Slackware vs Vidalinx(gentoo)

Sekcia: Ostatné 17.07.2005 | 21:32
patrik94   Návštevník
Ktory odporucate lebo teraz si to chcem dat tu napalit poradite mi aky je podla vas lepsi ktory ma lepsieho spravcu balickov a tak?
    • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 12:16
      x   Návštevník
      tieto distribucie su dost rozdielne, skor by som vyberal medzi slackware a debian.
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 12:19
        patrik94   Návštevník
        preto prosim piste rozdialy nutne potrebujem dakujem
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 12:23
          x   Návštevník
          ak mas vykonny stroj a vela casu tak gentoo (vsetko sa kompiluje), inak na server skor debian/slackware, desktop fedora/suse/mandriva
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 12:34
            patrik94   Návštevník
            Mam vykony ale cas nemam mam pomale pripojenie na internet inak by som chcel gentoo bez vahania a co ta fedora aka je?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 12:38
              x   Návštevník
              Fedora je na desktop velmi dobra. Pouziva rpm balicky ako vacsina distribucii. Je urcena skor pre zaciatocnikov.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 12:40
                patrik94   Návštevník
                Ale ja sa chcem v linuxe aj daco naucit asi si dam toho slacka alebo vidalinux Medzi nimi teraz uvazujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 12:51
                  borgcube   Návštevník
                  ak sa chces nieco naucit, tak najlepsie bude ak skocis do hlbokej vody a naisntalujes si slackware
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 12:56
                    patrik94   Návštevník
                    Tak ti mi odporucas slackware ake ma vyhody
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 13.07.2005 | 13:03
                      borgcube   Návštevník
                      ziadne graficke konfiguracne nastroje, ziadne blbe zavislosti, vychadza z filozofie BSD (rc skripty) a nie zo SYSTEM V (ostatne distra), rychly na pomalych masinach, najstarsia distribucia, naucis sa robit s konfiguracnymi subormi (co vyuzijes aj pri inych distribuciach), treba len vyskusat
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware 13.07.2005 | 13:04
                        Patrik94   Návštevník
                        Ale temy si tam mozem dat nie ako napr. Mac tema a tak
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackw 13.07.2005 | 13:16
                          borgcube   Návštevník
                          ak myslis v KDE, tak ano
                    • slackwara odporucam 13.07.2005 | 13:03
                      skywaker   Návštevník
                      odporucam slackware, alebo mandrake... naucit sa da vsade, ak mas zaujem, ovsem slackware je naozaj pekny a rychly. nainstalujes si system bez problemov nemusis sa bat ze nieco ti nepojde dobre lebo slack je velmi stabilny tusim,ze si zaciatocnik a preto hned sa pustit do gentoo by bol zabijak. slack je na dve cd. prve obsahuje vsetko + xka + windowmaker a take veci ako Gimp. Na druhom cd je gnome a kde. vesi.lukas@post.sk - skywaker inac ani debian nie je zly ale tahat 14cd sa mi nechce ...
                      • Re: slackwara odporucam 13.07.2005 | 13:16
                        borgcube   Návštevník
                        tak si stiahni zakladny system na mini-cd, a naistaluje z ftpciek len to co potrebujes :)
    • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:06
      andrew   Návštevník
      ten kto xce, sa vela nauci aj na mandrakovi. ale clovek je znamy to lenivec, a preto ked ma na vyber konfigovanie v konzole alebo v X, castejsie si vyberie X. ale vravim, ten kto xce, vela sa nauci v kazdom linuxe. len v napr. gentoo sa toho naucis preto viac, lebo nemas na vyber :D
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:35
        patrik94   Návštevník
        No asi si dam slackware
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:42
          TomiT   Návštevník
          Radsej by som bral vidalinux. Mas tam pre pripad potreby aj tie graf konfiguracne nastroje a da sa aj bez nich.
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:38
        TomiT   Návštevník
        Trefa do cierneho. To ze si niekto z frajeriny da slack aby ukazal ze vie robit v linuxe a konfigurovat bez graf. nastrojov len ukazuje ako nic nevie. Cest vynimkam. Normalny clovek si nainstaluje mandrake, fedoru, debian ubuntu alebo hocico ine. Ked sa chce ucit konfiguruje bez graf nastrojov. Ked chce nieco surne robit alebo nieco pri uceni pokaslal ma graf konfiguraciu kde secko rychlo poriesi.
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:44
          borgcube   Návštevník
          a kto pouziva ine distra je nenormalny? som rad ze som nenormalny, aspon nepatrim k vacsine....
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 13:57
            patrik94   Návštevník
            Borcuge Nechaj ho to on je nenormalny Ja s linuxom viem robit pracoval som uz s mandrakom ale ten sa mi vobec nepacil zbytocne zahodene peniaze, Rozmyslam nad tim slackwarom ale teraz neviem ked si dam vidalinux ako sa tam instaluje soft moze byt soft aj pre gentoo myslim ze by som si tu objednal to cd gentoo package
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:11
              TomiT   Návštevník
              Sam vidis. Rozmyslas este aj nad tym ako sa tam instaluje soft. Ale 99% ludi potrebuje pracovat a nie hrat sa a spekulovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 14:13
                borgcube   Návštevník
                ako vies ze on je tych 99 %? co ked je to jedno percento? preco musia byt vsetci ako ty?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 14:24
                  TomiT   Návštevník
                  Citam aj ostatne threads. A z toho vidim ze je to zaciatocnik co spekuluje ako anca s ... V poslednej dobe vela ludi skusa linux ale vela ich nanho aj zanevrie ked sa im poradi slack a pod. s tym ze ked sa chcu nieco naucit tak to je to spravne. Proste nemaju sancu. A je to sprostost. Vsade sa lin delia na kategorie ako deskop os, enterprise a pod. Pozri dozadu kolkym ludom co spekulovali sa len na tomto fore radil gentoo a slack lebo ze ked sa chcu naucit a pod. Chlapce rozlisuj. Najprv sa ho opytaj naco chce a potom porad co ma skusit a nie univerzalna odpoved : ked sa chces naucit tak slack. Mam tu okolo seba vyse 400 masin a ani jednemu uzivatelovi na nich by som neodporucil slack alebo gentoo. Nie preto ze su zle! Su dobre ale nad ich sily a nie su urcene pre nich.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:12
              borgcube   Návštevník
              ak pouzivaju rovnaky balickovaci system, tak by to malo ficat. alebo lepsie je instalovat soft zo zdrojakov, budes to mat optimalizovane na svoj komp
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:17
            TomiT   Návštevník
            Tym normalny som myslel obycajneho uzivatela. Sory. Inac bolo tam cest vynimkam. Lebo treba aj adminov ktori budu zvladat aj komplikovanejsie veci. Klobuk dole pred nimi. Ale obyc uzivatel ktori chce zamachrovat zo slackom a o tyzden sa vrati k win a nadava aky je ten linux o nicom ... Radsej mu poradim drzat sa pri zemi a system s graf konfiguraciov. A z teba som mal pocit ze sa vyznas v lin takze si myslim ze by si mohol uznat ze ked sa chce tak sa da ucit aj na inom ako slack a gentoo. Otazka je ci sa potrebuje ucit. Ako bezny uzivatel ktory bude pisat v ooo stahovat z netu a pozerat fotky to potrebovat nebude. Ako admin hrr do toho.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:22
              andrew   Návštevník
              tu nejde ci sa potrebuje ucit, ale o to ci CHCE. mne tiez asi v najblizsej dobe nic co som sa naucil v linuxe neprispeje k lepsej zivotnej urovni, ale jednoducho ma to bavilo ucit sa nove veci a (aj bavi) aj cenu dlhsie straveneho casu za tym. btw, vela ludi presla na linux prave z toho dovodu, ze sa xceli naucit ako to vlastne vsetko funguje, kym sa im pred okale dostavi vysledok. a myslim ze patrik94 patri medzi nich.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 14:35
                TomiT   Návštevník
                Cital si od zaciatku? Ked sa CHCE ucit tak sa to da aj pod inym distrom ako slack a gentoo.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:23
              patrik94   Návštevník
              TomI prestan ma kritizovat ja sa chcem ucit v nom php programatoriku vies,a nie som az taky laik, Aj ked mam doma este windows ale to je uplne najnovsia verzia a je stabilny,ale linux ma ocaril este pred rokom
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 14:33
                TomiT   Návštevník
                Aaaale. Citaj aj ine prispevky. Najdes tam odo mna aj to ze sam mam win aj lin. Vyskusal som x distribucii. A nesere ma to co vies a co ides skusat ale to co sa tu vseobecne radi. T.j. Ak sa chces acit tak slack alebo gentoo. Fuj. Ja som ti napr v dobrom poradil vidalinux radsej ako slack a zdovodnil som. Neodporucam ho kazdemu. Ale tebe ked sa chces ucit a videl som ze si proste neni ziadny admin tak som poradil. Ale tuto radu nemam pre kazdeho ze ked chces zmenu daj si vidalinux.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 14:36
                  patrik94   Návštevník
                  a vyskusam vidalinux a ak sa mi nebude pacit dam si slackware
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 14:40
                    borgcube   Návštevník
                    ak mas dostatok volneho miesta, tak si nainstaluje obe distra, pripadne aj nejaku tretiu distribuciu :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 14:34
              borgcube   Návštevník
