Where is it
Zaujimala by ma jedna otazka.
Co myslite oplati sa v dnesnej dome spravit soft na uchovavanie informacii napr o cd/dvd alebo o obsahoh suborov na disku. Presne nieco take ako soft pre win Where is it , ja som nic podobne pre linux nenasiel a tak prave robim nieco na ten styl, je to v Qt a robim to uz neskutocne dlho, nie preto ze to je namakane ale skor pre casovu zahltenost a obcas aj poriadnu lenivost.
Tak ci tak, v programe sa da zatial vytvorit tzv. katalog(y) do ktorych sa daju pridavat tzv. media. (media su vlastne suborove struktury oscanovanych adresarov). Dalej sa daju vyhladavat dane entity {cez regexpession masku alebo fixed string}.Uz vytvorene katalogy sa daju ulozit do xml a nasledne aj nacitat. Planujem dorobit informacie ohladom pozicania a moznosti dopisat par poznamok k danemu mediu alebo katalogu. Napadla ma este moznost ze vsetky text-based oscanovane subory (z moznostou volby ktore to maju byt) by mohli niest informaciu o ich obsahu{dakych 20 riadkov alebo niekolko znakov}. Ale najskor by som chcel vediet Vas nazor oplati sa to vobec robit ??? Dnes je doba ina, kopec ludi uz nenapaluje vsetko na cd/dvd alebo inak nearchivuje, napr. pozru film a vymazu.
v zavyslosti na odpovedi by som rad este aj vedel ake dalsie moznosti by to malo obsahovat podla Vas.
Vopred dik.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
PS: borgcube dik aspon za tu jednu odpoved.
Otazkou je ako sa bude dodrzovat katalogizacia software a dat. Stary dobry 00-index.txt ci jeho obdobu v xml je mozne s trochou usilovnosti a doslednosti naplnit.
Ale pri velkosti optickeho media, priemernej velkosti suboru na disku ci priemernej velkosti archivu a trvanlivosti bezne dostupneho archivacneho media si jaspon a osobne vystacim s listingov suborov a ich atributov do textaku s nazvom obsahujucim cas vypalenia a nazov media. Vyhladavanie mi obstarava grep.
Za tie roky co pouzivam archivaciu som si vsimol ze najslabsi clanok katalogizacie dat je obsluha a indexacia dat zabera mizivy cas v porovnani s vyplnanim kartoteky.
http://salvaste.altervista.org/