OpenSUSE music studio

Sekcia: Ostatné 01.10.2008 | 21:37
Dotmindes   Návštevník
Zdravim,

Existuje distro JAD.Je to openSUSE10.2 music verzia.
Mam openSUSE 11.Ako z nej spravim music verziu?

Tu som nasiel repozitare na JAD ale neviem ako.
http://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories

Moze mi ktosi
napisat nejaky strucnejsi navod?Viem,ze na music distro je treba rt jadro ale vraj sa da aj bez neho...


    • Re: OpenSUSE music studio 05.10.2008 | 04:35
      shade   Návštevník
      Hm, neporadim ti, ale to zatial nikto, tak preco nezacat OT. Neuznavam vseliake distribucie, podla mna je len GNU/Linux. Jedine v com sa lisia je len soft v repoz. a balickovaci system. Cize namiesto skusania distribucie co ma 8 uzivatelov + 5 aplikacii v overlay by som sa drzal tej hlavnej. K hlavnej distribucii, je to len abstrakcia nad podstatou, ideal je podla mna LFS ale uznavam ze to je trochu hardcore pre bezne pouzitie, gentoo je podla mna rozumny kompromis. Ale to tiez nemusi byt pre kazdeho, takze tu nechcem zacinat svatu vojnu. Asi najdolezitejsie je poznat balickovaci system tej svojej a vediet ako zmenit jadro napr.
      • Re: OpenSUSE music studio 05.10.2008 | 16:24
        Sotmindes   Návštevník
        Uz vyriesene.Stacilo stiahnut cez yast kernel-rt pre nizsiu latenciu.
        Potom bolo potreba stiahnut jack a qjackctl a potom uz len prislusne programi.V mojom pripade len Rosegarden a Ardour.To mi bohato staci.Pripadne este hydrogen na bicie.
        Aky linux mas presnejsie na mysli.Daj link,pozrel by som.
        Mna trochu hnevaju tie distribucie,ale nemam nejak odvahu robit bez balickovacieho systemu.Synaptic v ubuntu mi zatial najviac vyhovoval a docela sa da aj tento yast.