Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Krok 1. : Microsoft vyjadroval o Linuxe malo, a ked sa vyjadroval tak sa vyjadroval ohladom porusenia licencie ( dvojklik v GNOME a
podobne chabe pokusy poskodit linuxovu komunitu ).
Krok 2. : Microsoft zacina tusit ze Linux ma naozaj velku nadej na uplatnenie sa
Krok 3. : Microsoft podpisuje zmluvu o vzajomnej spolupraci Novellu ( SuSe Linux ) a Microsoftu ( preco asi? priznavaju ze je Linux naozaj dobry a kvalitny operacny system a maju sa z coho ucit? )
Krok 4. : Microsoft sa z linuxu smeje, ze nevyplnil cast trhu ktoru mohol. Tu asi aj s krokovanim skoncim. Oni dobre vedia co robia a preco pisu to co pisu, oni velmi dobre vedia, ze Linux ma velku sancu uplatnit sa, a iba kamufluju svoj strach. Budu prepustat 15% zamestnancov, teraz to bude vsetko oslabene a boja sa uderu zo strany Linuxu. Takze co nam ostava? Potopit ich :D Hrrrr na nééé
Ako keby nedokazali trosku odbocit od svojej linie a skusit trosku predvidat. No ja asi pisem v tazkych hadankach. "Mozno s tym zacnem provokovat schvalne nech to niektorych prejde. " Zvysim dopyt a strati sa zaujem.
Uz sa bojim tu pisat a kazdu vetu radsej citam 3x aby ma ktosi potom nesudil. a aby som sa potom nemusel 3 hodiny obhajovat. Poriadok musi byt, ale zas netreba ocakavat dokonalost. Sme ludia a nie stroje. Zbytocne pitvanie prispevku je tu vacsou prioritou ako riesenie.
Podla mna by si niektory ludia s fora mali zahrat par hier aby trochu odstrcili pravidla a sablony.Nechcem to tu menit na bulvar, ale pisem svojim systemom a mozno keby ludia viac chodili medzi ludi tak by tieto zakladne veci ako male odlisnosti osobnosti dokazali viac chapat.
dufam, ze sa nikto neurazil...,ale bez toho sa to asi ani neda...
A ak ma niekto chyti prvy za slovicka tak ja musim robit to iste aby som obhajil svoje slova a to robit nechcem tak naozaj radsej ignorujte moje prispevky ak chcete komentovat skor ich znenie a mozeme zlikvidovat tieto zbytocne reci hned v zaklade.
Mozno aj tvorcovia fora by sem mohli dat nejaku podzlozku vo fore kde by sa pisali nazory, kritiku alebo pochvalu.Tiez cesta k skvalitneniu.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>
A teraz k samotnému článku (a.k.a. paškvillu) od českého autora Davida Sillmena na digitálne.cz ..
Dal som si trochu námahy a vyhľadal ZDROJ - je to blog informationweek.com/blog/ od autora - Dave Methvin. A tento MS zamestnanec na svojom vlastnom blogu píše:
As netbook mania (and sales) took off in 2008, it looked like Linux had a chance to be the netbook OS of choice. That is, until Microsoft brought XP out of retirement just for netbooks to use. Now, most netbooks run Windows, and it's likely to stay that way for a while. Still, there are two companies that might pose a threat to Microsoft in the netbook category: Apple and Google.
Let's start with Apple. It doesn't have a netbook yet, and some people think Apple just won't get into this low-end territory. And no, the iPhone is not a netbook. Netbooks have big screens and keyboards, like a notebook. Neither is the MacBook Air; at $900, it's not anywhere close to a competitive netbook price range.
If and when Apple delivers a netbook, two things seem certain: It will be elegant, and it will be expensive. Unlike the iPod and iPhone situation, Apple won't be entering the market with a unique product. The iPod defined its category, and the iPhone introduced the first decent phone-based browser. This time, Apple is up against established players such as Acer, Asus, Dell, and Hewlett-Packard. Apple might grab a chunk of this market, but it's unlikely it will dominate it.
Google, on the other hand, could cause Microsoft some trouble. In the same way that Android on phones threatens Windows Mobile, Android on netbooks threatens Windows XP -- and whatever Microsoft designs to follow it. Google might, for example, put its Android operating system and apps store on a netbook.
Android gets high marks for its browsing platform, as does Apple. Microsoft's mobile platform in general, and Internet Explorer in particular, venture into "utter fail" territory. While Internet Explorer on PCs is verging on version 8, Windows Mobile is still saddled with an archaic deviant of IE6. Microsoft just hasn't put in the effort to keep its mobile platform current.
What are the chances that Google could venture into netbook territory? Pretty high. If that article is right, there don't seem to be a lot of technical hurdles. It's more a question of whether Google sees an opportunity in the market. It's not just an opportunity, it's a perfect fit. A tiny and inexpensive netbook is the perfect platform for Google's cloud-based services.
Still, it's hard to count Microsoft out. The company has to retire its XP netbook offering when Windows 7 comes out. Can Windows 7 tame Vista's bloat in order to be an effective netbook OS? >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Kto si to prečíta, sa ešte len teraz naozaj pobaví a zistí, že autor (MS zamestnanec) sa vlastne venuje iba 1 téme: Čo urobí Apple a Google s novým fenoménom volaným - netbook ?? Nasvedčuje tomu aj samotný názov článku - Microsoft Dominates The Netbook, Unless ... Takže informácia písaná v tom českom článočku je zavádzajúca, nepresná a zlá...
Dezimformovanosť a nevedomosť