Urban terror a hamachi

Sekcia: Ostatné 11.01.2009 | 17:10
Marko   Návštevník
Zdravim. Mozno to sem nepatri, ale predsa :) . Chcel by som si z kamosom, ktory je v zahranici zahrat Urban terror. Mam ubuntu a ghamachi, on ma vistu a hamachi. Mam vytvorenu siet a jeho ako hosta bez problemov vidim. Problem je v tom, ze pri hladani (local) servera v hre mu to nenajde nic. Kde by mohol byt problem? Dakujem
    • Re: Urban terror a hamachi 11.01.2009 | 22:28
      Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
      ja typujem ze budete na roznych subnetoch skontrolujte si, ci mate rovnake masky siete a v tej hre, ci co je to, ci pouzivate sietovy adapter co vytvoril hamaci
      • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 17:23
        Marko   Návštevník
        Vytvoril a nakonfiguroval som dedicated server. Spustam ho skiptom: #!/bin/bash

        while true
        do
        /usr/share/games/urbanterror/q3ut4/ioUrTded.i386 +set fs_game q3ut4 +set dedicated 2 +set net_port 27960 +set com_hunkmegs 128 +exec server.cfg
        echo "server crashed on `date`" > last_crash.txt
        done

        Server nabehne a ked si v hre dav vyhladat serveri na LOCAL, najde mi to ten moj server, no kamaratovi nie. Sme spojeny cez spominane hamachi. Pri starte servera z konzoly som si vsimol toto: 9635 files in pk3 files
        execing default.cfg
        execing q3config.cfg
        execing autoexec.cfg
        Hunk_Clear: reset the hunk ok
        --- Common Initialization Complete ---
        Opening IP socket: localhost:27960
        Hostname: guba-desktop
        IP: 127.0.1.1
        execing server.cfg
        ------ Server Initialization ------
        Server: ut4_casa
        Hunk_Clear: reset the hunk ok
        . Cize to bezi na localhoste. Ako to nastavit, aby to pouzilo rozhranie hamachi? Dakujem
        • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 18:24
          Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
          no aby som bol uprimny prvy krat pocujem o hre urban terror takze ako nastavit server ti asi nepomozem (typoval by som ze to bude nieco s server.cfgv skus manual od tej hry ) ale este taky prozaickejsi dvovod nema ten tvoj kamos blokovane porty ( konkretne 27960) na tej viste Firewall je svina , pre gameblerov :)
          • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 18:40
            Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
            nasiel som ti toto mozno ze to pomoze +set net_ip [ip_address] (sets the IP address for the server, default = same as host computer) je to jedna z volieb pri starte servera
            mam to od tadialto
            • Re: Urban terror a hamachi 13.01.2009 | 13:17
              Marko   Návštevník
              Ked zmenim IP, server v zozname nevidim ani ja :(
              • Re: Urban terror a hamachi 14.01.2009 | 12:15
                Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
                tak ja ti uz vazne neviem iba tapam, keby si zase pridal zaznam do /etc/hosts
                ip.adresa.od.hamachi localhost

                presne tak ako tam mas teraz 127.0.0.1 localhost tak by si zase videl server
                otazne je ci by videl server ten tvoj kamos
                • Re: Urban terror a hamachi 14.01.2009 | 15:57
                  Marko   Návštevník
                  Ak by som si objednal v T-mobile dynamicku verejnu IP, slo by to v pohode tak? Cize kamos by dal v hre napr. connect moja.verejna.IP.adresa a moholl by so pripojit priamo namna? Dakujem
          • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 18:40
            Marko   Návštevník
            Skusime poriesit ten firewall. myslim, ze to bude v tom. Konfiguraky som kontroloval asi 10 x a postupoval som podla navodov. Aj tak dakujem ;)
    • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 18:54
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      skus sa connectnut priamo na IPcku; t.j. pustit v hre konsolu (` - klaves uplne vpravo hore pod ESC) a potom: connect ip.ad.re.sa
      • Re: Urban terror a hamachi 12.01.2009 | 18:56
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        my hravame obcas v praci :) a niektorym ludom sa z nejakeho dovodu server nezobrazi ale connectnut sa im da priamo na IP v pohode
        • Re: Urban terror a hamachi 13.01.2009 | 14:42
          Marko   Návštevník
          Connect 5.115.145.74 ties nepomohlo. To je moja IP v hamachi sieti
        • Re: Urban terror a hamachi 13.01.2009 | 14:55
          Marko   Návštevník
          Pri spustani servera by toto nemalo byt ine? Opening IP socket: localhost:27960
          Hostname: my-desktop
          IP: 127.0.1.1
          execing server.cfg
      • Re: Urban terror a hamachi 13.01.2009 | 13:17
        Marko   Návštevník
        No mne ta konzola nefunguje :(
        • Re: Urban terror a hamachi 13.01.2009 | 14:31
          Marko   Návštevník
          Konzola funguje :) . Nebude chyba v tom, ze IP servera je 127.0.1.1?? Je to iba localhost nie?
          • Re: Urban terror a hamachi 15.01.2009 | 12:19
            Marko   Návštevník
            Dakujem za pomoc, Vyrieseneee :)