problém s touchpadom
môže mi niekto poradiť ako mám rozbehať multimedálnu časť touchpadu? typ nb asus m50vc.
dík.
Bola vydaná nová verzia Mageia 8, ktorá je nasledovníkom Mandriva Linuxu. K stiahnutiu sú aj Live ISO s desktopmi GNOME, Plasma a Xfce. Linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
alebo sa ti ten multimedialny mod neda ani zapnut ??
skus ozrejmit co si skusal a co konkretne nefunguje
na viste to fungovalo tak. toucpad som používal normálne ako myšku ked som chcel ovládať nejaký prehrávač tak som na to spomýnané aktivačné "talčítko klikol" a rozsvietili sa mi na nom "tlačítaka" na ovládanie prehrávaača(play pause stop...) tedy už nebolo možné kurzor ovládať.
tak ale teraz to aktivačné "talčítko" vôbec neraguje. takže ja ho potrebujem najskôr nejako aktivovať aý potom by som si mohol nastaviť tie spomínané skratky.
budes musist iba googlit na anglickych forach ci to niekto neriesil lebo pochybujem ze ze v ceskoslovensku ma niekto z linuxom tiez ten touchpad a aj ho chce pouzit a uz to niekde vyriesil
prajem vela stastia
Tie hovadiny ktore robia vyrobcovia z touchpadov musia mat v windose ovladaiu aplikaciu (scroller na boku touchpadu, numericka klavesnica z touchpadu a najnovsie aj multimedialne tlacitka z touchpadu) ktora sleduje kde sa kliklo na touchpad a ktora potom nasledne vygeneruje nieo ako stlacenie tlacitka. Scroller v Linuxe funguje perfektne (aspon ja som s nim nemal ani najmensi problem), otazkou je ci niekto uzna za vhodne pouzivat tie ostatne "vymozenosti" ze by sa nad takou vecou oplatilo aspon rozmyslat.