              ano mas pravdu. lenze on sa pyta, ktory si vybrat, bud slack alebo vidalinux. nepyta sa "poradte mi ktory je najplepsi pre zaciatocnika". to mu bolo tusim napisane uz viackrat, ze fedora alebo mandriva su pre neho lepsie na zaciatok. a vies, komu niet rady, tomu niet pomoci :). ale je lepsie ked aj obycajny uzivatel ovlada zaklady prace so shellom a konfig. subormi, ak raz nenabehnu X-ka. a navyse nie vsetko dokazu graficke konfiguracne nastroje nastavit, tak ako sa to da manualne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 14:39
                TomiT   Návštevník
                Myslim ze buducnost lin je v grafike takze osobne nevravim beznemu uzivatelovi o shell nic. Ani pod win nepise v zivote nic do prikaz riadku a pracuje. Zaobide sa uz aj v niektorych lin. A ked sa chce ucit aj napr v mandrake ten shell tam stale je. Ale ma vyber. Pod slackom ak mu ho poradim uz na vyber nema.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 14:42
                  borgcube   Návštevník
                  ked mu nehovoris o shell-i nic, tak ho pripravujes o vela zabavy :) a skryvas pred nim "sladke ovocie"
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 15:36
                    TomiT   Návštevník
                    To je ten rozdiel medzi nami. Ja si nerobim iluzie o uzivateloch nakolko s nimi denne prichadzam do kontaktu a tak ich pokladam vsetkych za zaciatocnikov. Niektory maju lepsie vyhliadky a zvladnu to lepsie ( naucia sa robit v sheli aj pod mandrake )a iny maju problemy aj so spustanim programov pod win. Ja len dufam ze uz pominula doba ked pouzivali linux len zanietyenci ktorych bavilo skumat a skusat a ze sa dostane aj medzi obycajnych ludi. A preto sa snazim vo svojom okoli ho ludom ukazovat a radit ale keby som im ukazal slack a shel tak zo sto ho vyskusa jeden a je otazne ci sa po case nevrati k win. Ked im ale ukaze suse, mandrake , gentoo, pclinux, knoppix a pod. tak je trocha vacsi zaujem. Dalsia vec. Nedavno ma zavolal jeden podnikatel ze zacal na svojej malej sieti instalovat slack a nepodarilo sa mu rozchodit siet. Po minute rozhovoru som mu povedal ze ok rozchodim mu ju ale opytal som sa ho kto mu to bude spravovat. Pochopil som ze on na to nema a ked by mal zamestnat admina tak to radsej kupi win. Nainstaloval som mu madrake a je spokojny.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 15:02
                  andrew   Návštevník
                  ak mu nevravis o shelli nic, tym padom zmyzel mat linux pada o 3/4.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 15:41
                    TomiT   Návštevník
                    Zmysel linuxu je v shell. Chod do hrobu. Poslem ti disketu s dosom. Na ktoru rit budem mat doma 3GHz masinu s 1G ram ked budem robit v prikazovom riadku? To mozem aj na 386 spred 10 rokov. Chlapce zobud sa. Ono nie zmysel ale sila linuxu je v sheli a to uz tiez uplne neplati. Platilo pred 2-3 a viac rokmi ked si v grafike nakonfiguroval len to najzakladnejsie. Ale prave rozvojom konfiguracnych nastrojov aj toto prestava platit. Inac ked veris tomu co pises tak dufam ze nemas nainstalovane ani kde ani gnome ani nic podobne. Pod linuxom bezi secko z prikazoveho riadku. Mna osobne to ale viac bavi cez graficke rozhranie.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 13.07.2005 | 17:00
                      andrew   Návštevník
                      nedomyslaj si co nie je napisane. tu nik nenapisal ze zmysel linuxu je shell. ale shell je taka silna vec na pode linuxu, za sa patri o nom aspon vediet a poznat nejaku tu zakladnu pracu s nim. co ked niekomu padnu X a o shelli ani nevie? ak vie o nom aspon daco? tak si pusti MC a pokusi sa to nejak vyriesit, pripadne nejaky ovladac doinstalovat.
    • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 15:55
      TomiT   Návštevník
      Koniec koncov cela tato debata je o nicom. To ze radite obycajnemu uzivatelovi instalovat na desktop serverovy system je podla vas ok, tak potom neni o com. ( slax je btw povazovany za serverovy system a tam je jeho miesto ) Podla mna je to chore.
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 16:00
        borgcube   Návštevník
        ok, odinstaluj z fedory alebo mandraku X-ka a dostavas taktiez serverovu verziu. nainstaluj na slack X-ka a dostavat desktopovu verziu. upesne vyuzivam slack ako na servery tak aj na desktope. mi neradime aky system si ma naistalovat, on si vyberie. ano, depata mi takisto pripada o nicom. kazdy ma svoju pravdu, a ja ti tvoju neberiem, pokial ty nebudes brat moju. k tomuto foru navrhujem urobit faq na najcastejsie otazky aky linux je najlepsi, windows alebo linux, linux pre zaciatocnika ........
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 16:41
          Legion   Návštevník
          takych stranok je uz vela. Napr. http://proc.linux.cz/ . ta myslim ze TomiT napisal vela rozumnych veci. Ja osobne teraz pouzivam Ubuntu. Skusal som snad vsetky distra od Mandrake, SuSE, Fedora cez Debian, Slack, Arch, Vida linux, Gentoo.... a aj tak som skoncil na Ubuntu a skvelo mi vyhovuje.
