slaby zvuk v Ubuntu!!!

Sekcia: Hardware a Drivery 29.01.2009 | 11:06
ondrej   Návštevník
Zdravim,

Som uplny novacik ohladne Linuxu...Nainstaloval som si Ubuntu kedze mi ho odporucali ako pre novacika...instalacia prebehla v poriadku...Vlastne nic som nemenil nehal vsetko na Linuxe :-)...No a teraz ked si pustim video alebo hudbu mi ide strasne potichu zvuk aj ked ho mam nastaveny naplno...Mam Notebook Amilo 1705...za kazdu radu dakujem....
    • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 29.01.2009 | 12:44
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no skus v system → predvolby → zvuk spravit nejake zmeny (najlepsie dat vsetko na alsu) a potom v ovladani hlasitosti (niekde na panely to je - taky reprak - klik pravym a otvorit ovladanie hlasitosti) tam sa pohraj nielen z bezcami ale aj s nastavenim

      nic ine ma nenapada

      este nastavit zvuk v danom prehravaci (kazdy sa nastavuje inak)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 29.01.2009 | 13:12
        Avatar Jozef ubuntu 8.10 Intrepid  Používateľ
        Zdravím - dvoj klik na tú ikonku zvuku (reprák) vpravo hore, sa ti zobrazí volume control, nastav si master na max, nastav si front (asi to si myslel, že ti ide potichu - to sú predné repráky) na max.
        • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 29.01.2009 | 21:06
          Ondrej   Návštevník
          Dakujem...problem vyrieseny :-)....myslel som si ze to bude nieco zlozitejsie ...
          • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 29.01.2009 | 21:30
            Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
            :) nemusíš sa báť skúšať a klikať, linux už dávno nie je len príkazový riadok...
            • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 29.01.2009 | 23:32
              ondrej   Návštevník
              Heh no pomaly no stymto Ubuntom som sa uz celkom zoznamil...predsa je urcite jednoduchsi nez ine verzie....no budem musiet sa zact zaujimat aj o prikazovy riadok v terminali...:-)...Zatial sa mi paci viac nez windows...napalovanie mi ide , hudba, dvd video...proste vsetko co som zatial potroboval...aj internet som rychlo spojazdnil...no uvedomujem si ze keby som to mal robyt ako spravny linuxaci cez terminal,alebo cez ine verzie, tak tazko sa pohnem :-)...a urcite mam vyhodu ze som nemal problemy s hardwaro
              • Re: slaby zvuk v Ubuntu!!! 30.01.2009 | 17:23
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                cez konzolu ako iny linuxaci, tymto si z linuxakov vyradil dovolim si tvrdit polku uzivatelov (dnesnych) ja som cez terminal nenastavoval nic ani nnepamatam asi od ubuntu 7.04, a aj to co nastavujem sa uz da naklikat, samozrejme ze nie vsetko ale v poslednom case mi ozaj vsetko ide out of box alebo par klikov (to hovorim o ubuntu, na druhom kompe mam arch a tam sa vzdy pekne vytrapim s konfigurakmi a prikazmi)

                ale o terminalove prikazy sa zaujimat mozes rozsiris si obzory aj moznosti
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment