Greenie alebo Ubuntu?

Sekcia: Ostatné 20.04.2009 | 15:43
Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
Zdravim all objavil som len prednedavnom Lunux Greenie ktore je ´´odvodene´´ z Ubuntu .
A chcel by som sa opytat na nieake uzivatelske skusenosti s Greenie.
Rozmyslam o instalaci a preto by som rad vedel uzivatelske postrehy na tento os.
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 15:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pouzivatelske postrehy... dobre aj zle. osobne Ti Greenie odporucam. Nie je to vsak tak celkom fer, kedze som jeho autorom.

      vyhody i nevyhody mas napisane napriklad v databaze znalosti: http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/81/index.html
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 15:53
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      uzivatelske postrehy:
      http://www.linuxexpres.cz/distro/greenie-pohled-na-slovenskou-distribuci?source=rss
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 15:59
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        dokolecka to iste? :)
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:06
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          a preco skryvat pravdu? :)
          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vsak kto chce, nech si precita. len ma stve, ze viac menej vyrovnany clanok (teda nie az tak moc) ma tak nepekne napisany zaver :)
            • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:12
              ---   Návštevník
              nepekne napisany? ale pravdivy, co si cakal, ze ta bude niekto za to chvalit, raz ked je nieco na figu, tak pred tym nezatvaraj oci, ale sa z toho pouc
              • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:39
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ak 1/100 veci nefunguje, neznamena to, ze 99 percent je zlych. teda pre normalnych ludi, ty si ako vzdy vynimka
                • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:59
                  ---   Návštevník
                  je zla cela filozofia, ale ty to pre oci nevidis. To z tej recenzie vidiet. Ale ty to nechces akceptovat, si myslis ze jedna vec zo 100 nefunguje? Mas tam kopu prikladov nelogiky toho distra.

                  STANO, zacni si ten tvoj vecny optimizmus uz liecit, obtazujes tym okolie a aj seba sameho. Nie si pristupny ziadnej kritike a takto sa autor nechova. (zamerne nepisem vyvojar, lebo nim nie si a ani nebudes).

                  Ja viem v tvojich ociach je greenie zazrak, ale ked sa na to pozrie niekto iny je to prepadak.

                  A toto nechces akceptovat, ze moze mat niekto na kvazi tvoje dielo iny nazor. Ak si myslis ze teraz padneme na rit len preto ze si to distro krvopotne dlho smolil a cakas ovacie na to, tak sa nedockas.

                  Si absolutne nevyzrety pubertak, ktory na kritiku odpoveda utokom. Takto v zivote nic nedosiahnes.

                  Zhodnot najprv triezvo svoje schopnosti a prides na to , ze si si nalozil riadnu furu, ktora ta dennodenne valcuje a nezvladas to.
                  • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:19
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ale ale uz zas? :)

                    poznam svoje schopnosti, poznam svoj ciel a idem za nim - na rozdiel od teba beriem dobru kritiku a pouzivam ju na zlepsovanie.

                    pre mna greenie nie je zazrak, pre mna je to ubuntu tak upravene, ze vyhovuje do pomerov v sr/cr ovela lepsie ako ubuntu.

                    ak teda nemas zaujem pouzivat, nemusis. ak nemas zaujem pomahat pri tvorbe, nemusis. ale nezabudni si udriet do stana, vsak ten je podla teba stale rovnaky uboziak. a nezabudni napisat na vsetko co kedy robil ze je to blbost. ze to nema jedinu kladnu vlastnost.

                    btw kde je ta kritika od teba? akosi ju nevidim. vidim len dookola tie iste keci, a vidim ako si nadseny z vrtania.

                    btw2 nechcem aby si padol na rit, vobec ma nezaujima tvoj nazor zrodeny z ctrl+c a ctrl+v. ak chces, aby bolo to co robim lepsie, tak alebo skus zacat s dobrou kritikou, alebo aspon prestan dookola pisat aka je vsetko strasna blbost.
                    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:37
                      ---   Návštevník
                      ty si fakt Hoferek uz zufaly zo seba:

                      ako vies ze je greenie lepsie ako ubuntu pre SR/CR. To ti vyvestil kto?

                      Svoje schopnosti si nezhodnotil spravne, lebo by si isiel robit nieco ine .
                      Linuxu nerozumies, co ti ide dobre je PR a SPAM.

                      Hoferek, o teba by sa mala zaujimat nasa medicina. Ty nie si v poriadku. Ty asi netusis co vlastne robis, ze si stale ublizujes tou svojou namyslenostou a predvadzanim ze nieco v linuxe dokazes. Ale sa hlboko mylis. Tak ako si s linuxom na uzivatelskej urovni zacal tak si aj skoncil, nevies programovat... Kolko ludi sa na greenie podiela programatorsky?

                      A programovanie sa po veceroch nenaucis, co by si sa ale mohol este naucit, je zhodnotenie vlastnej ubohosti a do neba volajucej neschopnosti. Si k linuxu prisiel ako slepe kura k zrnu a teraz potrebujes ventilovat nahromadenu euforiu z neho. Aj ked vypotis greenie 5xy, vzdy to bude taka exhibition show, to co sa tebe paci a co povazujes za dobre. A uz vidim ako zaseries zase root.cz otazkami a uvahami ako bude greenie od zakladu nove... Pche

                      Otvor najprv hlavu a zacni rozmyslat v suvislostiach. A nehraj sa na ukrivdeneho Stanka, ktoremu chce kazdy zle a kazdy mu zavidi uspech. Takto sa chovaju idioti.
                      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:01
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        #ty si fakt Hoferek uz zufaly zo seba:

                        ty si clovek bez odvahy vystupovat pod svojim menom zufaly z toho, ze nejaky stano vobec zije. mas tazku poruchu osobnosti :)

                        #ako vies ze je greenie lepsie ako ubuntu pre SR/CR. To ti vyvestil kto?

                        viem to podla toho, co robim. prisposobujem ubuntu tak, aby bolo vhodnejsie. a aj vhodnejsie je. ci uz si to zaslepene zvieratko ako ty vsimne, alebo nie. ludia si to vsak vsimaju.

                        #Svoje schopnosti si nezhodnotil spravne, lebo by si isiel robit nieco ine.

                        ak na nieco nie som, tak to nerobim. pokusal som sa robit napriklad preklad gnome, no neslo mi to dobre. tak som pokracoval a stale pokracujem s prekladom wesnothu.

                        #Linuxu nerozumies, co ti ide dobre je PR a SPAM.

                        linuxu rozumiem na to, aby som si vedel upravit distribuciu ubuntu tak, aby mne aj ostatnym v tejto oblasti lepsie vyhovovala. neovladam 10 programovacich jazykov, nepoznam tolko prikazov, nevyznam sa do mnozstva programov. nie som expert. Ale co si ty? mozno si expert a mozno vies toho ovela menej ako ja. Nemozem sa s tebou merat, pretoze ja som bezny clovek a ty si zbabelec zamaskovany za tromi minuskami :)

                        #Hoferek, o teba by sa mala zaujimat nasa medicina. Ty nie si v poriadku. Ty asi netusis co vlastne robis, ze si stale ublizujes tou svojou namyslenostou a predvadzanim ze nieco v linuxe dokazes. Ale sa hlboko mylis. Tak ako si s linuxom na uzivatelskej urovni zacal tak si aj skoncil, nevies programovat... Kolko ludi sa na greenie podiela programatorsky?

                        medicina? preco? pretoze mam chut nieco robit? a co ty? som zly, ak som tvojim opakom? k medicine mam blizko len ako pravidelny darca krvi. v pouzivani linuxu sa zlepsujem, ci uz ide o grafiku, momentalne jemne javascript ci bash. programatorsky sa podiela asi 10 ludi

                        #A programovanie sa po veceroch nenaucis, co by si sa ale mohol este naucit, je zhodnotenie vlastnej ubohosti a do neba volajucej neschopnosti. Si k linuxu prisiel ako slepe kura k zrnu a teraz potrebujes ventilovat nahromadenu euforiu z neho. Aj ked vypotis greenie 5xy, vzdy to bude taka exhibition show, to co sa tebe paci a co povazujes za dobre. A uz vidim ako zaseries zase root.cz otazkami a uvahami ako bude greenie od zakladu nove... Pche

                        kazdy robi to, v com sa vyzna. v com sa nevyzna, v tom si da rozumny clovek poradit. ty napriklad mozno vies programovat, no nevies vychadzat s ludmi, nevies mysliet na ostatnych a co je hlavne - slepo utocis na vsetko nove.

