failed X config

Sekcia: Konfigurácia 04.06.2009 | 21:50
Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
zdravím všetkých

prosím o vyriešenie prolblému. mám mdv09.1(gnome) s nvidiou.
a problém je taký,
ked pripojím externý monitor (si ho nastavím ako potrebujem(aká strana, rozlíšenie a či bude hlavný alebo nie)). tak sa stane, že mi rozhádže panely. oba mi dá hore alebo ich predoí na externý. tak som jeden panel vyhodil. a potom zase mi ten panel akoby zamrzne. niektoré ikony prste neukazuje ale ked asi viem kde sú tak ked tam kliknem tak reaguje.

potom zakaždým musím ten monitor v nastaveniach pripájať(ked vypnem pc alebo sa odhlásim). po kliknutí v navidia nataveniach na "save to X configuration file" mi hodí chybu: "failed to parse exiting X config file /etc/X11/xorg.conf"

a neviem si stým rady. ani v root-ovi to nejde.
    • Re: failed X config 04.06.2009 | 21:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nepouzivas nahodou compiz ?? ten zvykne robit take halusky ako opisujes

      a nastavujes to cez NVIDIA X server config ?? alebo mandriva ma nejake vlastne nastavovatko ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: failed X config 04.06.2009 | 22:23
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        no compiz používam.
        nie nie používam to od nvidie mandriva nemá íné.
        • Re: failed X config 04.06.2009 | 22:27
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tak skus ten compiz vypnut
          compiz je super vec (tiez ho pouzivam) ale pri nestandatnych situaciach si nie vzdy vie poradit

          naposled yosm si vsimol ze ked mam zapnuty compiz tak pri pouzivani VNC nevidim zmeny na ovladanom PC da sa ovladat ale stale vidim obrazovku ktora sa nacitala pri pripojeni, bez kompizu ide vsetko ako ma

          skus ublizit to nemoze
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: failed X config 04.06.2009 | 22:41
            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
            nepomohlo to.
            ten panel sa aj tak presunul.
            a stale mi vyhadzuje tú chybu.
          • Re: failed X config 04.06.2009 | 22:50
            123   Návštevník
            ze super vec.....LOL
            • Re: failed X config 05.06.2009 | 00:27
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              co konkretne ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: failed X config 05.06.2009 | 00:42
                Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                to bolo pre mna?
                ak ano tak čo chceš vedieť?
                • Re: failed X config 05.06.2009 | 01:30
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  nie to bolo pre razdvatrojku
                  mna uz nic ine nenapada, mne to vsetko funguje na ubuntu bez problemov
                  a to s tym xorgom vypisovalo aj mne (nejdem to skusat teraz nechcem nic dodubat)
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: failed X config 05.06.2009 | 14:17
                    Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                    už to mám

                    som to dnes ráno našiel na nejakej stránke. najskorej to robil známy na ubuntu, pomohlo mu to
                    tak som to súsil aj ja. a úspešne.
                    podľa tohot návodu : http://johnnydopefish.blogspot.com/2009/05/ubuntu-904-nvidia-failed-to-parse.html
                    • Re: failed X config 05.06.2009 | 14:53
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      po ulozeni nastaveni do xorgu uz funguje aj druhy monitor ako ma (nerozhadze panel) ????
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: failed X config 05.06.2009 | 15:53
                        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                        presne tak. zatial mi nič nerozhádzalo. aj po resete celého pc, a hned mi aj monitor pripojilo.

                        ale ked ho odpojím tak automaticky nezmenší plochu. musím ju manual. zmeniť.(len pre info)
                        • Re: failed X config 05.06.2009 | 16:40
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          tak je fajn
                          a to automaticke zmensenie robi aj mne tiez to vzdy musim nastavit rucne
                          vzdy my nastavi iba 1 monitor ale ten pannuje (2380x800)
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment