Samba zdielanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.05.2009 | 17:18
samo   Návštevník
vytvoril som zdielanie suborov cez sambu zdielam cez wifi, ale rychlost je moc pomala priklad filmy ktory som takto zdielal cez win a ked som ho na druhom kompe pustil tak nesekal a v samba cez ubuntu som musal dat 10 minut prednacitavat a islo to len 15 minut je to maly 700mb film 1h.:40min.

je nieco rychlejsie ako samba alebo da sa nastavit rychlost?
    • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:31
      samo   Návštevník
      halooooooooooooooooooooo
      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:36
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        co halooo? ked nemas odpoved do par hodin, nemas dovod kricat. a moze to byt aj samotnou sietou, podporou rezimov, firewallom, kvalitou signalu a pod. ja na kopirovanie do manzelkinho notebooku pouzivam fish protokol (ssh) a jedno cele DVD 4,4 GB je tam za 2-4 minuty
      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:37
        WlaSaTy   Návštevník
        Ano, napriklad NFS alebo SCP.

        Ale skorej by som sa zaoberal ovladacmi na WiFi, mozno sa neprepli do spravneho rezimu a setria linku. Vyzera to na necely 10MBit.
      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:38
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        a este pre teba jedno citanie (velmi dolezite!!!), aby si sa pripadne necudoval, ked ta jedneho dna budu ludia ignorovat ... CITAJ TU
        • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:43
          samo   Návštevník
          a ako nastavim tie ovladace na wifi?
          • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 18:52
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            http://forum.kubuntu.sk/search.php?search_id=18029860
            • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:06
              samo   Návštevník
              na tej stranka je len toto:


              * Kubuntu
              * Fórum
              * Download
              * Podpora
              * FAQ
              * Wiki

              Kubuntu fórum

              ...for human beings...

              * Index
              * Zoznam užívateľov
              * Pravidlá
              * Hľadať
              * Registrovať sa
              * Prihlásiť sa

              Nie ste prihlásený.
              Oznámenie
              Upozorňujem používateľov fóra, aby sa pred riešením problému skúsili najprv pozrieť na kubuntu WIKI stránky a pohľadať v príspevkoch na fóre . Ďakujeme...
              Info

              Žiadne výsledky hľadania.

              Späť
              Zápätie

              Powered by PunBB
              © Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

              KvoCo & Week under licence GNU Powered by Kubuntu and
          • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:08
            niekto   Návštevník
            Otvor si firefox, alebo čo použivaš a tam vlož MANUAL UBUNTU prvý - druhý - aj sem si klikni
            • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:13
              samo   Návštevník
              aby bolo jasne ja samba mam nastaveny aj funguje ale pomaly hardver mam ten isty ako ked som mal win kde mi to islo uplne rychlo a teraz cez ubuntu mi to ide uplne pomaly
              • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:14
                samo   Návštevník
                za pomaly mala byt ,: pamaly, hradvér
                • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:19
                  niekto   Návštevník
                  Vrat sa k windowsu, alebo začni čitať ten manual a ozvi sa o týžden..!!
                  Ked si mal prvy krat windows, tiež si vedel hned všetko na druhý den? Ak ano tak sem nepatriš , lebo si genius..
                  • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:19
                    samo   Návštevník
                    to si ma dostal lebo s winom som vedel vsetko hned :D
                    • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:20
                      samo   Návštevník
                      ani na jednej stranke na celom nete sa neda najst ako zvysim rychlost samby na rychlost winu
                      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:26
                        Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
                        A sťahovanie ide normálne?
    • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:25
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Problém je zrejme v tom, že sambaclient v ubuntu (alebo daný prehrávač, neviem) nevie púšťať súbory online. To znamená, že on si ho najprv nakopíruje a potom ho spustí.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:27
        samo   Návštevník
        blbost vo wine mi to islo bez problemov chyba je v ubuntu
        • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:28
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          A čo som povedal? Je chyba v ubuntu.
          Na Arch linuxe mi to ide normálne. Nechce sa mi teraz prebootovať do ubuntu aby som to skúsil. Ale mal som s tým tiež problém. A bohužiaľ nevyriešil (lebo som nepotreboval/nechcelo sa mi).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:29
            samo   Návštevník
            takze ked si to nevyriesil to znamena ze ubuntu to nezvladne tak win je lepsi?
            • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:33
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              O tomto sa tu strhne akurát tak flame. Ale pre moje potreby určite win nie je lepší. A ja som to nevyriešil hlavne preto, že som sa nesnažil. Nepotrebujem to.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:33
              samo   Návštevník
              sa mi to zda divne ked ma ubuntu aj ubuntu server tak to musi byt pekne pomaly server
              • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 20:32
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                a ty vies o com je server? zjavne nie ... lol ... a po dalsie, som rad, ze si vedel hned vsetko, takze si urcite vedel, ako povypinat sluzby pri spusteni, aj mrkvosoftacke, co sa zide, ak mas trojana a tak, s tym, ze si vedel userovi bloknut tuto zalezitost (pomocku), bez zasahu do registrov ...
      • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:33
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        Mne pustane filmov priamo cez sambu funguje bez problemov. Ako si ich skusil spustat? Aky prehravac? A co pouzival ako sambovsky klient?
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:35
          samo   Návštevník
          neviem o akom sambovskom kliente je rec ale nastavil som to v terminali a pytam sa ja teba aky prehravac pouzivas pri prehravani cez siet?, ja nero a ked som mal win islo to bez problemov.
          • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:58
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            totem mi funguje bez problemov. Co si nastavil v terminali? myslis ze si spustil smbclient?

            Ako "samba kliena" som pouzil nautilus s nim ti to tiez nefunguje?
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 19:39
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ja som používal totem. A sambaclient, ten čo už je nainštalovaný. Možno som sa trochu unáhlil. Som si teraz spomenul, že to už mohlo byť niekoľko verzií ubuntu dozadu. Teraz používam na prehrávanie smplayer (teda vlastne mplayer).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Samba zdielanie 15.05.2009 | 20:00
            samo   Návštevník
            teraz mi pre istotu zmizla siet co som vytvoril a neche sa mi znova vytvorit