                        #Otvor najprv hlavu a zacni rozmyslat v suvislostiach. A nehraj sa na ukrivdeneho Stanka, ktoremu chce kazdy zle a kazdy mu zavidi uspech. Takto sa chovaju idioti.

                        nehram sa na ukrivdeneho stanka. nehram sa na nikoho. som sam sebou, a co som zacal, v tom pokracujem. ak ma pochvali 5 ludi a 5 zacne nadavat, je to pre mna neuspech. ak ma ale pochvali 5 ludi s normalnym uvazovanim a urazi ma 5 nemysliacich oveciek, tak si z toho nic nerobim. viem, ze tebe nevyhoviem. nemas totiz ani trochu pochopenia. inak urcite by si nadaval na ubuntu, no teraz to beries oproti greenie ako mensie zlo.

                        odpovedal som na vsetky tvoje keci. zbytocne zabity cas. nema zmysel sa s tebou hadat. je lepsie pomahat zaciatocnikom v zaciatkoch, ako sa hadat s dlhodobym expertom na vsetko, ktory vsade bol, vsetko videl a vzdy na kazdeho naplul.
                        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:06
                          123   Návštevník
                          kamo ty uz jeb na to :)))))) strateny pripad
                        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:15
                          ---   Návštevník
                          Komu ty chces pomahat ked nicomu ale nicomu nerozumies!!! Si to uvedom! Deti v mukulasi su z teba paf a ty si myslis ze nieco vies. Raz ti ocinko pozical pocitac aby mu synak preinstaloval windows a synak Stanko sa pustil to neznama-do linuxu. Otazky ake tu stale pustas svedcia o nulovej znalosti systemu, to ze vies nieco naklikat neznamena ze nieco vies o systeme.
                          Po zaskoleni zvladaju klikat aj opice.
                          Greenie len dokazuje ze si amater najhrubsieho zrna a splacal si dohromady veci , ktore k sebe nepasuju. Tak sa nehraj na zachrancu ludstva. S tvojimi vedomostami o linuxe by si mal maximalne tak na linuxovej vystave trhat listky.
                          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 00:48
                            kipikasa   Návštevník
                            "S tvojimi vedomostami o linuxe by si mal maximalne tak na linuxovej vystave trhat listky."

                            LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL MUHHEHEHEHEHEHEHEEEEE :D :D :D:D:D:D:DD:D:D
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:10
          ---   Návštevník
          treba pripominat neukojene ambicie, nulove schopnosti, nekontrolovany exhibicionizmus, neadekvatne reakcie "autora" na kazdu konstruktivnu kritiku, ktora sa v podani a vysvetleni autora meni na podprahovu "pochvalu".
          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:13
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ale uz prestan :)

            keby si mal niekedy greenie vo virtualnej masine alebo na livecd, videl by si, kolko dobrej kritiky sa pouzilo na vylepsovanie.

            dobra kritika je podla mna nieco typu "toto by bolo dobre urobit inak, pretoze tymto sposobom to nie je dobre vymyslene", nie nieco typu "stano sa nevie spravat a nic nevie a nech sa s greenie zadrhne"
            • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:51
              ---   Návštevník
              chces nazor (po case aj ty na to prides, len este asi vela vody pretecie): nainstaluj si ubuntu, nastav SK prostredie, multimedia,... urob zalohu cez aptonCD a toto CD "vystav" na stahovanie. Urob k tomu klikatko, kde sa zatrhne na instalaciu to co je na tom CD, aby mal kazdy na vyber a hotovo. Takto sa da zvladat "vyvoj" lavou zadnou, ubuntu NIC podstatne nechyba. Akurat pre tych co nemaju net by bolo urcene toto CD. Ak niekto net ma, len si naklika "SK" reviziu v nejakom tom vytvorenom klikatku. Ziadnych 70 pozadi a podobne zhovadilosti alebo x rovnakych aplikacii na ten isty ucel! Takto sa zachova aj openoffice, aj funkcna podpora HW, tak ako ju nastavili v ubuntu. A pridavne CD nikoho neurazi. Ak ho niekto nechce nestiahne si ho. Takto vidim vacsiu sancu presadit to aj do nejakych tych organizacii, kde budu mat zaruku originalu
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 15:56
      ---   Návštevník
      ubuntu, ber original, nie nejake lacne omalovanky

      greenie ma problemy same so sebou (aj autor).


      Pockaj do 23.4. vyjde ubuntu 9.04

      na konfigurovanie pouzi http://wiki.ubuntu.cz/, najdes tam takmer vsetko.
    • Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:45
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Nuž ku tvojej téme, užívateľských "postrehov" zainteresovaných ľudí, ktorí sa vyznajú do linuxu máš plný linuxos.sk .
      ++++++++++++++++++++
      http://www.linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/2543/index.html
      ++++++++++++++++++++++++
      http://www.linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/2553/index.html
      Po podrobnejšom preštudovaní horeuvedených "postrehov" pochopíš, prečo sa Ti NEODPORÚČA Greene.
      Bez obáv vyskúšaj napr. Ubuntu, teraz príde nová verzia, je preložená do slovenčiny a je dobrá pre Teba.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 16:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jeden je o tom istom, len si muselo par ludi do mna este viac vrtat :)

        druhy je o tom, ze som urobil test. chore existencie to vsak zvrtli na to, ze greenie je zle, ako vzdy :)

        este nieco? :D

        btw pozeram preklad ubuntu. veru ziadna slava...
        • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:19
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          miesto zbytocnej praci na greenie, si mohol prilozit pomocnu ruku ku prekladu ubuntu. ci greenie bude viac lokalizovane do slovenciny?
          • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:20
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ano, bude viac lokalizovane.

            taktiez preklady ktore momentalne robim budu tiez vo forme deb balicka. bude si teda moct hocikto stiahnut balik, nainstalovat si ho, a nahadze mu slovencinu do menu
            • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:30
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              a nemyslis, ze to je mrhanie tvojich sil? keby si to robil normalne, ku zdroju, uzitok by malo viac distribucii, viac ludi (viac ludi by videlo tvoje meno v napovede ku programu, tym padom by aj tvoje ego mohlo rast az do neba)
            • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:04
              ---   Návštevník
              no ak budu tak lokalizovane ako sa spomina v tej recenzii,

              "Celá informace je slovensky i přes (podle systému) plně funkční lokalizaci do českého jazyka (po bližším náhledu do zdrojového kódu se není čemu divit - autor si u většiny věcí s nějakou možností lokalizace příliš hlavu nelámal)."
              • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:14
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ano, takto to bolo do verzie 4i.
                • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:15
                  ---   Návštevník
                  jasne, este povedz ze je v greenie vsetko OK a ze ti recenzia ukrivdila
                  • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:17
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    hovorim pravdu - v aktualnych stabilnych verziach som prekladal len pre greenie. teraz to davam do deb baliku tie preklady.
                    • Re: Užívateľské postrehy na Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:20
                      ---   Návštevník
                      jasneeee, vsetci ti verime,
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:00
      123   Návštevník
      jednoznacne UBUNTU.....greenie je jeden velky nepodarok, vzniknuty potrebou autora ukojit svoje ego aplauzom od 12 rocnych susedov a totalnych novacikov, ktori nemaju paru co je linux. ak sa nechces hned zo zaciatku dodrbat TOP FICURKAMI greenie ako aliasy a greenport tak od greenie ruky prec....v skratke ... a ten clanok odporucam, plus si daj do google 'greenie linux' a najdes tam zopar blogov od skusenejsich uzivatelov.....odporucam aj stanovi, snad ho uz mozno nieco presvedci, ze sa zhadzuje v ociach tych, ktori sa tomu trosku rozumeju....cize zhrnutie: greenie je zhovadene UBUNTU vytvorene clovekom absolutne vedmostne NEKVALIFIKOVANYM na vytvorenie linuxovej distribucie!!!
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:08
        djwirus   Návštevník
        Zrejme som zle polozil moju otazku :) Ubuntu 8.04, 8.10, 9.04 beta ktore mam momentalen nainstalovane :) mam odskusane a nejako nechtiac som sa docital o greenie a chcem ho odskusat len som chcel vediet ci sa oplati ho odskusat :)
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:17
          123   Návštevník
          tak vyskusat mozes samozrejme, len ti to ti, co mame dlhorocne skusenosti s linuxovymi distrami a to nie je len na uzivatelskej urovni (ja napriklad mam za sebou aj kernel patch, mnohe aplikacie vacsinou pre vlastnu potrebu a pre zopar kamaratov) ti to neodporucame. ubuntu som nikdy nemal, pouzivam vlastny linux from scratch, ktory sa asi najviac podoba debianu, takze ak chces ubuntu,pockaj do 23.4. na 9.04
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:22
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        aliasy: zjednodusi sudo apt-get install firefox na i firefox. greenport nahadze komplet nastavenia pre cloveka, nech je na hocijakom pc.

        co je na tom zle? myslim, ze ak je tu nieco zhovadene, tak je to tvoje infantilne myslenie...
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:28
          123   Návštevník
          dobre stano tak ja mam infantilne myslenie :))))))))) ale aspon ho nemam uplne zdegenerovane, zakomplexovane a na urovni hojdacieho konika...
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:28
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pre i firefox? myslis ze take aliasy, co vyhovuju len tebe vyhovuje dalsim sto ludom? a navyse novacik ani nebude vediet, co sa pod tym "i" skryva. novacik by sa mal najprv naucit cele prikazy so spravnou syntaxou, a potom aliasy (ktore si moze vytvorit podla svojich poziadaviek)
          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:38
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            novacik ma moznost pouzivat cele prikazy, a vsade aj uvadzam plne znenie. ziadny pouzivatel greenie nie je nikdy nuteny pouzivat "i firefox" a vacsina sa s tym nikdy ani nestretne. kto ale chce s tym pracovat, ma prehladne napisane vsetky aliasy. aktualne aliasy su poriadne preriedene od pociatocnych blbosti
            • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:01
              ---   Návštevník
              ziadne aliasy tam nemaju co robit, je to zase len tvoj exhibicionizmus, ak to pouzije 1 clovek z 10.000, tak je to vela a ked prejdu na iny linux iba ich to pomyli.
              • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:34
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                na chate, fore, v IM diskusiach atd zazivam uplne iny pocit... skor to pouziva 1 z 10
                • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 18:36
                  ---   Návštevník
                  to je dokaz coho? Ze to chce vacsina?
                  • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 19:46
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    to ej dokaz toho, ze zase Ti nevysli tvoje trapne keci :)
                    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 19:48
                      ---   Návštevník
                      trapnejsieho cloveka na tomto fore ako si ty, je tazke najst.
                      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 19:59
                        123   Návštevník
                        kaslime uz na neho, nech robi zo seba vola aj nadalej, on by si nedal povedat aj keby za nim prisiel sam Linus a povedal mu ze to co robi je na smiech
                        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:18
                          ---   Návštevník
                          ja mu to pisem davno, on trpi, chcem mu pomoct ,ale neda si povedat. Zrejme chce predbehnut aj Linusa T. Za celym jeho problemom stoja nevyburene hormony a nulova sebakritickost, zrejme mu staci obdiv tinedzerov, ale preco nas s tym jeho vytvorom obtazuje?.
                        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 21:56
                          ♭♪♬♩♫   Návštevník
                          tak tak, je zbytocne sa nim vobec zaoberat ...
              • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 21:07
                l_barbarossa   Návštevník
                co sa tyka aliasov, Stano, kritici maju pravdu v tom, ze aliasy by sa nemali pouzivat lahkovazne:

                - pri prechode na inu distribuciu budu tvoje aliasy nefunkcne a uzivatel zmateny, (neviem akym snazenim by si chcel tomuto vedlajsiemu efektu zabranit)

                ad: --- aj klikacie distribucie pouzivaju sice aliasy, ale v podstate ide o to, ze aliasovany prikaz je standardny prikaz obohateny/ochudobneny o nejake prepinace (napr. --verbose)
                • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 21:36
                  l_barbarossa   Návštevník
                  - a aby som este dodal, zrovna aliasy na apt sa mi zdaju nejake zbytocne, ved deb-aci maju tak vychvalovany synaptic s ui...

