free pascal na linuxe a .exe

Sekcia: Programovanie 18.04.2009 | 22:10
Avatar lubos679   Používateľ
Caute...trosku idem okusit Pascal. Nainstaloval som si Free Pascal Compiler (metabalik) z repozitarov (distro Ubuntu). Spustim prikazom fp, vytvorim Hello World. Pekne to skompiluje, pre Linux i386. Funguje to!
Ale chcel by som, aby mi to kompilovalo aj pre ine OS. Skusal som Windows a Solaris, avsak compile failed, napise to nieco taketo: Can't find unit System used.
Viete mi povedat, ako na to, aby to robilo aj execka? Dakujem.
    • Re: free pascal na linuxe a .exe 19.04.2009 | 17:42
      jozin_jozin   Návštevník
      j, kód si prenes na tú platformu, kde to chceš spustiť a tam si to skompiluj. Prišlo by mi dosť nelogické, keby linux vedel robiť .exe súbori (keďže ich bez wine nevie spúšťať)
      • Re: free pascal na linuxe a .exe 19.04.2009 | 17:50
        Avatar lubos679   Používateľ
        No ano, ale ked chcem niekomu nieco poslat ako .exe, nechce sa mi restartovat do Windows. :-)
        Ja len ci sa neda, aby to dokazalo program skompilovat aj pre ine OS ako Linux, ale len z Linuxu...to ze ich nevie spustat mi nevadi. :-) Dalo by sa to?
        • Re: free pascal na linuxe a .exe 19.04.2009 | 18:35
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          jedine zeby si nasiel nejaky soft pascal2exe alebo nieco podobne :), ak vobec nieco take existuje, myslim ze python nieco je...skus poguglit
          • Re: free pascal na linuxe a .exe 19.04.2009 | 20:04
            jedina podla mna moznost   Návštevník
            nainstaluj si este wine a do neho win32 verziu freepascala.. jendoducho budes moct skompilovat exe a bez restartu do win
            • Re: free pascal na linuxe a .exe 19.04.2009 | 22:12
              Avatar lubos679   Používateľ
              hmm vidis. Myslel som ze to pojde skompilovat na Linuxe aj do win32. Nevadi, Wine nejdem instalovat, radsej sem tam nabootujem Windows. Dik.
    • Re: free pascal na linuxe a .exe 20.04.2009 | 10:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      • Re: free pascal na linuxe a .exe 25.04.2009 | 15:43
        Avatar lubos679   Používateľ
        Dakujem Miro, pozrel som to. Potrebujem balicek fpc-crosswin32, avsak docital som sa, ze to bude chciet viac kniznic z danej platformy. (dufam ze som to dobre prelozil)
        Rozhodol som sa teda, ze to budem robit inak. Nainstalujem si Free Pascal aj pod Windows, vezmem zdrojaky a skompilujem to tam, pokial budem potreboval .exe. Aj tak diky, aspon teraz budem vediet, ze nieco taketo sa vola cross kompilacia.
        • Re: free pascal na linuxe a .exe 25.04.2009 | 20:05
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No mne sa to tiež nechcelo takže som to kompiloval vo wine(?). Teda si myslím ... možno som kompiloval na virtuálnom windowse, je to ale jedno, cross kompilátor nie je až taká sranda dať dokopy. Toto vyzerá, že má dobrú dokumentáciu .. Momentálne cross kompilujem c++ .. a fakt tu rozbehať kompilátor pre mac na linuxe je nadľudský výkon. Kompilátor pre win nie je problém (1 príkaz a hotovo).