EDGE modem Ericsson GC85

Sekcia: Hardware a Drivery 14.04.2009 | 09:26
jajo   Návštevník
ahoj
jeden virus ma presvedcil, ze je cas prejst na linux. Ubuntu mi na nb Acer vbehol bez problemov, ale nejde mi edge modem a ani na stranke vyrobcu som nenasiel nic pre linuxy.
Viete mi poradit ako rozchodit tento modem?. Pripadne distro ktore by ho mohlo poznat?
dik
Dufam ze ubuntu bola spravna volba :)
    • Re: EDGE modem Ericsson GC85 14.04.2009 | 19:13
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      tu je rieseny tvoj pripad skus mozno pomoze http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/77728
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
      • Re: EDGE modem Ericsson GC85 15.04.2009 | 08:57
        Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
        Dik. vyskusam :)
      • Re: EDGE modem Ericsson GC85 19.04.2009 | 12:51
        Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
        zacinam mat z linuxu divny pocit... niesom niekto, kto ma cas si stale so systemom dopisovat... lan a wifi nieje problem... lebo to linux pozna, ale nieco co sam nerozpozna... prihlasovat na net sa musim cez konzolu.. stabilita s prepacenim o hovne. dostat sa cez edge modem na net utrpenie... prihlasit sa na internet banking vysoko bezpecne... nepodarilo sa mi... lebo pri https mi zakolise pripojenie a spojenie je v riti... a prihlasovat sa znovu a znovu... a ak chcem nieco vyplatit nemozne... lebo to nestihnem... linux sa mi zacina javit ako vhodny pre zabavu ale nie pre serioznu robotu,
        Toto je prave bod na ktorom linux straca na win. lebo zacinam mat pocit, ze ak by som aj musel win preinstalovat kazdy druhy mesiac, stratim menej casu ako takto nekonecnym dohadovanim sa so systemom.
        • Re: EDGE modem Ericsson GC85 19.04.2009 | 12:57
          Avatar lubos679   Používateľ
          Ked mas z neho zly pocit, nainstaluj si Windows.
          • Re: EDGE modem Ericsson GC85 20.04.2009 | 09:24
            Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
            win budem musieť kvôli niektorým aplikáciám, ale nechcel som s ním chodit na net. Len ten nešťastný modem... inak by som nevidel dôvod prečo. Ale bez netu sa nezaobídem. Možno ešte vyskúšam iné distro. Neviete niekto poradiť, v ktorom by mohol ísť stabilnejšie? wvdial s ním pracovať vedel a nieje problém to nastaviť, len mi stále padne spojenie po 1-2 minútach. Po novom pripojení mám inú IP, takže ak sa prihlasujem na nejaký server, musím nanovo a tak nestihnem nikdy nič urobiť.
            • Re: EDGE modem Ericsson GC85 20.04.2009 | 14:23
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Počkaj si na novú Fedora 11 ( v máji). Teraz si môžeš stiahnúť Snap1 LiveCD Fedora 11 odtiaľto a vyskúšať (je to torrent), či Ti LiveCD nezpozná a nenahodí ovládač na ten modem.
              BTW,
              Viem, že tento postup pre Fedora funguje.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: EDGE modem Ericsson GC85 20.04.2009 | 19:31
                Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
                skúsim... veď máj je za chvíľku :) dik
            • Re: EDGE modem Ericsson GC85 21.04.2009 | 14:49
              ...   Návštevník
              Skus PC LINUX OS.
              To distro je vyladene na bezne pouzitie a funguje na nom vsetko out of the box.
              Odporucam ;-)
              • Re: EDGE modem Ericsson GC85 21.04.2009 | 19:24
                Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
                ked sa mi nepodari rozchodit oba modemy (edge a flarion) tak budem asi skusa vsetko zaradom... lebo asi najlepsia antivirova ochrana je nepustit win na net
            • Re: EDGE modem Ericsson GC85 21.04.2009 | 22:44
              Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
              nasiel som aspon nejake riesenie
              do suboru
              /etc/ppp/peers/wvdial

              vlozit riadky
              lcp-echo-failure 0
              lcp-echo-interval 0

              nieje to sice bezchybne pripojenie, ale uz je schopny udrzat linku niekedy aj 25 minut, az kym nezamrzne modem. potom ho musim vybrat, vlozit a znovu inicializovat pripojenie. Ale lepsie ako nic
    • Re: EDGE modem Ericsson GC85 22.04.2009 | 00:06
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      No to je fakt, niekedy to ide ťažšie. No po určitom čase keď si človek povie že jedine linux, tak začne nakupovať len hardvér ktorý ide na 100%. Iný u mňa nemá šancu.

      Mimochodom ak by ste mali záujem, môžem Vám predať za pár eur Flarion desktop modem. Žiadne ovládače žiadna inštalácia. Mne to zbytočne trčí doma.
      • Re: EDGE modem Ericsson GC85 23.04.2009 | 16:42
        Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
        keby mal aj napájanie z batérií, tak by bol slušným riešením, lebo LAN nemá problém. Škoda, že do tej obrovskej krabice nestrčili aj akumulátor, alebo aspoň priestor na batérie. To je jeho veľké mínus. Inak mu stačí aj slabší signál ako potrebuje dátová karta