platený linux?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.05.2009 | 17:37
samo   Návštevník
http://www.ubuntu.com/products/whatisubuntu/904features/

18 mesiacov zadarmo aktualizácie a potom čo?
    • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:46
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      uz budes mat vyssiu davno verziu ...
      • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:47
        samo   Návštevník
        ale to je akoze co vsak linux je bezplatný, nie?
        • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:48
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A to Ti povedal kto?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:49
          samo   Návštevník
          ae to by znamenalo ze musim kazdych 18 mesiacov menit linux a vsetko na novo instelovat?
          • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:50
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Pri ubuntu áno. Proste po 18 mesiacoch prestanú vydávať na danú verziu updaty.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:50
            samo   Návštevník
            ja lenze na linux.sk je to napisane, windovs je good kedze je aj linux plateny tak je windovs najlepsi
            • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:51
              samo   Návštevník
              porad mi verziu kde su aktualizacie neobmedzene alebo aspon na 5 rokov
              • Re: platený linux? 11.05.2009 | 18:07
                WlaSaTy   Návštevník
                1. neobmedzene aktualizacie: hociake distro s rolling updates
                2. aspon na 5 rokov : Long Term Support
                pre bod 1 sa da vyuzit pri oblubenom ubuntu aj obvykle bezbolestny update na vyssiu verziu cez internet. Je to zdokumentovane.
            • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:51
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              platis len podporu ... nie samotny system ...
          • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:51
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            nie, ubuntu vychadza kazdeho polroka v novej verzii, standartne sa aktualizuje vzdy na vyssiu verziu, takze ked uplynie tych 18 mesiacov pre Ubuntu 9.04, ty by si mal mat uz verziu 10.04, takze nemusis vsetko nanovo instalit a tak, budes uz mat vsetko vdaka aktualizacii najnovsej verzie ...
            • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:52
              samo   Návštevník
              takze to mam chapat ako upgrade ktory mi zanecha nainstalovane vsetky aplikacie a ulozene data?
              • Re: platený linux? 11.05.2009 | 17:53
                samo   Návštevník
                a kolko sa plati?
                • Re: platený linux? 11.05.2009 | 18:30
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  chapes to spravne a neplatis nic ...
    • Re: platený linux? 11.05.2009 | 18:34
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nebudu aktualizacie, budes mat deravy system, alebo prejdes na novsiu verziu.
      • Re: platený linux? 11.05.2009 | 18:36
        samo   Návštevník
        Ďakujem, dilema vyriešená, práve ťahám Ubnutu 9.04.
        • Re: platený linux? 11.05.2009 | 22:53
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          No ale pri bubunt je dost dobre, si vzdy stiahnut verziu a nainsatlovat si ju. Inak sa system zahlcuhje a dost ho to spomaluje. Vraj bubuntu 9.04 by to mala mat opravene, ale nadruhej starne nech ta neprkvapi ze ti zmrzne, teraz s tym mal brat dost problem.

          Instalacia noveho buntu aj s tvojimi programami je na par klikov.
        • Re: platený linux? 11.05.2009 | 23:42
          Lotar   Návštevník
          samo
          Poviem ti takto. Preto som si dal pred 3 tyzdnami Ubuntu 8.04 LTS aby som mal aktualizacie este 2 roky bez toho aby som musel upgradovat na novsiu verziu ( predtym som mal ubuntu 7.10 uplne od zaciatku az 1,5 roka). Zober si to ze ty max. za 1,5 roka si budes musiet bud upgradnut na novsiu alebo instalovat novsiu verziu a ja este stale budem mat 1/2 roka podporu. Nehovoriac o tom ze prve 2-3 mesiace je v znameni oprav vselijakych chyb noveho systemu. Kym budes mat stabilny system uz tu bude nova verzia a zase upgrade? Niekoho to bavi riesit si problemy. Ja si pockam nech sa trapia "robia to pre mna" :-D
          • Re: platený linux? 11.05.2009 | 23:51
            samo   Návštevník
            dik za radu, skusim najskor novu verziu a uvidim.
            • Re: platený linux? 12.05.2009 | 15:25
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja upgradujem od 7.04 az do 8.10 a stale bez problemov iba teraz som reisntaloval lebo som chcel ext4 filesystem (je rychlejsi)

              aj to reinstalacia trvala 1h (20 minut samotna instalacia, zvysok nakopirovanie /home adresara -tam su vsetky nastavenia ulozene- a zvysok 35mint trvalo straihnutie balikov z netu a nejake to doladenie popri stahovani)

              pokial si zalohujes adresar home(aleho ho mas na osobitnej particii ktoru pri reinstalle nechas bez zmeny) vzdy ti zostanu vsetky nastavenia programov a zvacsa aj prostredia, vzdy potom len treba staihnut potrebne baliky a tie si same najdu nastavenia ulozene v /home
              tymto sposobom mozes bez straty nastaveni aj zmenit distribuciu

              pokial nechces stahovat baliky mozes pouzit apt-on cd ale ked budes chciet mat system aktualny aj tak najnovsie verzie budes musiet staihnut z netu
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment