetu.

            Pre postu, navod ako urobit MX zaznam pre prijimanie je priamo na dynadns a navod ako zabezpecit odosielanie posty cez poskytovatela je len klauzula na preposielanie posty v konfiguraku MTA. Problemy ktore budu musiet riesit, bude open relay pre odosielanie SPAMu. Aj vnutorny.

            Tak vela zdaru.
            • Re: DynDns 26.02.2009 | 12:05
              scotyj   Návštevník
              aby ti sli maily potrebujes v dyndns.org mat vytvoreny mx zaznam pre tvoj ucet, a nie som si isty ci je to zadara
              • Re: DynDns 26.02.2009 | 15:22
                Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                nastav MX zaznam


                http://www.opengroup.org/comm/the_message/magazine/mmv5n1/dns.htm
                lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk