NTFS captive vs. kernel 2.6.12

Sekcia: Ostatné 19.08.2005 | 18:59
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Mal som kernel 2.6.9 z FC3 a captive som nainstaloval bez problemov z rpm-ka. Teraz som si skompiloval novy 2.6.12 a captive mi prestalo fungovat, tak som ho odinstaloval a nainstaloval znova. Pri odinstalacii napisalo Warning ze nevie najst file v /var/lib/lufs/lufs.ko pricom tam bol. Pri instalacii zase ze ho tam nevie zapisat. Vsetko som robil ako root. Ale instalacia myslim prebehla. Potom som spustil na radu mount-u spustit /usr/share/lufs/prepmod a ten mi vypise ze nevie najst kernel-headers, resp. ze tie co najde teda z 2.6.12 nie su valid. Tak neviem co s tym dalej. Otazky: 1. Ma niekto funkcny kernel 2.6.12 a captive? 2. Je normalne ze po skompilovani noveho kernelu prestanu fungovat dovtedy nainstalovane moduly? (okrem captivu som mal aj modul na Intel Centrino VGA a ani ten samozrejme nefungoval) 3. Ak ano neda sa tomu nejako vyhnut?
    • Re: NTFS captive vs. kernel 2.6.12 19.08.2005 | 15:06
      Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
      by aj mna zaujimalo
    • Re: NTFS captive vs. kernel 2.6.12 19.08.2005 | 18:59
      peter golis   Návštevník
      2) nie je normalne ze po skompilovani noveho jadra prestanu fungovat instalovane moduly. ale po jeho nainstalovani a aktivovani, tak to uz je normalne. totizto sucastou instalacie noveho jadra je instalacia modulov. a tie ako prve vymazu /lib/modules/verzia noveho jadra/. najcastejsie sa to prejavuje ako problem ked clovek instaluje ovladace tretich stran (nvidia, captive,...) 3) vyhnut sa tomu da tym, ze si clovek vzdy po upgrade jadra nainstaluje vsetky ovladace tretich stran ktore pouziva. ps.: instalacne rutiny si zvyknu kontrolovat verziu beziaceho jadra a porovnat ju z verziou zdrojakov jadra. ak to nesedi, tak odmietnu kompilaciu. odhadujem ze si mal nastartovane distribucne jadro 2.6.9 a zdrojaky ku 2.6.12