Wifi v linuxe

Sekcia: Hardware a Drivery 07.09.2005 | 16:27
Marian   Návštevník
Týmto Vás milí profesionáli prosím o pomoc , mám Wifi pci realtek 8180 a žiadne disrto ju nevie správne detekovať , nie som žiaden profesionál a s linuxom sa stále iba zoznamujem , lenže na browsing po nete musím ešte stále používať "widle" Ak viete poradiť budem naozaj veľmi rád . Moja zostava :Asus K8N , Athlon 64 2800+ , 512 MB DDR , 120 GB WD , Ati 9200/128 ,DVDRW LG 4163B
    • Re: Wifi v linuxe 15.07.2005 | 00:54
      borgcube   Návštevník
      ujo google vygooglil: http://rtl8180-sa2400.sourceforge.net/
      • Re: Re: Wifi v linuxe 15.07.2005 | 01:02
        Marian   Návštevník
        Ako si prišlo na to "ujo" ? Hej , to je super stránka , a ešte mi vysveti ako driver dostanem do systému , momentálne mám ešte mandrake 10.1 , ale mám lisovanú suse 9.3 , aurox 10.3 , mandrivu 2005 , a iné distrá , jediné kde to funguje celkom normálne je 100% komerčné linspire 5.0.69 , nenájdu sa nejaké rpm balíčky ?
        • Re: Re: Re: Wifi v linuxe 15.07.2005 | 01:26
          borgcube   Návštevník
          stiahni archiv so zdrajakmi, tam je subor INSTALL a README podla ktorych postupuj. ci sa najdu rpm balicky neviem, fakt je ujo google dobry priatel.
          • Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 15.07.2005 | 10:43
            patrik94   Návštevník
            Vyskusal si uz Suse 9.2 moj kamos ma tiez widle a jemu to ide v pohode na suse,Bol som u nho ukazoval mi aj debian a mndrake on je taky blazon do tychto distribuci,a na vsetkych mu to islo len on to vie trosku lepsie ovladat ako ja :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 20.07.2005 | 00:41
              Marian   Návštevník
              Mám MDK LE2005 , ani pomocou Ndiswrapper to nejde s originál ovladačom do widiel , Suse 9.2 mám ale nejde , jediné distro kde to funguje je Linspire 5.0.69 ,:-(
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 20.07.2005 | 09:42
                m0d0r   Návštevník
                a prevital si si presny navod na ndiswrapper ?:) http://ndiswrapper.sourceforge.net/mediawiki-1.4.6/index.php/Main_Page lebo mne to ide dobre :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 26.07.2005 | 23:49
                  Marian   Návštevník
                  OK už viac ludí ma nahovára na suse 9.2 , ale bol by som rád keby sa ozval niekto kto má rovnakú wirelesku , aby som sa s ním eventuelne aj dohol na ošetrení tohto problému . vopred ďakujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 07.08.2005 | 12:37
                  amater   Návštevník
                  Mam tiez kartu s realtek 8180. O tomto čipe je mnoho na ABClinuxu ,večšinou samy problem. Vypada to že tato karta pod Linuxom je už ako temna legenda. Ja som sa s tym babral s prestavkamy niekolko tyzdnov, pod roznymi distramy ,a potom som to vzdal.
        • Re: Re: Re: Wifi v linuxe 07.09.2005 | 16:27
          lump   Návštevník
          sak to su ovladace do jadra, naco ich potrebujes mat v nejakom rpm?
    • Re: Wifi v linuxe 27.07.2005 | 12:06
      Michal   Návštevník
      Ku Wifi kartam pci realtek 8180 som dostal ovladač pre rh9. Prevádzkujem dve Wifi a jeden ethernet pod RH9. Používam to ako proxy. Ak chceš poradím. Mam ale nejaky iný problém, neviem oživiť X Window System. Asi som dobre neurobil graficku kartu a nemám na to teraz čas. michal.sandtner@zoznam.sk
      • Re: Re: Wifi v linuxe 04.08.2005 | 23:28
        Marian   Návštevník
        Budem rád ak mi poradíš s inštaláciou , ja niesom žiaden profík s linuxom sa len zoznamujem a veľa o tom čítam a neviem ani čo je rh9 moj mail je freebox@azet.sk
        • Re: Re: Re: Wifi v linuxe 05.08.2005 | 10:16
          Michal   Návštevník
          rh9 alebo RedHet 9 tj jedna distribúcia. K tej karte je ovladač pre RH 7, to nevadi. ja som ho aj kompiloval. Ked nainštaluješ RH9, tak kartu ti OS nenájde, ale ty mu nakopíruješ ovládač do patričného adresára, a potom to už ide temer same. Ak budeš mať distribúciu RH9, a budeš chcet pokračovať, tak sa mi ozvi na adresu michal.sandtner@zoznam.sk potom ti pošlem ovládač, presný postup inštalácie, konfigurácie a štartu. Mne to funguje dobre.
          • Re: Wifi v linuxe 13.08.2005 | 13:28
            Marian   Návštevník
            Fajn je niekde na nete image na stiahnutie Red Hat 9 ?
            • Re: Re: Wifi v linuxe 16.08.2005 | 12:32
              Michal   Návštevník
              http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=7 ahoj
          • Re: Re: Re: Re: Wifi v linuxe 16.08.2005 | 16:09
            Michal   Návštevník
            Neviem kto si, ale Pozri sandtner.sk ja som dedo.
            • Wifi v linuxe 25.08.2005 | 00:50
              Marian   Návštevník
              Tak mám RH9 , ale mám smolu , lebo nepozná radiče nforce 3 , a HDD Serial ATA , porad ako nainštalovať systém RH9 na SATA Disk , a poprípade ako rozchodiť Wifi RTL 8180 v linuxe .... ?
              • Re: Wifi v linuxe 25.08.2005 | 01:06
                Michal   Návštevník
                Si pripojený ešte, Chatuješ?
              • Re: Wifi v linuxe 25.08.2005 | 11:23
                fixinko   Návštevník
                a co tak si skompilovat novy kernel?:)
                • Re: Re: Wifi v linuxe 26.08.2005 | 01:30
                  Marian   Návštevník
                  nebavíte sa so žiadnym profesionálom , takže kompilácia kernelu je pre mna španielska dedina , ja som obyčajný uživateľ ktorému sa vcelku páči linux ako taký , a samouk možno by sa hodil nejaký book ktorý popisuje fungovanie resp administráciu Linuxových architektúr , nezauíma ma balast ale ničo konkrétne vecné . How to je fajn ale ja neviem anglicky , nie celkom :-)))
                  • Re: Re: Re: Wifi v linuxe 03.09.2005 | 03:31
                    Michal   Návštevník
                    Neozývaš sa....??? S diskami nemám skúsenosti.
                    • Wifi v linuxe 06.09.2005 | 02:37
                      Marian   Návštevník
                      Týmto chcem poďakovať všetkým ktorý mi boli ochotný pomôcť , ale na riešenie som prišiel nasledovne : raz mi jeden známi povedal že linux ako taký podporuje hardware a nie softwarové riešenia hardwaru , alebo niečo podobné , takže kúpil som si Acces Point od OvisLink , a nakoľko sietovku viem v poho rozchodiť tak tieto písmenká vpíšem vo Firefoxe bežiacom na SUSE 9.3 , ešte raz vďaka , a verím že ak sa stretnem s nejakým problémom nájde sa tu niekto seriózny ktorý poradí .
                      • Re: Wifi v linuxe 06.09.2005 | 18:11
                        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                        huste riesenie ;)
                        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.