                  - a ak ide o skratenie prikazu, uzitocnejsie sa mi zda naucit pouzivatela pouzivat tab completition (tato znalost zvacsa predchadza znalosti vytvarania a pouzivania aliasov)
                  • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 21:52
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    plne suhlasim s tym prechodom. to je aj dovod, preco su tie aliasy brane ako doplnok. keby som vsetko daval cez aliasy, bol by z toho chaos.

                    tab je velmi dobra vec, no nie je to niekedy az tak dobre. treba ale uznat, ze na aliasy si treba zvyknut.

                    je to velmi pohodlne, urobit apt-get update cez u a nainstalovat operu cez i opera, ci ju cez r vyhodit. vzdy to ale musi byt iba ako doplnok na skratenie casu. v tomto pripade to cas skrati dost.

                    pokial ide o tab... jedna z veci, ktoru pouzivam furt. vyborna vecicka, ci uz sa niekto presuva, nieco instaluje... cokolvek. skusim to zapojit do manualov
                • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 21:41
                  Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                  K tym aliasom ... rozhodne nesuhlasim, ulahcuje to pracu novacikom? Ulahcuje!
                  To ako keby si povedal: Preco sa v Ubuntu instaluju balicky prikazom dpkg -i nieco.deb a v inych distribuciach inak? Vsak uzivatel bude zmateny.
                  V absolutne kazdej distribucii je nieco inak a predpokladam, ze aj Greenie sa chce niecim lisit, komu budu tie aliasy vyhovovat, tak si bude Greenie pochvalovat, komu nevyhovuju, tak nech si pre mna za mna nainstaluje aj Linux From Scratch. Vsak o tom to cele je, sloboda vyberu.
                  http://www.itkids.sk/
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:15
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Mozes si precitat milion nazorov na Greenie a Ubuntu, ale nic nenahradi to, ked si kazdu distribuciu nainstalujes a sam usudis co ti viac vyhovuje. Kazda distribucia ti zaberie tak 1-2 hodinky na skusanie.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 17:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        suhlas. distribucii je vela, kazda ma vyhody i nevyhody, popisane kade tade. kedze je vsak vsetko zadarmo, moze si hocikto stiahnut hocico a otestovat - vo virtualnej masine, na livecd/liveusb ci na nainstalovanom systeme
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 20:54
          Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
          ked kces absolutne najlepsie ubuntu si daj linux mint...
          Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 23:29
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            mint je fajn, suhlasim. nehovorim ze ideal, no je to vyrazne nadpriemerna distribucia... :)
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:16
      123   Návštevník
      nasiel som dalsi blog o greenie....ale asi to bude tiez len nejaky zakomplexovany amater co ti zavidi, ze stano? akosi tych blogov, recenzii ktore sa ti snazia nasepkat aby si sa na to vysral, nie je malo...zeby samy rypal??? citujem:
      Má to teda celé zmysel?
      Tak na túto otázku si musí odpovedať každý sám. Osobne si myslím, že vytvárať ďalšiu distribúciu, ktorá sa okrem farebnej témy a amatérskeho prekladu nijako nelíši od originálu je naprostá zbytočnosť hlavne ak uvážime fakt, že Linuxových distribúcií je v dnešnej dobe ako maku.

      plus :D
      Záverom by som rád apeloval na výroka Linusa Torvaldsa: "Neprišiel som zničit Microsoft, to bude len naprosto neúmyslný vedľajší efekt." Distribúciou ako Greenie Linux sa mu toto jeho tvrdenie len veľmi ťažko naplní

      a stanko sa vo svojej reakcii moze zas vytesovat svojim obligatnym ctrl+c ctrl+v argumentom :D
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:24
        Linuxos   Návštevník
        Greeny je jemne namysleny, co je dost neunosne.
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:36
          123   Návštevník
          na zaver budem trosku drsnejsi, lebo uz neviem ako inak. stano uvedom si, ze mame v <> teba aj tvoje zhovadene UBUNTU, ktore ty mas tu drzost nazyvat distribuciou. na distrach pracuju stovky vysokokvalifikovanych odbornikov a ty sam, totalny amater, co nie si pomaly ani advanced user, tu ides rozpravat o tvorbe distribucie?? mna ide roztrhnut kua....
          ak sa ti to paci, rob si to pre seba, pripadne pre svojich 12 rocnych polodementnych susedov.
          my, co ti tu uz nadavame lebo inak sa neda, nemame v <> dobre meno linuxu a jeho distribucii, ktore sa ty svojim paskvilom a nechutnyou propagaciou a vtieranim snazis dodrbat (aj ked nie umyselne, ale to vyplyva z tvojej lahkej demencie)
          sori stano, ale pekne slovo na teba neplati
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:35
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Dam ti radu do zivota, vykasli sa na nejake Greenie, fakt, budes mat menej sedin, nedostanes zaludocne vredy a bude ti fajn.
        Ked uz teda Stano straca cas robenim zbytocnej distribucie, nestracas ho ty nekonecnym omielanim toho isteho stale do kola a do kola ako pokazeny gramofon?
        http://www.itkids.sk/
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:38
          123   Návštevník
          ty sa radsej vzdelavaj v tejto oblasti mozno raz pochopis o com pisem....
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:40
      Maor   Návštevník
      Greenie som vyskusal a sklamalo ma. Jedine velke plus vidim len v "uplnej" lokalizacii do materinskeho jazyka. Inak to je len okopirovane Ubuntu.
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 22:51
        Rajsek   Návštevník
        Cesta vlakom do Ziliny z TN - strucne predstavenie Greenie autorom a mierna kritika Ubuntu ako takeho s poznamkou "treba ho vylepsit" - sa mi vonkoncom nepacila. Ospevovanie aliasov podla mna nie je ani zdaleka take potrebne, ako sa autorovi zda, ved nejde o ziadnu novinku. Nadych namyslenosti a neuznanie kritiky nemusi byt najlepsia volba na vylepsenie tejto "distribucie"...
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 23:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ak si ten co myslim a naozaj sa pozname osobne, tak som rad. pouzivas ubuntu a si s nim spokojny. snazil som sa ta nieco naucit a pomoct s nejakymi napadmi. trochu som to prehnal, uznavam. neviem ale o nejakom neuznavani kritiky. kedze robim nieco pre ludi a nie pre seba, stale aktivne komunikujem s ludmi, ktory maju dobru kritiku.

          kritiku toto "treba urobit inak", alebo "mal by si urobit nieco s tymto". na tomto fore je dobra kritika, no je aj zbytocne nadavanie, ohovaranie atd.

          diky za tvoj nazor, rad som si ho vypocul.
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 23:16
      anes   Návštevník
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 23:33
        123   Návštevník
        :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
        ja este by som rad dal do pozornosti rozhovor so stanom....proste bez komentara tu
        zopar citatov:
        Takže som naraz vývojár, grafik a hlavne poradca a psychická podpora na ICQ. Je veľkou zvláštnosťou, že za celý rok mi nenapísal na XMPP, ICQ a dokonca ani e-mail nikto s tým názorom, že je to celé zbytočné a mám sa na to vykašľať.

        to je uz diagnoza stano
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 20.04.2009 | 23:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          podla nmna je diagnoza pisat pod viac nickami a smiat sa sam na sebe. uvedom sa a skus niekedy rozmyslat. ak si myslis, ze mi tie iste keci nejako zoberu z chuti nieco robit, si na omyle.

          tvoje "srandy" ma nezaujimaju a su mi ukradnute, vidno ze uz nemozes ist hlbsie.

          inak je velke hrdinstvo rozoberat vetu za vetou tvrdenia niekoho, ked sam nie si schopny pracovat na akomkolvek projekte. toto je tvoj velky den, ked sa niekto pytal na rozdiely medzi ubuntu a greenie. je to sviatok ked mozes rypat do niekoho.

          vacsina sa vsak zbytocne nemiesa, lebo vedia, ze ty budes do mna rypat vzdy. takze je to dookola len hadka.

