Neda sa zapnut notebook

Sekcia: Hardware a Drivery 07.06.2009 | 21:28
Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
Zdravim vsetkych,

Nastal u mna taky problem, ze sa neda zapnut moj notebook ASUS A6Tc. Uz ho mam skoro tri roky a nebol s nim ziadny problem. Uz sa mi to par krat stalo za posledne dva dni a tak som vsetko zazalohoval. (nastastie!!) Ale po par pokusoch to nakoniec vzdy nabehlo. No od dnes to neide vobec. Presnejsi popis je, ze po stlaceni tlacidla zapnutia sa na chvilu rozsvieti dioda zapnuteho stavu a po cca 2 sekundach sa sam vypne. Nestihne nabehnut ani ziadna uvodna obrazovka. Vyzera to na hardware-ovu chybu. Nevie niekto poradit, co to moze byt? Masina uz nieje v zaruke.
Este taky postreh - pocas tej kratuckej chvile, ked svieti dioda zapnutia sa nespusti ani ventilator a HDD sa roztoci ale iba na moment a hned v zapati sa to vsetko vypne. Skusal som vybrat postupne HDD,RAM moduly,bateriu a skusit to zapnut tak - ziadny uspech.

Dakujem vopred za rady.
Viem, že nič neviem.
    • Re: Neda sa zapnut notebook 07.06.2009 | 22:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      podla toho co opisujes ti nezostava nic ine iba servis
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Neda sa zapnut notebook 07.06.2009 | 22:54
      rikino   Návštevník
      Mne pri podobných príznakoch na HP menili základnú dosku a ventilátor na procesore. Bol ešte v záruke.
    • Re: Neda sa zapnut notebook 08.06.2009 | 11:58
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Podľa mojich skúseností to vypadá na skrat (chybu) v matičnej doske notebooku, bohužial asi len navštíviť servis.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Neda sa zapnut notebook 08.06.2009 | 16:27
      WlaSaTy   Návštevník
      Po troch rokoch? Nechci vediet kolko prachu som mal ja po roku v NB. Sice sa jednalo o ineho vyrobcu, ale odpalilo to repraky. Akurat ze mne sa to podarilo povysavat a povytahovat.

      Proste, u mna to nechladilo a tak sa to ani nezaplo. Ale je pravda ze som to mal dat oficialne do servisu.
      • Re: Neda sa zapnut notebook 09.06.2009 | 23:12
        Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
        Aby som sa priznal to napadlo aj mna, takze som otvoril vsetky krytky zo spodnej strany notebooku a cuduj sa svete toho prachu tam bolo veeeeeeeelmi malo. Ale aj to malo som opatrne vysal - podotykam ze pri vysavani chladica som prichytil vrtulku ventilatora aby sa neroztocila nad max. otacky.

        Dnes som ho skusal zapnut a podarilo sa!! Ale akonahle som ho vypol uz sa nedal znova "nakopnut".

        Pre mna je to proste zahada - raz ide raz nie...!?!?!?
        Viem, že nič neviem.
        • Re: Neda sa zapnut notebook 09.06.2009 | 23:52
          WlaSaTy   Návštevník
          este tomoze byt aj studeny spoj, otazkou je ci nevymieraju opravari elektroniky.
    • Re: Neda sa zapnut notebook 09.06.2009 | 14:33
      peter   Návštevník
      skuste zapnut s vytiahnutou bateriou.
      • Re: Neda sa zapnut notebook 09.06.2009 | 14:35
        peter   Návštevník
        nevsimol som si ,ze ste vyberali aj bateriu :(
        • Re: Neda sa zapnut notebook 10.04.2010 | 15:02
          titio   Návštevník
          Mam podobny problem. Sa mi to stalo red dvoma rokmi a vymenili mi zakladnu dosku. Dnes mi skapal zas. Volal som do servisu. Oprava cca 8500 Kc. + naklady na dopravu :(. Servisak mi rovno povedal, neoplati sa vam to opravovat.
          • Re: Neda sa zapnut notebook 12.04.2010 | 00:12
            Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
            Tak len pre uplnost, ten moj pocitac mal tiez podla odborneho servisu "odpalenu" zakladnu dosku. Tiez sa to neoplatilo opravit.A stve ma, ze som za tu masinu vyvalil 43 tisic a po dvoch rokoch skoncila. MAM VELMI TAZKE SRDCE NA ASUS!!!
            Viem, že nič neviem.
            • Re: Neda sa zapnut notebook 12.04.2010 | 02:24
              Grawp   Návštevník
              ... radsej tych 43 tisic vyvalit za nieco ako T510 .
              • Re: Neda sa zapnut notebook 10.10.2010 | 23:41
                Matej Š   Návštevník
                Mne sa to stalo tiež, chcel som si zapojiť sluchádka do notebooku a som nepozeral kam to trafím. Trafíl som to do otvoru na usb a celý notebook sa mi vypol a nechce sa zapnúť nesvie ti nič ani kontrolka nič.... Poradíte mi čo je to za problém a ako ho riešiť ?? vďaka
                • Re: Neda sa zapnut notebook 10.10.2010 | 23:43
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  Asi len Servis pre Tvoju značku NB ...