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 16:54
            TomiT   Návštevník
            Jasne ze mi rozumies. Ved aj ja pouzivam ubuntu
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:03
              Nyo   Návštevník
              Bud som sprosty alebo naivny ale nejde o tom precital som si cele toto forum a podla mna ma Tomit pravdu (nic v zlom) yebkam sa z linuxom uz pomaly 2 roky a ci chcete ci nie nemozem povedat ze je lepsi ako windows klikacka je klikacka, Mal som 2 mandraky a teraz suse skusim som aj knoppix ale na gentoo alebo Slackware je priskoro konzola mi doteraz vela nehovori a som za to aby skusil nieaku klikaciu distribuciu ako je mandrake suse alebo fedora(nemam ju rad) este ten vidalinux mozno moj nazor nezen sa do jamy levovej :) ale ak nahodov vela stastia a uspechov v blizkej buducnosti s M$ okno
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 17:17
                borgcube   Návštevník
                niekto sa ako klikac narodi :) a aj nim zostane
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:00
          TomiT   Návštevník
          To ze je to serverovy system som nevymyslel ja. Pozri ine stranky zamerane na linux. Teraz ma napada napr. distrowatch. Slack najdes medzi serverovymi systemami. To ze ho pouzivas na serveri je dost padny dovod naucit sa s nim robit a potom neni prob ani na desktope. Ale poradit ho niekomu kto o serveri ani nesniva cisto len na desktop je nieco ine. Okrem toho samotny vyvoj dava za pravdu skor mne, lebo v poslednej dobe rastu ako huby po dazdi najma distra s graf konfiguraciov. A vdaka nim sa linux siri. Linux je operacny system pre ludi a nie pre adminov. Ludia vyhladavaju skor graficke prostredie a preto tvarit sa ze shell je bomba je blbe. Preto aj tvorcovia radsej pracuju na grafickych nastrojoch aby sa shell pouzival co najmenej.
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:06
            andrew   Návštevník
            tymto tvojim prispevkom si ma utvrdil, ze si tuto debatu preniesol na UPLNE inu temu. Ty si zrazu zacal pisat o grafickych konfiguraciach a ze vdaka nim sa siri linux ... Ano, to je svata pravda, ale Patrik sa pytal na uplne nieco ine. Ty si tuto debatu zovseobecnil na vacsinu normalnych uzivatelov. Ale mi tu radime konkretne Patrikovi a nepokryvame tym ostatnych uzivatelov. Tu sa jedna len konkretne onho.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:17
              TomiT   Návštevník
              Som si toho vedomy. Ale ma seru rady typu: Ak sa chces naucit tak jedine gentoo alebo slack. Je to hovadina a taketo nazory nech si aj zdovodnia. Ja som poradil vidalinux aj som napisal preco. Ostatny poradili slack a gentoo nech napisu aj preco ( HAHAHA. Lebo ak sa chce ucit tak jedine ... )
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 17:20
                borgcube   Návštevník
                slack som zdovodnil. pozri si vyssie. teraz sa na dve hodiny odmlcim, potom mozme pokracovat :)
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:13
            borgcube   Návštevník
            > Linux je operacny system pre ludi a nie pre adminov. myslim ze je aj pre adminov :) (dufam ze to je len preklep) graficke prostredie je len nadstavba pre programy, ktore pracuju v shelli. ano shell je bomba, ma ovela vacsiu silu a pruznost ako graficke nadstavby programov. navrhujem tuto temu ukoncit. ty si pouzivaj co chces a ja si budem pouzivat co chcem.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:34
              TomiT   Návštevník
              Tu je problem. Napisal som spravne pre LUDI. Aj admin je clovek. Cize AJ prenho. Ale urcite nie PRE ADMINOV, lebo to nie su ziadny nadludia len zato ze robia v sheli. Prajem ti vela uspechov a modlim sa aby si nemusel robit admina pre par stovak ludi lebo ta firma bude mat vazne problemy pri tvojich nazoroch. BTW Napisal si to o com tu pisem od zaciatku. Grafika je len nadstavba a vzdy je pod nou shell v ktorom sa moze ucit a nemusi mat slack alebo gentoo. Ale kedze linux je o slobode tak rozumnejsie je mat vzdy vyber grafika-shell a nie byt odkazany na shell a ked nieco hori tak cela firma bude 2 dni cakat kym ja to v sheli nastudujem. Takze vsetkym zaciatocnikom NAUCITE SA V HOCIKTOREJ DISTRIBUCII LINUXU AK CHCETE
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 19:45
                borgcube   Návštevník
                za mna sa nemusis modlit, a ani nechcem aby si sa modlil za mna. mozno by som chcel a mozno by som to zvladal lepsie keby som sa nespoliehal na graficke ficurky linuxu, ale cisto na shell. s usudzujem ze na servroch pouzivas X-ka. taktiez ti prajem vela uspechov. lenze tento cely thread na fore je tom, ci si patrik94 ma vybrat slack alebo vidalinux. ostatne distra si sem zatiahol ti. keby si sa drzal temy, takyto flame tu vobec nemusel vzniknut.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 17:38
              patrik94   Návštevník
              Tak mi poradte niaky linux na deskopt ale co sa podoba na gentoo a da sa z neho vela naucit
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 18:17
                patrik94   Návštevník
                Plz poradte niaky super distro na deskopt
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 13.07.2005 | 18:36
                TomiT   Návštevník
                Na zaciatku som ti pisal. Ked uz gentoo tak vidalinux. Je to vlastne gentoo aj s graf najstrojmi takze ked nieco dodzubes tak to dokazes obcas aj napravit alebo nemusis sa stale pytat nieco spravis v grafike a kuknes do suborov co sa zmenilo. Osobne si myslim ze aj takto sa da dost naucit lebo akosi ma nikdy nebavilo citat manualy. Vedel som kde mam nieco zmenit ale nevedel som uplne presne ako. Spravil som to v grafike a potom som pozrel co sa vlastne stalo. Vratil som spat a skusil som cez shell. No proste vela zdaru. Ak to nevzdas tak to zvladnes pod hocijakym linuxom.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 18:43
                  patrik94   Návštevník
                  Tak si dam asi vidalinux ale teraz Sa mi zapacil Kubuntu co hovoris
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 19:35
                    Nyo   Návštevník
                    Nuz, kubuntu je ubuntu s kde ale moje neoverene informacie su ze kubuntu je pomaly kamarat to napravil tak ze v ubuntu doinstaloval KDE a vraj to bezi ovelaaaaa rychlejsie takze tak.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 13.07.2005 | 19:40
                      patrik94   Návštevník
                      Takze si dam ubuntu a doinstalujem kde a aky tam je spravca balickov a tak... Povedz jeho vyhody plz
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware 13.07.2005 | 19:48
                        Nyo   Návštevník
                        Ak ti mam pravdu povedat tak ja s nim nemam skusenosti akurat jeden kamarat ho pouziva ... viem ze je to cisty system a treba don dosinstalovat vela veci ale jeho vyhodov je vraj rychlost nebude sice rychli ako vidalinux ale oproti ostatnym distrbuciam ako napr suse mandrake by mal byt rychlejsi vela zdaru a mimochodom nekuuj ubuntu da sa pozlat z darma :) pridu ti lisovane CD zdarma a samozrejem aj cestu hradia oni vela zdaru
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 13.07.2005 | 19:48
                  borgcube   Návštevník
                  aha takze ta nebavilo citat manualy, a preto nemas rad shell, ale radsej klikanie. dakujem ze si mi vysvetlil preco nemas rad shell. vela zdaru pri dalsom klikani.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 13.07.2005 | 19:56
                    patrik94   Návštevník
                    Vidalinux alebo ubuntu ktory? si mam dat prosim povedzte :( som uz s toho zdeptany ubuntu ma aky balickovaci system
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 13.07.2005 | 19:59
                      borgcube   Návštevník
                      patrik94: prosim uz prestan vyrabat flame temy!
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware 13.07.2005 | 20:02
                        patrik94   Návštevník
                        Uz to chcem zarazit Ktory si mam dat z tychto 3 Chcem sa nieco naucit a chcem tam mat dobreho spravca balickov a aby tam bolo vela softu Slackware alebo Ubuntu alebo Vidalinux Rozhodni o mojom o sude
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackw 13.07.2005 | 20:03
                          borgcube   Návštevník
                          urob si anketu
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sl 13.07.2005 | 20:06
                            patrik94   Návštevník
                            a kde ja chcem pocut tvoj nazor ty bi si si vybral ktory
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 20:07
                              borgcube   Návštevník
                              z predchadzajucej diskuse vyplynulo ze pouzivam slack, takze ja slacka.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 20:21
                                patrik94   Návštevník
                                No dobre dam si slackware a ty ho mas na deskopte kolko je tam softu ako sa tam instaluje a tak prosim ta vysvetli mi to
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 20:26
                                  borgcube   Návštevník
                                  na desktope ho mam cez 2 roky, softu je dostatok a ak nie je, staci si stihanut zdrajky a skompilovat a cez checkinstall nainstalovat. checkinstall ti vytvori balicek. instaluje sa z cd. instalacia prebieha v textovovom rezime (teda mas tam okna ale cez ncurses kniznicu, nieco ako mc). na www.slackware.cz najdes knihu v cestine, kde je instalacia vysvetlena v ceskom jazyku. instaluj verziu 10.1, potom pomocou swaret prejdi na current vetvu, co su vlastne najnovsie balicky a primitivne riesi aj zavislosti. ak sa budes drzat krokov pocas instalacie, nemal by si nic pokazit.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 20:27
                                    borgcube   Návštevník
                                    plus mi v pohode bezi aj na notase
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackw 13.07.2005 | 20:12
                          Legion   Návštevník
                          Jednoznacne ti odporucam Ubuntu.. naucis a budes viac ako spokojny !!!
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sl 13.07.2005 | 20:35
                            patrik94   Návštevník
                            a co takto ten ubuntu je lepsi co je na nom take dobre kde je viac softu po instalaci na ubuntu alebo slackware
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 21:37
                              patrik94   Návštevník
                              Ubuntu je dobra distribucia ? je tam vela softu?
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 21:52
                                borgcube   Návštevník
                                ubuntu vychadza z debian sarge ak sa nemylim, takze problem so soft by tam nemal byt nakolko pouziva deb balicky.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:00
                                  patrik94   Návštevník
                                  No asi si dam ten slackware da sa tak zmenit a nastavit aby vyzeral ako vida linux myslim tie ikony dole a ide tam bittorent emule a skype a take veci pod slacwarom je tam aj enemy terortiy
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:03
                                    borgcube   Návštevník
                                    patrik, co vlastne chces? o co ti ide, vyvolavat flame war? uz si daco nainstaluj, to je uz jedno, len si daco nainstaluj. win xp bude pre teba viac ako vhodne. a ked budes chciet pracovat s linuxom nabootuj nejaku live distribuciu, to bude tiez jedno, len zase nepis aku live distribuciu si mas pustit.
