Mandriva 2009 + Zvuk Chrcí
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
a este to moze byt aj HW chyba, skusal si aj ine distro ? robi to pri vsetkych programoch ??
Niektory jedincy vo vseobecnosti pocuju chrcanie z integrovanych kariet (predzosik chyta rusenie z zbernice a zosik stoji za prd), ale oni integrovane karty nepouzivaju ani v nudzi.
Taketo chrcanie sa prejavuje aj ked clovek pripoji pasivne repraky a vyhuli to na maximum, onboard zosiky na to niesu stavane aj ked tie 200W repraky o velkosti kelimku od jogurtu zeru pol watu kazdy.
A niekedy staci prestavit uroven celkovej hlasitosti a PCM, wave, a inych casti mixera, tak aby to este nechrcalo ale aby to hralo neskreslene a cisto.
Ako to mas vobec nastavene?
Ale postrehol som uz aj bez externeho "posilnovaca riadenia", ze ked dam prehravac hudby na plno a trocha vytiahnem PCM, tak sa to tvari akoby to master nestihal zberat a dost citelne orezava spicky, sem-tam dokonca zasumi. Imho ked ti to robi vo viacerych distrach tak to smrdi nejakou hardverovou vadou. Este ma napada skusit iny sound server(pulseaudio, jack), ale to je len vystrel do prazdna.
Vtip je v tom, ze windowsi *.inf aj s ovladacom ma v sebe popis ktore GPIO piny zodpovedaju spinacom pre detekciu mikrofonu, slucadiel ci reprakov, tak isto maju popis ako je zapojeny mikrofon aj s roznymi vystupmi (sluchatka, repraky stereo, 2+1, 3+1...666+1) a ake su maximalne hodnoty pre Mixer.
No ale nie vzdy je to ludsky citatelne v tom popisnom *.inf subore a tak sa tieto pottrebne informacie nemusia nacas dostat do alsy a potom aj do kernelu a ako zaplaty do jednotlivych distribucii. Takze je dost casto treba klikat na nezmyselne tlacice a hrat sa s nezmyselnymi suchadlami. Vsetkymi, niektory sa predsa musi chytit.