                  :-(
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Neda sa zapnut notebook 10.10.2010 | 23:46
                    Matej Š   Návštevník
                    značka je Asus.... a to vážne sa nedá tak dajak na rýchlo opraviť???
                  • Re: Neda sa zapnut notebook 10.10.2010 | 23:48
                    Matej Š   Návštevník
                    značka je Asus X51L.... a to vážne sa nedá tak dajak na rýchlo opraviť???
                    • Re: Neda sa zapnut notebook 11.10.2010 | 00:30
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Opakujem.

                      Kontaktuj si Servis.

                      :
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Neda sa zapnut notebook 17.10.2010 | 16:28
                      Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
                      myslím, že dá, ako už bolo viacej krát spomenuté, nová systémová doska Tvoj problém vyrieši na 99 percent. Otázne je, či ju ešte niekde zoženieš, skorej na inzerát, kúpiť presne taký istý typ/model (s funkčnou doskou, ale napríklad roztrepaným displejom)...
                      • Re: Neda sa zapnut notebook 24.10.2010 | 12:25
                        roman   Návštevník
                        ja mam rovnaky problem. pred 2 rokmy som dostal počítač. Slapal v pohode ale včera večer sa mi znicoho nic vypol a neda sa zapnúť.  Ked trochu dlhšie podrzim startovacie tlačidlo začne blikat ikona baterky.  Neviem co s tým je. Značka notebook up je tosshiba. 
                        
                        • Re: Neda sa zapnut notebook 24.10.2010 | 19:19
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Skús ho odpojiť od siete a vybrať baterku. Chvíľu ho tak nechaj, založ baterku, zapoj adaptér a skús. Ak to nepomôže tak, treba zistiť, či je adaptér funkčný. Je možné, že sa pokazil, vybilo ti baterku a teraz ho nemôžeš zapnúť.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: Neda sa zapnut notebook 14.02.2011 | 14:53
                            mm   Návštevník
                            mal som ten isty problem, s ASUS, teraz som tam dal od Linux Fedora a zatial funguje bez problemov... fakt tomu nerozumiem!
                            • Re: Neda sa zapnut notebook 24.08.2011 | 18:57
                              sona   Návštevník
                              Mám podobny problém....asi je to zrejme v adapteri,lebo mam vybity book uplne na 0%,ked zapojim do siete adapter tak svieti na nom dioda,akurat,ze je chladny a nedobija vobec netbook.Pc je este v zaruke ....
                              • Re: Neda sa zapnut notebook 25.08.2011 | 03:51
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                Ahoj.

                                Ak je pravda, že máš ten NB ešte stále v záruke neváhaj kontaktovať servis pre značku. Napríklad Asus to má úplne bez problémov a fajn ...
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Neda sa zapnut notebook 04.09.2011 | 23:47
                      Milan   Návštevník
                      Mozno mi nebudete verit, ale podobny problem som mal asi pred rokom. Po vypnuti som nakopol book asi za hodinu. Skor jednoducho nie. Nic nepomahalo. Nakoniec to bol BIOS. Neviem ako to bolo mozne, ale aj napriek aktualizacii sa mi tam objavil stary bios a s niecim sa mi tam bil. Aktualizoval som ho a od vtedy ako hodinky.
    • Re: Neda sa zapnut notebook 25.08.2011 | 12:22
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Presne túto závadu som mal aj ja. Je to studený spoj na doske. Konzultoval som to cez internet a fotografie s opravárom a k ničomu sme sa nedopracovali. On pokiaľ zistí v ktorom švábe je chyba nahreje ho teplovzdušnou pištolou aby sa zaliali kontakty. Niektorí ľudia dosky pečú doma v trúbe, na to som nemal odvahu, kvôli elektrolitom. Tie treba chrániť alobalom. Môžeš si o týchto technikách pozrieť na nete.

      Osobne som sa to rozhodol vyriešiť kúpou nového a rozpredaním starého na súčiastky. Pokiaľ nepoznáš opravára, čo opravuje priamo dosky, tak kúpa novej je čiste prerábkový biznis.

      Dodám, nekupovať ASUS, ACER a po tejto poslednej skúsenosti ani HP. Technik po pohľade na fotky dosky prehlásil, že je to väčší šmejd ako ASUS a to ma dosť prekvapilo, páč som si myslel, že oni sú dno.

