Hibernácia mi funguje úplne krásne. 7 sekúnd sa notebook vypína, 7 sekúnd trvá, kým nabehne prihlasovacia obrazovka. Je to geniálna vec, hibernuje rýchlejšie ako keby som ho mal vypínať. Len jedna vec ma dnes zaskočila... Prišiel som na to, že pri hibernácii síce prestane "fungovať" (resp. vypne sa) všetko hardvér, ale na notebooku mi stále bliká kontrolka, ktorá značí, že notebook je zapnutý. Nežerie to veľa energie, ale predpokladám, že keby som nechal takto hibernovať notebook celú noc pri plne nabitej batérii, pričom by notebook nebol zapojený v sieťovom zdroji, je dosť možné, že by som ráno mal o niekoľko percent batérie menej. Dá sa to nejako riešiť?
Na Windowsoch to funguje väčšinou tak (Dlhodobý spánok), že uloží celý obsa pamäte na HDD a pri štarte to odložené z HDD načíta do pamäte. Pokiaľ mám dobré informácie, tak Vista a hlavne Linux (minimálne tie nové) pracujú s pamäťou ináč - teda neukladajú ju na disk, ale snažia sa využiť čo najväčšiu kapacitu pamäte. Pri hibernácii by mali data ostať v pamäti. Neviem čo je na tom pravda, ale tuším som to niekde čítal
Tá odlišná práca s pameťou o ktorej hovoríš, to je že Vista už konečne dokáže swapovať aj diskovú cache? To vedeli Blindows už dávno.
Blikanie toho svetielka Ti moc eletriky nespapá. Keby si mal takého svetlonosa napojeného na minuté baterky z foťáku, tak Ti to svieti niekoľko mesiacov. Problém je v tom, že to indikuje že máš počítač stále napájaný, minimálne RAM dostáva obnovovacie impulzy aby to nezabudla a k tomu je pod elektrikou aj kus počítača. A to už papá elektriku.
PS 7 sekúnd, akej generácie máš ten celeron?