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:05
                                      patrik94   Návštevník
                                      Uzatvaram to davam si Slackware.
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:17
                                        patrik94   Návštevník
                                        Prosim ta das mi screen s tvojho compu plz plz Chcem vydiet ako to u teba vyzera prosim
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:25
                                          patrik94   Návštevník
                                          prosim iba jeden screen plz plz a uz ta nebudem otravovat
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:31
                                            borgcube   Návštevník
                                            http://mato.euweb.cz/screens.tar.bz2, su tam len 3 na rychlo urobene
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:38
                                              patrik94   Návštevník
                                              Dak mi to nejde stiahnut posli mi to plz na e-mail patrik94@post.sk dik
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:41
                                                borgcube   Návštevník
                                                jak nejde? mne to ide. dobre ide ti to na maila
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:44
                                                  patrik94   Návštevník
                                                  Dik ze mi ho posles to je v akom formate tag. Neslo mi to ani stiahnut stahovalo najprv 1.83 kbs za sekundu a pri tom mam 512 kbs
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:49
                                                    borgcube   Návštevník
                                                    v akom si teraz systeme? mas to v .tar.bz2
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:49
                                                    patrik94   Návštevník
                                                    To je v akom formate Ja mam este windows v pocitaci tam to ide ? vobec mi to nezobrazuje
                                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:51
                                                      patrik94   Návštevník
                                                      Som vo windowse tak mi to plz daj do ineho formatu dik
                                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:53
                                                        patrik94   Návštevník
                                                        si tu
                                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:53
                                                        borgcube   Návštevník
                                                        poslem ti to v zipe
                                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:56
                                                          patrik94   Návštevník
                                                          ok posli
                                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 22:57
                                                            patrik94   Návštevník
                                                            alebo v PNG to by bolo lepsie
                                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 23:01
                                                              Legion   Návštevník
                                                              pocuj ty mas v hlave vacsi chaos ako som si myslel. ak ti ide iba o vzhlad, co asi ano tak ti rucim zato ze ti spravim z akejkolvek ditribucie vizualnu onaniu.. o to tu predsa nejde pri volbe distra. naco ti to bude dobre vyzerat, ked stym nebudes vediet pohnut? ale ja nevieme.. uz neviem ako ti to napisat. vela ludi sa tu snazilo dat ti najavo co je pre teba naj volba. takze myslim, ze uz to je ako hadzat perly sviniam. Cau a vela zdaru.
                                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 23:02
                                                                Patrik94   Návštevník
                                                                Je tamaj kde ? v slackwaru
                                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 13.07.2005 | 23:07
                                                                  borgcube   Návštevník
                                                                  ano je tam kde, ale nepouzivam ho, na screenoch je fluxbox
    • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 13.07.2005 | 23:59
      TomiT   Návštevník
      Dovolte mi este zaverecne slovo. Pre Patrik94: Sory ale od zaciatku som tvrdil ze spekulujes ako anca s ... a mal som pravdu. Zacal si ci slack alebo gentoo potom si pribral fedoru ubuntu a teraz preberas problemy ktore jasne ukazuju na to ze si uplny novacik v linuxe. Neviem preco sa potom tvaris ze nie. Citat na moju adresu z 11:57 Borcuge Nechaj ho to on je nenormalny Ja s linuxom viem robit pracoval som uz s mandrakom ale ten sa mi vobec nepacil zbytocne zahodene peniaze, Pre borgcube: Myslis ze clovek ktory nevie co je tar.bz2 si poradi so slackware? Este stale si myslis ze je to prenho ta spravna volba? Ked iba o zaslani screen sa tu dohadujete na 2 strany? Aby si este bol v obraze. V robote sme osmi a spravujeme zelezo aj soft na 27 serveroch s 32 databazovymi aplikaciami a vyse 400 usermi. Serveri mame na win NT,2000 a 2003. Uzivatelia na Win 95,98SE,2000, XP a linux. Skusali sme pred nejakym rokom nahodit debian na server ale nemali sme sancu zvladnut ani spravu uzivatelov. Kazdy ma individualne prava ku konkretnym adresarom na jednotlivych diskoch, ma vlastny mail navyse kazde oddelenie ma mail, uzivatelia su v roznych sekciach ktore maju vlastne maily a hoci dvaja moji kolegovia su profici v linuxe aj tak to cez shell nezvladali. Vtedy sme tam este nemohli najst ziadny graf nastroj. Pritom fluktuacia je u nas vysoka vymeni sa zhruba 10-15 ludi mesacne. Proste nie je cas a grafika pre nas znamena vyrazne urychlenie prace. A sory ak som bol sprosty. Slack ti vobec neberem. Iba mi bolo od zaciatku jasne ze to neni prenho a triafas vedla. Keby som mal cas tak sa donho aj sam pustim. Ale bohuzial aj doma skusam veci ktore su potom pouzitelne v robote. Teraz napr ubuntu a chystam sa na knoppix 4 ktory asi budeme davat userom ktori budu mat zaujem ( kazdy uzivatel ma ine naroky takze kopec softu bez nutnosti nastavovania a spekulovania bodne ). Ak by som im dal slack tak sa do 24 hodin obesim lebo by mi drncal telefon v kuse. K tym priruckam. Mozno si uz pochopil ze sa to neda. Studovat NT,2000,2003,linux a databazy a coja viem co vsetko este z priruciek sa neda. Takze co zivot prinesie za jazdy a v praxi sa ucim.
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 00:25
        borgcube   Návštevník
        takisto sa ospravedlnujem ak som pouzil nieco nevhodne. povodne sa patrik94 (teraz si uvedomujem ze ma pravdepodobne 10-11 rokov) sa pytal konkretne na slack a vidalinux. o ostatnych distrach sa nezmienil. takisto zacinajucim userom nepcham hned slacka, ale ked chcu siloumocou vyskusit slacka tak ich ani neodhovaram, ze je pre nich tazky. radsej nech padnu na nos a prejdu na nejaku lachsiu distribuciu. ale v tomto pridade islo priamo slackware alebo widalinux. takisto spravujem v robote servere kde su win xp a win2k, plus v skole win2003. doma mi cela siet bezi na linuxoch, ktore su slacky. a kedze patrik94 napisal ze ma zatial iba windows a tym padom ani ziadne skusenosti s linuxom, mal by zvazit svoje schopnosti a vybrat si radsej nejaku distribuciu pre zaciatocnikov (menovat nebudem, aby nevznikla dalsia flame war).
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 00:49
          Legion   Návštevník
          Peace ! .)
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 01:53
            Nyo   Návštevník
            Gratulujem k uzatvoreniu na dnes toho bolo dost :) zostan radsej pri oknach :P ale nie najdi si klikacku. Amen!
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 02:02
              patrik94   Návštevník
              Dam si slackware, A s linuxom viem pracovat lebo som puzival mandrake a ja som teraz na inom compe nie na mojom,na mojom mam mandrake, a tu je windows Rozhodol som sa pre slackwar a uzatvaram temu a basta
              • Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 09:46
                chembro   Návštevník
                patrick94 , ako zaciatocnikovi ti odporucam Arabian Linux. Pouziva balickovy system debiana , tazke nebudes mat problem so softverovm. Aj ked je este len v beta verzii , je velmi stabilny a ma vsetko co potrebujes uz po instalacii . http://arabian.arabicos.com
                • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 10:46
                  Legion   Návštevník
                  arabske phu*v*n*
                  • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 11:39
                    patrik94   Návštevník
                    ja si dam slackware, ako sa vnom instaluje soft a je tam dostatok softu
                    • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 11:52
                      patrik94   Návštevník
                      Slackware som si vybral preto lebo sa da najlepsie upravit zo vsetkych distribuci,len ako sa tam instaluje soft prosim help ????????????????
    • Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:15
      andrew   Návštevník
      patrik, pises ze rok pouzivas mandrake, ale v tom pripade by si mal poznat co to je TAR a BZ2.
      • Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:20
        patrik94   Návštevník
        BZ2 je format obrazku, Tar neviem co to je ' Pomozmi prosim
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:27
          dusan   Návštevník
          Aj bz2 aj tar su formaty komprimovanych (zabalenych) suborov. Kup si nejaku knizku o Linuxe, v kazdej su zakladne veci vysvetlene.
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:32
            patrik94   Návštevník
            Ok dik moc Slackware som si vybral a uz nechcem to rozoberat uz mi iba pomahajte manual som si vytlacil z linuxsoftware.cz a knizky mam doma 2 Len sa mi ich nechce citat :D ale ak pridem domov tak zacnem instalovat aj s knizkami a s manualom A ako sa v slackware instaluje software
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:38
              borgcube   Návštevník
              installpkg meno-balicka, removepkg meno-balicka, alebo utilita pkgtool
        • Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:36
          borgcube   Návštevník
          patrik94 cital si aspon nejaky manual, prirucku, clanok, navod, opis pre linux? ked nie doporucujem :) bz2 je pripomona pre skomprimovane subory (program bzip2) (nieco ako zip vo windows). tar je vyuzivany programom tar, a ten sluzi na vytvaranie archivov (viac adresarov alebo suborov zarchivuje do jedneho,ktory si urcis, a tento sa moze skomprimovat bzipom alebo gzipom)
          • Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:44
            patrik94   Návštevník
            Cital som uz o linuxe ci na internete alebo v knihach Neboj sa dase uplna lama som neni ked som mandrake bez install manualu nahral tak slackware s manualom nahram, Ked naistalujem slackware tak ako sa dostanem do grafickeho prostredia. Borgcube mas skype????
