Ako je známe, distribúcia antiX 17 bola postavená ako systemd-free na Debian Stable. Pre priaznivcov Debian Unstable vytvorili vývojári antiXu 32 a 64-bit ISO z repozitárov Debian Sid s Kernel 4.15.14 a systed-free initom. ISO Net vyžaduje káblový Ethernet, kdežto Core by malo fungovať aj na Wifi. Tento nový Debian Sid flavoure je možné stiahnuť TU.
Aj keď príliš často nevidíme informácie o novinkách vývoja distribúcií Lubuntu a Lubuntu Next, vývoj prebieha a vývojár Simon Quigley zverejnil niekoľko noviniek o pripravovaných vydaniach. [...]
Je to veľmi jednoduché. Dozviete sa viac, než by ste čakali. Zistiť to môže veľmi jednoducho každý používateľ. Stačí, keď Facebook pár kliknutiami požiada o zaslanie kompletnej databázy informácií, ktoré o ňom doposiaľ nazbieral. Facebook prežíva jednu z najväčších káuz vo svojej histórii po tom, čo sa citlivé informácie o 30 miliónoch používateľov dostali do nepovolaných rúk. Hashtag #deletefacebook sa stal trendom a návštevníci najväčšej sociálnej siete sa čoraz častejšie pýtajú, čo všetko o nich vlastne vie.
Už o necelý mesiac sa v Bratislave uskutoční konferencia Bratislava OpenCamp 2018. Program už je takmer dokončený, dolaďujú sa už iba niektoré názvy prednášok. Môžete sa tešiť na témy ako cloud, kontajnery, Linux, alebo strojové učenie, Blokchain či WebAssembly.
Kali Linux a Debian sa pripojili ku Ubuntu a open Suse vo Windows Subsystem for Linux (WSL). To znamená, že je možné tieto distribúcie inštalovať v príkazovom riadku vo Windows 10 ako ostatné aplikácie pre Windows.
V súčasnosti už viac vývojárov vyvíja pre linuxové platformy ako pre MS Windows na desktopoch a aj serveroch. Rozsiahleho prieskumu sa zúčastnilo takmer 66 tisíc vývojárov. Priezkum prebiehal na Stack Overflow, fóra pre vývojárov s cieľom vzájomne si pomáhať pri riešení konkrétnych programátorských problémov.
Dnes prebehla migrácia na novšiu verzi Shakal CMS. Dnes môže dôjs ešte k pár menším pársekundovým výpadkom. Za výpadok sa ospravedlňujeme.
Vývojári Linuxovej distribúcie MX oznámili vydanie novej verzie MX-17.1.
Táto verzia obsahuje nedávno vydaný kernel, nový a vylepšený súbor aplikácií "MX apps" a aktualizované aplikácie vrátane Firefox 58 a LibreOffice 6.
Viac informácií TU.
Vyšiel nový program, ktorý umožňuje pomenovať priečinky (alias) a potom do nich prechádzať pomocou príkazu goto <alias>.
Cez tento víkend sa konal InstallFest 2018, videá z prednášok sú už online.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Finančne nás môžte podporiť cez PayPal:
Viac netreba, malo by sa v linuxe vytvorit pripojenie cez ethernet (ikona vedla hodin by to mala avizovat:-)).
A v linuxe: pripojis router a ono to pojde, potom zistis, ze sa stranky nacitavaju akosi pomaly, cize vypnes ipv6 (co to je ani nepotrebujes vediet).
18. Zakázání IPv6
Několik posledních vydání Ubuntu trpí nepříjemným problémem, který způsobuje nefunkčnost sítě pří připojení přes některé typy domácích routerů. Problém se projevuje pokud je zapnutá podpora IPv6 v routeru i v Ubuntu, a je-li router používán jako DNS-proxy (tzn. v Ubuntu je jako adresa DNS serveru uvedena IP adresa rozhraní routeru směrem do lokální sítě).
Nejdříve vypněte podporu IPv6 v Ubuntu. Otevřete soubor /etc/modprobe.d/aliases (nutno s právy superuživatele), tedy například příkazem Kód:
sudo nano -w /etc/modprobe.d/aliases
(prikaz moze vyzerat aj takto: stlac ALT+F2 a vloz prikaz
kdesu kwrite /etc/modprobe.d/aliases
)
Najděte řádek
alias net-pf-10 ipv6
a změňte jej na
alias net-pf-10 off
Soubor uložte, zavřete a restartujte počítač. Po restartu pro kontrolu zadejte příkaz
lsmod | grep ipv6
nesmí se nic vypsat.
zdroj
Wizard je len jedna z moznosti ako to nastavit. Je mozne ze cez ten wizard to bude na zaciatok lahsie, ale ak nemas windows, tak si budes musiet vystacit aj s konfiguraciou cez web prehliadac)
A co nevies? Dostal si meno a heslo k pripojeniu DSL. Tak sa naloguj do konfiguracie toho routra (cez web prehliadac a adresa by mohla byt 192.168.2.1 , meno heslo najdes v navode (admin a 1234 --nasiel som to v navode na ar-7084gb) a ostatne potrebne udaje najdes tu, predposledna tabulka, teda ak nie je ten router uz prednastaveny na SK podmienky.
A pri vytvarani pripojenia budes potrebovat meno a heslo od ISP (taka bola tvoja otazka kam to mas zadat).
Zaujima ma to pre to, ze to asi nie je podporovany router od ISP a tak by som chcel vediet ako ti na nom funguje net. (hladal som alternativnu nahradu za moj, uz trochu nadsluhuje a tiez by som asi siel asi do edimaxu- preto ten zaujem)
(poznam dost pripadov, ze si ludia kupili DSL routre a nesli, lebo neexistuje pre SK spravny firmware a pre podobne priciny)