Aky Linux poradite

Sekcia: Ostatné 18.07.2005 | 09:22
Aganemnon   Návštevník
Chcem prejist uplne na Linux. Skusal som uz viacej distribucii, ale neviem si vybrat (Mandriva, Slax, Aurox...). Ide mi o: 1. Co najvetsiu potporu pre najnovsi HW (mam nove komponenty hlavne doska msi s NF4 s.939 ostatne neni problem). 2. Stabilita 3. Pristupnost balikov Neexistuje nejaka distribucia ktora riesi zavyslosti? Nemam doma net a nechce sa mi stahovat binarne baliky a potom este hladat 10dalsich veci na to aby som to nakompiloval a pustil. Ako je to so 64bit linux?
    • Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 14:38
      peter golis   Návštevník
      >Neexistuje nejaka distribucia ktora riesi zavyslosti? kazda moderna, pokial sa na instalaciu pouzivaju programy z danej distribucie. co sa tyka dosky, skus ju opisat. teda ake su tam komponenty sietovka, grafika, radic diskov (sata/pata/ata), zvukovka,...
      • Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 14:57
        Aganemnon   Návštevník
        Vetsina veci je tam Nvidia. Zatial mi vsetko behalo iba na tom Auroxe(ten mi zase nechce prehliadat diskovy odiel NTFS, ale este som to nemal cas nejako podrobne pozret.), bez doinstalovania(samozrejme okrem 3Dacceleracie). Problem mi vetsinov roby zvukova karta(tu ale boinstalovat viem) a radic (napr. Mandrake ma odpisal hned na zaciatku, a zavadzat ovladace pred instalaciov neviem).
        • Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 15:13
          Aganemnon   Návštevník
          http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K8N_Neo4-F&class=mb HDD mam na Ata Radici
        • Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 15:15
          peter golis   Návštevník
          ak ti zatial najviac vyhovoval aurox, tak ho mozes pouzivat. pridanie podpory ntfs IBA NA CITANIE by nemal byt moc velky problem. ak chces skusat a mas doma internet (a nemas spoplatnene data), tak mozes kludne vyskusat aj ine distribucie (suse, debian a jeho kamaratov - danix,knoppix,...).
          • Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 15:30
            Aganemnon   Návštevník
            Musim sa na ten NTFS pozriet lepsie, lebo je to nejake divne. otvorim nmt a niesu tam win oddiely. Pozeral som to tam este vnejak freehdd a tam zobrazene neboli tiez. Jedino co som este nepozrel bol zavadzac asi to bude v nom. Ale to som len tak odbocil.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 16:00
              borgcube   Návštevník
              ked tam nie su win oddiely, pravdepodobne ich nemas pripojene :). v zavadzaci sa to nerobi. robi sa to v /etc/fstab alebo manualne. zapis na ntfs by som radsej este neskusal.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 17:34
              peter golis   Návštevník
              OT: NMT? nordic mobille telephony? predchodca gsm mobilov v europe vyvinuty firmou nokia? ale do /mnt si ich ako uz bolo povedane, mozes pripojit aj sam. ale bude treba polaborovat s kodovou strankou (utf/1250/...) aby si mal dobre diakritiku (dlzne, mekcene,..).
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 18:10
                Aganemnon   Návštevník
                Vdaka za opravenie. Ide iba o preklep. Manualne som ich este pripajat nekusal ale spravim to, problem to nebude.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 09.07.2005 | 18:59
                  peter golis   Návštevník
                  pohoda. ako root spsti prikaz: /sbin/fdisk -l a uvidis rozdelenie disku. potom si vytvor pripojnu bod: mkdir /mnt/win_c potom ten disk skus pripojit (hda1 je prvy oddiel prveho disku - cecko - s ntfs, moze sa lisit, podla toho ako to mas rozdelene): mount /dev/hda1 /mnt/win_c -t ntfs pozri sa kolko mas miesta: df -h ak tam uvidis pripojnu bod, tak mas skoro vyhrate. aurox nepoznam, iba si matne spominam ze ho klonovala ceska firma z redhatu a lisovala v polsku. takze neviem ako deteguje kodovu stranku na ntfs koli diakritike. skus sa prejst po tom disku ci tam nemas zmrsene mekcene a dlzne. ak nie, tak to mozes zapisat do /etc/fstab. ak ano, tak umount /mnt/win_c a do mount treba zadat kodovu stranku. a s tym sa treba pohrat ;-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 13.07.2005 | 12:03
                    Aganemnon   Návštevník
                    Funguje to v pohode. Vdaka. Teraz som sa trosku do toho vnoril a je to celkom fajn distribucia. Zatial som s nou nemal nejaky vazny problem. Inac robia ju poliaci.
        • Re: Re: Re: Aky Linux poradite 16.07.2005 | 02:44
          matt   Návštevník
          posledny aurox na baze jadra 2.6.10 bez problemov instaluje NTFS podporu. ma problemy so zvukovkoami ale to sa treba pohrat
          • Re: Re: Re: Re: Aky Linux poradite 18.07.2005 | 09:22
            Aganemnon   Návštevník
            S NTFS problem nieje. A dokonca ani so zvukovkou, co som sa dost cudoval kedze mam MSI dosku so zv ACL850. Vsetko bez problemov zatial.