integrovana Wifi a Linux

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2008 | 19:04
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

(Ubuntu)
Mam na Vas taku otazku.Instaloval som kamaratovi linux a vsetko sikovne nasiel.Problem bol len vo wifi.Ma broadcom.Linux nasiel aj to lenze

Iwconfig vypisal vsetko bez problemov,len ked som dal ifconfig wlan0 up tak ju nevedel zapnut.Vo win ked ho zapne tlacitkom tak ma modru farbu.Vypnute ma oranzovu.V linuxe mal stale oranzovu,ako keby ho nedokazal linux zapnut ale stale sa javil ako najdeny.



    • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 19:28
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      To, že nesvieti LED neznamená, že je vypnutá. Aj moja wifi mala vždy vypnutú LED a fungovala (aktuálny ovládač už vie použiť LED).
      • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 19:37
        Dotmindes   Návštevník
        Dakujem ale ona naozaj nefungovala.Ani ifconfig ju nedokazal zapnut.Vobec nedokazala ani najst siet aj ked sa javilo v iwconfig wlan0 ----vsetko uplne v poriadku a ukazovalo kartu ako najdenu.O tu diodu nejde.Nech si svieti ako chce.To som len chcel upresnit situaciu.

        • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 20:36
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          ifconfig wlan0 up
          iwlist wlan0 scan
          To nevypíše nič?
          • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 22:55
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
            Možno nie je korektne nahraný firmware, skús niečo z tohto: http://www.lucasmanual.com/mywiki/bcm43xx
            http://blog.gunbladeiv.com/2008/05/hardy-heron-b43-broadcom-driver-setup.html
            • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 23:20
              Dotmindes   Návštevník
              Dakujem,skusim to ale z odpovedou pridem az neskor lebo to nebol moj comp.

          • Re: integrovana Wifi a Linux 28.09.2008 | 23:19
            Dotmindes   Návštevník
            To som skusal ale proste nesla zapnut.Vypisalo tam nejaku hlasku ako keby si to proste napisal ifconfig wlan0 up a nemal tam ziadnu wifi,pritom iwconfig ukazoval wlan0 ako funkcne wifi pripravene na pripojenie.