grub or lilo

Sekcia: Ostatné 28.07.2005 | 23:17
newb   Návštevník
hi folks. xcem si nahodit gentoo a vo vacsine navodov sa pise o nahodeni grubu. chcem sa spytat ci existuje nejaky vazny dovod preco grub a nie lilo, pripadne naopak. vdaka
    • Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:41
      newb   Návštevník
      ok, dakujem vsetkym za rady. len pre skusku vyskusam grub, lebo zatial zdy som mal len lila. este raz dik
    • Re: grub or lilo 28.07.2005 | 02:21
      newb   Návštevník
      a da sa grub co sa tyka grafickej stranky tak isto nakonfovat ako lilo? napr pri vybere OS si dat do pozadia obrazok apod.
    • Re: grub or lilo 28.07.2005 | 00:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      to mas uplne jedno, obe plnia svoju funkciu dobre
      • Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 01:07
        dano   Návštevník
        grub je interaktivnejsi,dokaze viac vyriesit,lilo je dost jednoduchy.ale aj to ma zese vyhody. podla mna zaciatocnik lilo-tam niet co nevediet a grub pre trocha pokrocilich. ale obe plnia tu istu funkciu dobre
        • Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 01:12
          newb   Návštevník
          v com vie viacej grub vyriesit :) sry ze stale vypytujem, ale xcem mat v tom jasno
          • Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 02:23
            yerry   Návštevník
            Dovod preco uprednostnujem grub pred lilom je ten, ze je konfigurovatelny aj z vonka, teda aj z ineho linuxu, zatial co lilo ma sice tiez textovy konfiguracny subor, ale zmeny v nom sa musia vykonat pomocou prikazu lilo z vlastneho systemu, pouzivam totiz viac linuxov :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:22
              newb   Návštevník
              a potom ako sa konfiguruje grub? tiez text, ale ako ho zapises do mbr?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:30
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ano editaciou suboru /etc/grug.conf co je symlink na /boot/grub/grub.conf a to je vsetko. zmeny v subore sa automaticky prejavia pri najblizsom restarte, netreba spustat ziadny program.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:34
                  newb   Návštevník
                  a struktura grub.conf sa lisi nejak od lila.conf?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:36
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ano a podstatne :) ale nic zlozite zase, celkom jednoduche
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 03:37
                      newb   Návštevník
                      a ponuka dake funckie naviac ako lilo?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: grub or li 28.07.2005 | 03:40
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        co ja viem, grub som mal raz iba tyzden ked som testoval fedoru, no v grube mozes mat 16 farebny obrazok. inac je to fakt jedno co si das
          • Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 02:11
            patrik94   Návštevník
            LILO pouzivaju skor user-friendly distra. Grub pokrocilejsie ako gentoo,slackware... Lilo alebo Grub mne sa viacej paci lilo
            • Re: Re: Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 02:17
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              skor naopak by som povedal. grub je preferovany v komercnejsich distribuciach (fedora, mandriva, aurox). v slacku je defaultne lilo, grub sa musi doinstalovat zvlast
      • Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 01:05
        newb   Návštevník
        takto sa ta spytam; preco mas ty ten co mas
        • Re: Re: Re: grub or lilo 28.07.2005 | 02:18
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          lilo mam preto, lebo je default pri slacku, grub sa mi nechce kompilovat a nastavovat. som zvyknuti na lilo.