Debian a video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.05.2009 | 16:40
bububu   Návštevník
Ahojte, mam problem s prezeranim videa v Debiane. V akomkolvek formate a v akomkolvek prehravaci. Ked spustim video, tak vsetko sa tvari, ze ide normalne, aj posuvnik s casovacom sa hybu ako maju, iba namiesto videa je ciernota. Ikonky s videosuborom na ploche sa vsak zobrazuju ako obrazok (prvy shot z videa) a aj ked pracujem v editovacom softe, tak sa mi ukazu prve snimky z videa jednotlivych stop, ale ked pustim Play, zas len ciernota. Jedina vec, ktora ide prehravat, je flash v internetovom prehliadaci....

Diky za odpovede.
    • Re: Debian a video 07.05.2009 | 16:53
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      kodeky nainstalovane?
      • Re: Debian a video 07.05.2009 | 17:12
        bububu   Návštevník
        ano. praveze sa mi zda, ze mi to video prestalo fungovat po poslednom upgrade systemu. xine vypisuje v konzole taketo chybove hlasenia, snad to pomoze:
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.audio_cd.cddb_cachedir points to a non-existent location /home/p/.xine/cddbcache
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.capture.save_dir points to a non-existent location
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.dvb.channels_conf points to a non-existent location /home/p/.xine/channels.conf
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.video4linux.radio_device points to a non-existent location /dev/radio0
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.video4linux.video_device points to a non-existent location /dev/video0
        04:08:05 PM: warning: configuration item media.wintv_pvr.device points to a non-existent location /dev/video0
        04:08:05 PM: warning: configuration item decoder.external.real_codecs_path points to a non-existent location
        04:08:05 PM: warning: configuration item decoder.external.win32_codecs_path points to a non-existent location /usr/lib/codecs
        • Re: Debian a video 07.05.2009 | 17:42
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          mas testing, unstable alebo stable? gnome, kde3 alebo kde4 ?
          • Re: Debian a video 07.05.2009 | 19:03
            bububu   Návštevník
            stable, 5.0.1, gnome