          nechaj ma pracovat a rob nieco zmysluplnejsie.
          • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 00:00
            123   Návštevník
            ano pisem pod viacerymi nickmi, v podstate existuje len jediny clovek, kto do teba rype a to som ja. mam viac nickov ako 123, ---,r0x0r, anes a podobne....ano stano odhalil si ma...sakra...
            dobre a teraz k mojim projektom....linux pouzivam aktivne uz skoro 10 rokov, ako som spominal, spravil som dokonca aj kernel patch, mnohe aplikacie, ktore su pre moju potrebu a potrebu zopar znamych, nemam vsak potrebu tu vykrikovat, vyblakovat a posuvat ich do povedomia niekomu inemu. mam svoje vlastne distro, ktore som si spravil ako linux from scratch...tiez sa tu nerozkrikujem a nevyblakujem a nevtieram ho ludom. tiez vela aplikacii pouzivam "svojich", zobral som zdrojak, prikodil nieco, nieco upravil a tiez sa tu nerozkrikujem aky som uzasny, lebo to nikoho nezaujima. stano, ak by to tvoje greenie stalo za povsimnutie, tak by som tu do teba neskakal. ale uvedom si staniku, ked mame sessiony s kamaratmi, ktori maju za sebou aktivitu podobnu mojej, vzdy raz skoncime u greenie a ver mi ze by si nechcel byt vtedy medzi nami...lebo si nam na smiech....pokusim sa uz na teba a na greenie nereagovat lebo to nema vyznam, len ta vyzivam, daj si povedat, nemas nato..
            • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 10:50
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              tiez vela aplikacii pouzivam "svojich", zobral som zdrojak, prikodil nieco, nieco upravil a tiez sa tu nerozkrikujem aky som uzasny

              Na veci ako vlastná úprava aplikácii (fork s pár patchmi) sú veľmi dobré služby ako github (je tam aj button fork :P ). Ak sú tie úpravy zaujímavé mohli by sa začleniť do hlavného stromu.

              No a teraz zo súkromia (viem, že je to trochu tabu ale budiť, snáď nikoho neurazím keď to prezradím): 123, ---, r0x0r nie sú tí istí ľudia (jedine ak by sa snažili striedať IP adresy a to nepredpokladám).

    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 00:43
      samo   Návštevník
      s prepacenim, ale !
      kurva ludia! vy ste snad neni normalni! nad takymi picovinami ako je greenie sa dokazete bavit furt dokola, ale zeby mi niekto povedal co mam spravit aby mi mys normalne klikala po tom, co mi ju Expo v compize doondilo, to nic!
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 00:51
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        vypni si compiz, alebo killni xka a rob v shelly
        • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 01:08
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 01:09
        l_barbarossa   Návštevník
        - nainstaluj si greenie

        - niekde v compiz-config (ccsm) je ponuka Predvolby >> Profil >> Prestav na prednastavene

        - a ty co cakas, ze na taku pi...inu ako tvoje dodrbane expo sa niekomu uraci odpovedat? na to si mal narok pred dvoma ci kolkymi rokmi v casoch 3d linux desktop boomu
      • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 01:34
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        skus si spustit efekt snow. je ovela zaujimavejsi a myska neblbne :)
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 01:24
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ja som nepotreboval hneď Greenie kvôli pár balíkov Ubuntu navyše:

      Ubuntu Feisty -> Autoinštalačný skript balíkov

      Kubuntu Hardy -> Poinštalačné tipy

      Nie je to síce veľmi aktuálne, ale možno sa hodí ako inšpirácia,,,
    • Prosím, nainštaluj si Greenie 21.04.2009 | 01:54
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Nech Ti moja prosba nepripadá ako čudná, ja Ťa chcem, milý djwirus, naopak POPROSIŤ, aby si si nainštaloval Greenie na svoj komp. Vychádzam z hlbokého presvedčenia, že Greenie je najväčšia zásluha S. Hofereka na poli user-linuxu, tak ako sa spomína tuná.
      Obrň sa preto, milý djwirus trpezlivosťou a citlivo, s láskou k veci, odhaľuj zákutia prastarých zelených scriptov a keď budeš cítiť, že už si pripravený, vyskúšaj slastný pocit greenport kódu aj na vlastnej koži. tak je to prorokované v Knihe Zázrakov Greenportu.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 10:44
      dash   Návštevník
      ubuntu
    • Re: Greenie alebo Ubuntu? 21.04.2009 | 12:24
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      myslim, ze flamewareov na tuto temu uz bolo dost a akykolvek dalsi bude taktiez zamknuty.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte