ati driver 9.2 a stale to nie ono

Sekcia: Hardware a Drivery 19.03.2009 | 23:16
Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
zdravim ,
nainstaloval som ubuntu 8.10 64bit, nahodil nove ovladace 9.2 (postup praimo zo stranky ati / http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.7&product=2.7.4.3.2.3.3&lang=English / & wiki / http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Intrepid_Installation_Guide /)ale pri niektorych aplikaciach ,ako napriklad google earth, niektroe hry..., earth ,.. preblikava obraz (doslova az sa straca, to iste sa deje aj pri glxgears pri maximalizovani a prebehnuti kurzorom)
vie niekto ako na to ?
Jaj zabudol som karta je IGP 3300 na doske asus
    • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 20.03.2009 | 01:08
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      nahod si nove ubuntu 9.04 ale az ked vyjde oficialna verzia v aprili tam to ide vsetko velmi dobre.mne to tiez robilo ze mi blikal obraz atd ale tu ide v 9.04 vsetko svizne.(sem tam spadnu X-ka)
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 20.03.2009 | 03:57
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        vsetko zle je na nieco dobre , teda nemusi byt chyba vo mne. ;)
        Takze niet inej cesty ako cakat?
        • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 20.03.2009 | 07:24
          Avatar igor   Používateľ
          skus prikaz
          glxinfo |grep render

          a napis co ti vypisalo. Nezabudol si nahodou inicializovat driver? aticonfig --initial
          • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 20.03.2009 | 15:57
            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
            Dakujem , ale zial to uz mam vsetko uspesne za sebou a prave to ma desi vsetko je OK vo vfypisoch (teda nie uspesne za sebou ...len by ma zaujimali kde je pes zakopany ...) az na vysledny efekt nieco fici bez problemov a nieco ani omylom +ta skupina co sa pohybuje medzi oboma predchadzajucimi.
            • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 20.03.2009 | 18:54
              Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
              Nazdar daj sem vypis z /usr/share/ati/fglrx-install.log. Tam bude pes zakopany.
              • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 00:43
                Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                Prepac , ako sa k nemu dostanem ...
                • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 02:52
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Normalne...otvoris si disk, kde mas nainstalovany system. Vojdes do priecinka usr, potom share............
                  • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 10:48
                    Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                    aha tak to tam nejak nevidim .. preto som sa pytal (ze neviem kde robim chybu)
                    jedimene co mam je :
                    xyz@u-pc:~$ fglrxinfo
                    display: :0.0 screen: 0
                    OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
                    OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 3300 Graphics
                    OpenGL version string: 2.1.8494 Release

                    xyz@u-pc:~$ glxinfo |grep render
                    direct rendering: Yes
                    OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 3300 Graphics
                    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color,

                    a pri prezerani suboru ati je dostupne iba nasleujuce
                    xyz@u-pc:/usr/share/ati$ ls
                    amdcccle
                    detailnejsie prehliadka amdcccle:
                    xyz@u-pc:/usr/share/ati/amdcccle$ ls
                    amdcccle_cs.qm amdcccle_fr_FR.qm amdcccle_no.qm amdcccle_tr_TR.qm
                    amdcccle_da_DK.qm amdcccle_hu_HU.qm amdcccle_pl.qm amdcccle_zh_CN.qm
                    amdcccle_de.qm amdcccle_it_IT.qm amdcccle_pt_BR.qm amdcccle_zh_TW.qm
                    amdcccle_el_GR.qm amdcccle_ja.qm amdcccle_ru_RU.qm
                    amdcccle_es_ES.qm amdcccle_ko_KR.qm amdcccle_sv_SE.qm
                    amdcccle_fi_FI.qm amdcccle_nl_NL.qm amdcccle_th.qm

                    okrem..informacie z ati catalyst control centra:
                    2D driver version: 8.58.2
                    cat.contr.center vers 2.5
                    openGL
                    OpenGL Provider: ATI Technologies Inc.
                    OpenGL Renderer: ATI Radeon HD 3300 Graphics
                    OpenGL Version: OpenGL version string: 2.1.8494 Release

                    tak zatial tolko co viem ... zail moje sklusenosti nei su nejak velke :(
                    • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 11:09
                      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                      $ sudo cat /usr/share/ati/fglrx-install.log ( $ kwrite /usr/share/ati/fglrx-install.log )
                      Hod to sem
                      • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 15:05
                        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                        vypisuje mi to nasledovne :
                        xyz@u-pc:~$ sudo cat /usr/share/ati/fglrx-install.log
                        [sudo] password for xyz:
                        cat: /usr/share/ati/fglrx-install.log: No such file or directory
                        xyz@u-pc:~$ kwrite /usr/share/ati/fglrx-install.log
                        Program 'kwrite' nie je momentálne nainštalovaný. Môžete ho nainštalovať zadaním:
                        sudo apt-get install kwrite
                        bash: kwrite: príkaz nenájdený
                        xyz@u-pc:~$ sudo cat /usr/share/ati/fglrx-install.log
                        cat: /usr/share/ati/fglrx-install.log: No such file or directory
                        • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 17:43
                          Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                          je to divne, lebo keby si to instaloval tak by sa ti tam spravil log. sudo sh ati.......run
                          • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 18:26
                            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                            ano je mi to divne ale predtym tam vsade bol iba mesa driver a ati catalyst tam tiez nebol som z toho jelen ... tak ako som v uvode pisal postupoval som podla navodu . viac sa da najst iba v /etc/x11 , no badam ze moje schopnosti su tak na windows user (hoc utesujem sa ze zaciatky su tazke )
                          • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 18:32
                            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                            a nemas navod (doslova lopatisticky ) ako to nahodit ?
                            • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 21:36
                              Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                              Priprava:
                              1) CTRL+ALT+F1
                              2) sudo /etc/init.d/kdm stop
                              3) sudo init 3

                              Instalacia:
                              1) sudo apt-get install build-essential
                              2) sudo apt-get install linux-headers-2.6. ( sudo uname -r Tam zistis)
                              3) sudo sh ati-driver-installer-9.2-x86.x86_64.run
                              4) cd /lib/modules/fgrlx
                              5) sudo ./make-install
                              6) sudo aticonfig --initial -f
                              7) sudo init 5
                              8) sudo /etc/init.d/kdm start


                              A potom hod sem vypis: $ kwrite /usr/share/ati/fglrx-install.log


                              Prijemnu zábavu
                              • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 21:42
                                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                                A ten ati ovladac si musis dat na 64 bitovu verziu, ja som tam napisal na 32 bitovu.


                                A to linux-headers-(cisla si zistis s tym $ sudo uname -r)
                                • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 23:07
                                  Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                                  v bode 4. neviem najst fglrx ... teda konkretne

                                  Detected configuration:
                                  Architecture: x86_64 (64-bit)
                                  X Server: X.Org 7.4 64-bit
                                  loki_setup: directory: (null)
                                  Removing temporary directory: fglrx-install.cj9179
                                  kika@u-pc:~$ cd /cd/lib/modules/fglrx
                                  bash: cd: /cd/lib/modules/fglrx: No such file or directory
                                  kika@u-pc:~$ cd /lib/modules/fglrx
                                  bash: cd: /lib/modules/fglrx: No such file or directory
                                  kika@u-pc:~$ sudo cd /lib/modules/fgrlx
                                  sudo: cd: command not found
                                  kika@u-pc:~$ sudo cd lib/modules/fgrlx
                                  sudo: cd: command not found
                                  kika@u-pc:~$ cd ..
                                  kika@u-pc:/home$ cd ..
                                  kika@u-pc:/$ sudo cd lib/modules/fgrlx
                                  sudo: cd: command not found
                                  kika@u-pc:/$ cd lib/modules/fgrlx
                                  bash: cd: lib/modules/fgrlx: No such file or directory
                                  • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 22.03.2009 | 23:28
                                    Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                                    ale v tomto stadiu kwrite ponukol iba :

                                    Creating symlink /var/lib/dkms/fglrx/8.582/source ->
                                    /usr/src/fglrx-8.582

                                    DKMS: add Completed.

                                    Kernel preparation unnecessary for this kernel. Skipping...

                                    Building module:
                                    cleaning build area....
                                    pushd /var/lib/dkms/fglrx/8.582/build; sh make.sh --nohints; popd......
                                    cleaning build area....

                                    DKMS: build Completed.
                                    Running module version sanity check.

                                    fglrx.ko:
                                    - Original module
                                    - No original module exists within this kernel
                                    - Installation
                                    - Installing to /lib/modules/2.6.27-11-generic/updates/dkms/

                                    depmod....

                                    DKMS: install Completed.
                                    • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 00:30
                                      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                                      $ cd /lib/modules/fglrx
                                      • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 07:44
                                        vis   Návštevník
                                        nebude to ze to je gnome a to KDE ?
                                      • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 10:05
                                        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                                        to mi prave nevie najst ... ($ cd /lib/modules/fglrx) uz som prezeral ostatne zlozky a ak tak fglrx.ko aj to je v inej zlozke... preto som tam pohadzal vypisov a vypisov (viem je to neprehladne ale zial moje schopnosti viac nesiahaju...)
                                        • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 12:40
                                          Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                                          Stiahni si Ubuntu 8.10 32 bitovu verziu a nieje problem.
                                          • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 14:48
                                            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                                            Ano to som nahadzoval mame na pc a nie je naozaj ziaden problem.(tiez kto bol tak uchvatny ze dal na pc so sempronom+512ram a grafikou via ...W.vistu ...)
                                            Zial chcel som prave 64bit system (terz nejde o to ci niekto zacne rozoberat jednu z nekonecnych tem 32versus64) ale rad by som vedel ci robim chybu ja alebo je chyba niekde inde ...(ano bezne by som dostal odpoved ano ja lebo som si dal linux a naco vymyslat...)
                                          • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 20:55
                                            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                                            OK funguje to ..tak ten postup bol Ok iba miesto kdm treba dat gdm .... dokonca ma prekvapil nabeh grafickej instalacie .... Vdaka
    • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 11:03
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús vypnúť compiz (3D efekty plochy).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ati driver 9.2 a stale to nie ono 23.03.2009 | 14:49
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        takze teoreticky ovladace su mozna nainstalovane spravne a chyba moze byt prave v vizualnych efektoch ?