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gentoo) 14.07.2005 | 12:51
              borgcube   Návštevník
              slack po instalcii nabehne standardne do textoveho rezimu, ziadne x-ka. na to aby ti nabehli musis v /etc/inittab zmenil runlevel z 3 na 4. potom iba telinit 4 alebo restart. mam skype, nemam MIC.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 14.07.2005 | 12:53
                patrik94   Návštevník
                Tak mi daj meno zavolam ti ani ja nemam mozme chatovat bude to rychlesie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 14.07.2005 | 12:56
                  borgcube   Návštevník
                  poslem ti to na email (meno na skype)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 14.07.2005 | 12:57
                    patrik94   Návštevník
                    OK
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 14.07.2005 | 13:07
                      patrik94   Návštevník
                      no posli mi to na e-mail plz cakam
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware 14.07.2005 | 13:08
                        borgcube   Návštevník
                        uz som poslal
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackw 14.07.2005 | 13:19
                          patrik94   Návštevník
                          neprislo mi, Ja mam e-mail patrik94@post.sk
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sl 14.07.2005 | 13:20
                            borgcube   Návštevník
                            poslem ti to znova cez iny, ale teraz do cca 13:00 nebudem online
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 13:23
                              patrik94   Návštevník
                              ok posli
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 17:57
                                Avatar mika gentoo  Používateľ
                                omg prave som to docital a mam chut vypnut komp :D patrik preboha toto uz je moc .......
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 21:08
                                  Legion   Návštevník
                                  :D
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 21:33
                                    patrik94   Návštevník
                                    Ale dobre ja som sa rozhodol pre slackware a ziadne flame-war uz nebudem vyvolavat ok
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 21:46
                                      transport   Návštevník
                                      ach, aka krasa. Vsimli ste si, ze sa do tejto diskusie zapojilo asi tak 4, ci menej ludi, preco asi? zeby tu uz patrik94 popisal par takychto tem? patrik94, ty si horsi ako zena pred prvym milovanim.
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 21:56
                                        Legion   Návštevník
                                        jaj perly sa tu rodia :D krasne.. normalne sa sem vraciam denne len kvoli tomuto aspon 30x .. heh. asi by to mal niekto locknut. lebo aj tento moj prispevok je pekne o nicom a zbytocne zatazuje databazu ;)
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 21:58
                                          borgcube   Návštevník
                                          suhlasim, uzamknut a vymazat, a prispevky umoznit len registrovanym
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 22:29
                                            patrik94   Návštevník
                                            ja som registrovany a tato tema sa moze uzamknut a ospravedlnujem sa co som to vykonal dakujem caute
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 14.07.2005 | 22:40
                                              patrik94   Návštevník
                                              Borgcube zapni skype plz
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.07.2005 | 00:10
                                                patrik94   Návštevník
                                                Prepacte ale da sa tu objednat Slackware curent package cd ?
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.07.2005 | 00:13
                                                  borgcube   Návštevník
                                                  objednaj si slackware 10.1, nainstaluj a potom este nainstaluje swaret a nic ti nebrani prejst na current swaret --set VERSION=current swaret --update swaret --upgrade
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 15.07.2005 | 00:29
                                                    patrik94   Návštevník
                                                    ok dik, Prosim ta mohol by si zapnut skype na chivlu a co tie screnshoty posles mi ich
                                                    • ty sa so mnou nerozpravas 15.07.2005 | 01:09
                                                      patrik94   Návštevník
                                                      Borgcube ty sa so mnou nerozpravas zapni si skype plz
                                                      • CHCEL BY SOM TUTO STRANKU ESTE ZACHRANIT 15.07.2005 | 10:55
                                                        patrik94   Návštevník
                                                        Pocuvajte spravme s tejto diskusie nove ktore budeme nazyvat slackware linux(tipy,triky,rady) Kde si budeme pomahat s problemami len tochto linuxu,A prosim uz ziadne flame-war to slubujem aj ja. Takze podla mna je tento linux The Best one. Vas nazor?
                                                        • Legion 15.07.2005 | 11:59
                                                          chembro   Návštevník
                                                          ty zrejme nehyris inteligenciou. Odsudzovat Arabian linux len kvoli jeho autorom. Vyskusal som uz 51 linuxov ale tento ma naozaj co ukazat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx(gent 15.07.2005 | 21:22
                andrew   Návštevník
                ten runlevel zmen nie z 3 na 4, ale z 3 na 5.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 15.07.2005 | 21:27
                  patrik94   Návštevník
                  a preco na 5? Ja mam napisane ze na 4, Inac nainstaloval by som to podla toho mojho postupu dik
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 15.07.2005 | 21:28
                  TomiT   Návštevník
                  Este raz opakujem. Nemam slack a som v lin ziadny velky odbornik. Netrufam si radit naslepo.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 15.07.2005 | 21:34
                    patrik94   Návštevník
                    To si mi hovoil ale iba cisto teoreticky nainstaloval by som to?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidalinx( 17.07.2005 | 16:39
                  borgcube   Návštevník
                  slack ma ine cislo runlevelov :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs Vidal 17.07.2005 | 21:04
                    patrik94   Návštevník
                    a ake cislo
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware vs V 17.07.2005 | 21:32
                      borgcube   Návštevník
                      za tie nadavky si zisti sam, s tebou som skoncil.