Ubuntu 10.4 nejde Ramka

Sekcia: Hardware a Drivery 22.11.2008 | 15:29
tasman   Návštevník
Zdravím ! Pls nejaku pomoc ak viete, mam naistalovany Ubuntu 10.4 a ked pridam este jednu ramku tak mi nenabehne system. Ramky su Mushkin 2*256 400 Mhz a su zapojene dual chanel, doska je Abit AN8, po vlozeni 256 MB modulu som samozrejme resetol BIOS , ale stale nic skusal som aj iné ramky ale stale je to zle a šlapem len na 256 MB, dik za rady. BTW: som beginer
    • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 15:47
      asdasd   Návštevník
      V polovici roku 2010 chce niekto bezat len na 512MB RAM? :-O Vsak Windows 7 vyzaduje minimalne 2GB.

      Ja by som hladal problem v tvojej zakladnej doske. Je nieco v logoch? Spravi system aspon nieco?

      • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 17:09
        WlaSaTy   Návštevník
        niektorym staci 32 alebo 64M RAM (PDA), popripade 256M (terminal). to co vyzaduje windos7 je irelevantne.

        ale spet k tej chybe, odporucil by som skontrolovat kompatibilitu dosky s pametmi (pomocou manualu, popripade webu vyrobcu) a pamete medzi sebou. treba skusit tu "novu" ramku samu o sebe. a aj skontrolovat ci ten komp len morzeovkou odpipa ze nepapa pamet alebo ci aj zacne nabiehat system. aj nabieha, tak treba otestovat ramku niekolkohodinovym testom (napr. memtest).
        • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 18:03
          tasman   Návštevník
          Takže: To asdasd mam viac kompov tento som poskladal z veci čo sa mi váľali pod nohami len kôli ubuntu, a ta Ramka je totálna špička DDR používal som ju na OC aj s doskou spolu sú vyskúšané :), a aj Abitka je dost dobra doska na svoju dobu.

          • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 18:56
            WlaSaTy   Návštevník
            skus definovat co znamena nenabehne system, teda aspon co vidis ako posledne.

            ja sa zas nemozem dostat do mesta autom. ci je to koli zapche, koli tomu ze nemam benzin, koli tomu ze mi nestartuje alebo koli tomu ze mi niekto zamkol garaz je naozaj a ale naozaj zbytocne hovorit.
            • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:08
              tasman   Návštevník
              Jop chapem! ta ja jazdim na diesel :)) trocha OT, ale k veci nenabehne znamena niekedy crach pri boot inokedy zamrzne comp v ubuntu aj ked som jednu ramku dal von, teda idem na 256 MB, a pri starte ubuntu mi vybehne plno errorov a potom je uz end
              • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:14
                WlaSaTy   Návštevník
                uz si pocul o kompatibilite hardware? tie dve RAMky sa nemusia spolu zniest v danej doske, preto som spominal uz davnejsie memtest. urcite ho mas ako volbu pri starte systemu, minimalne instalacne LiveCD ho obsahovali.
                • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:15
                  tasman   Návštevník
                  LOL tie dve ramky su PÁR teda set
                  • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:18
                    tasman   Návštevník
                    tie ramky stali v sete 8 litrov a mal som ich na OC overclocking (pretaktovanie) su objednane z USA tak o nekompatibilite sa nerozprávajme pls, viem čo to je so OverClocker
                    • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:37
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Dve RAMky za 8 tisic o velkosti 256M ktore boli pretaktovane. Tak to sa nebudeme bavit o tom ci su finkcne teraz alebo ci boli funkcne pred niekolkymi rokmi, podme sa bavit ze za to moze nieco ine. Dobre?
                      • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:45
                        tasman   Návštevník
                        to su specialne len na pretaktovanie maju vydrzat max zataž na voltazy a časovani zato su drahe tak si checkni MUSCHKIN na googli
                        • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 19:57
                          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                          Mozno ti len chcu povedat ze ich staci nespravne chytit a elektrostatika sa postara o ostatne a mozu byt aj superznackove.
                        • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 20:00
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Je rok 2008, vsimol si si? tak si spomen kolko rokov boli pretaktovane a kolko rokov boli v sufliku. A hned budes vediet preco odmietas vykonat memtest. Nahodou by si zistil preco sa prestali tie RAMky pouzivat.

                          Ale skoda reci, chyba bude urcite v Ubuntu Linuxe ktory si nerozumie s tou RAM. Stiahni siteda ovladac od vyrobcu a nainstaluj ho.
          • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 22.11.2008 | 20:28
            Avatar xapoh Mint  Používateľ
            Skor by som povedal ze nemyslel na to ze tie ram daju dokopy 512 ale to ze pouzivas ubuntu ktore este nevyslo a najblizsi rok ani nevyjde :)
            • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 23.11.2008 | 15:25
              tasman   Návštevník
              Skor by som povedal ze nemyslel na to ze tie ram daju dokopy 512 ale to ze pouzivas ubuntu ktore este nevyslo a najblizsi rok ani nevyjde :)
            • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 23.11.2008 | 15:27
              tasman   Návštevník
              Uz mi odide aj ta jedna včera to nehorazne mrzlo , musim zohnat nejake ine DDR potom sa ozvem , ale dik za rady :)
              • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 23.11.2008 | 16:59
                Kiwi   Návštevník
                NIekto vela hovori, ale nic nepovie. Ake bolo nastavene napatie RAM, ich frekvencia a vsetky casovania, a ake bolo realne napatie vypisane BIOS-om resp. namerane voltmetrom s tym jednym modulom ? Ake bolo napatie (G)MCH ? Ked si vlozil 2. modul, dal si najmenej agresivne casovanie ? Zmenilo sa nejak realne napatie RAM ? Ak nejdu oba moduly spolu, skusil si len ten 2. ci ide ? Pise ti Ubuntu pri bootovani "kernel panic" bla bla ? Ak nevies nastavit spravne casovanie, podla EPP alebo SPD, pri urcitom napati, skusal si Load Save Options resp. Load Bios Default, alebo nieco podobne ? Hreju sa tie moduly ? Ak hej, dal si na nich fan ?
                • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 23.11.2008 | 18:41
                  tasman   Návštevník
                  Časovanie je default už neviem presne, napätie som nedvíhal ani FSB , comp nie je taktovany , a fan som nedal kedže ako je zname muschkin maju pasivne chladenie a ani sa nehrejú a kedže pod oknami mi to šlapalo v poho a to som aj zvyšil napätie aj FSB šlo hore tak neverim že problem je tam možno doska , ale už to neriešim fuknem tam nejake ine vyskušam ak nepômože dam inu dosku, inak skušal som aj PQI a bolo to detto.
              • Re: Ubuntu 10.4 nejde Ramka 23.11.2008 | 18:32
                shade   Návštevník
                Skontroloval si aspon vizualne elektrolyty? Nie je v haji doska?