      Kúp DELL a máš na veky pokoj, salam alejkum.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Neda sa zapnut notebook 02.09.2011 | 18:14
        OffTopic:))   Návštevník

        prave riesim nieco podobne s dellom - po 3.5 roku. :)

        idem skusit povysavat a ked nic, tak hura do servisu:(

    • RE: Neda sa zapnut notebook 21.04.2014 | 00:21
      Avatar Vechto   Návštevník

      Síce trochu stará téma, ale ja som kúpil v októbri notebook ASUS K95VJ-YZ064H a presne dnes ma stretlo toto isté. Celý deň som zháňal náhradný zdroj, no neúspešne. Nakoniec ma asi 10 minút dozadu napadlo vybrať baterku a ísť priamo cez adaptér - a div sa, notebook beží normálne. Takže v utorok reklamácia. Uvidíme, či im bude stačiť batéria, alebo budú chcieť na diagnostiku celý noťas.

      Skúste túto alternatívu, možno vám v budúcnosti tiež pomôže a nemusí to byť nutne len MB, či CPU

    • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 10:53
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Obávam sa, že táto téma bude aktuálna stále: 1) v práci DELL v docku, 4 roky 8 hodín denne Po-Pi bez problému, adaptér v sieti non-stop (od r.2010), Win XP Pro 2) doma novo kúpený Packard Bell (december 2013) odišiel zdroj po troch mesiacoch. Zo záručnej opravy mi ho vrátili s opraveným zdrojom, avšak vôbec nebootoval (!!!). Blikla LED-ka napájania, za tri sekundy zhasla a čau. Xubuntu 13.10 Verili by ste tomu, že vám vrátia z opravy POKAZENÝ notebook kua?

    • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 11:07
      Avatar xhc Debian /AwesomeWM  Používateľ

      značka nezaručuje kvalitu, značka je len podpis pod model, ktorý bol navrhnutý (každá značka má zlé, dobré aj tie lepšie návrhy = kvôli cene či biznisu)

      History: Ubuntu 5.04 -> Kubuntu 5.10-7.10 -> OpenSuSE 10.3-11.3 /KDE | 2012-2013 Arch Linux /AwesomeWM
      • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 14:48
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        ano mas pravdu az na jednu vec A(u)SUS a Acer su znacky pri ktorych sa neoplati brat ani ten najdrahsi model lebo proste stoja za h*vno.

        Hore niekto pisal o T510, mozem len suhlasit.

        • Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 16:00
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Aha. Práve som si pozrel že Packard Bell (navzdory svojmu názvu) je dcérska spoločnosť Acer. Takže som zrejme v 3.14či :(

          • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 17:38
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ

            Prešlo mi cez ruky pomerne veľa značiek ntb a s niektorými sú menšie či väčšie problémy a môžem zodpovedne povedať, že najmenšie starosti sú s Dell a Lenovo-IBM. Asi to bude tým, že sú poskladané s väčším dôrazom na kvalitu súčiastok. Acer by xom z môjho pohľadu kvalitou o kusok vyššie ako Asus :-( (už zopár rokov si kupujem výhradne "dell" z aukcií na ebay a som max spokojny)

            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 20:05
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Pod Dell sa môžem podpísať. V práci máme všetko od Dellu, kamaráti majú Dell noteboooky, dcéra rovnako za niekoľko rokov neviem o žiadnom probléme.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Neda sa zapnut notebook 17.01.2016 | 22:17
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            nemyslim. draha ma PB a celkom do pohody (ked nebezi pod Win), znamej som to tiez kupoval a tiez celkom OK

            • RE: Neda sa zapnut notebook 17.01.2016 | 22:45
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Acer sa za posledné roky dosť zlepšil aj po stránke kvality vonkajšieho HW. Kolega má popri práci aj živnosť a predáva PC, predal aj najdrahší Acer a bol tri krát v reklamácií, no odvtedy ubehol nejaký čas a tá kvalita išla fakt hore.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Neda sa zapnut notebook 17.01.2016 | 23:10
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Máte recht chalani, od poslednej reakcie 24.04.2014 PB stále fachčí :)

    • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 20:34
      Avatar jilopo   Návštevník

      Mame sa podobne pokazil notebook asus tak isto "záhadne" z ničoho nič prestal ísť. Dala ho do servisu a povedali že matičná

       doska je po smrti. Nedala ho opraviť pre vysokú cenu.. Čo s ležiacim krásne

       zachovalým NB. Rozobral som ho do šróbky... nechal asi dva týždne 

      rozobratý lebo žiadny studený spoj a nejaký skrat atď. Poskladal som ho a

       NB beží nádherne už polroka na Kubuntu. Veľa šťastia pri rozoberaní a 

      skladaní asusov.

      • RE: Neda sa zapnut notebook 24.04.2014 | 23:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Asusy sa pečú v trúbe kámoš tam robil servisáka :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Neda sa zapnut notebook 27.04.2014 | 14:33
          Avatar jiopi   Návštevník

          nemal som s Asusmi problém s prehrievaním teplota stále (aj v lete) pod limit. Asi najhoršie NB na teplotu sú podľa mňa MSI. Asus pomer kvalita a cena je najlepší...

          • RE: Neda sa zapnut notebook 27.04.2014 | 18:37
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            a ty asi pochadzas s Aususovej rodiny ze? :) Tie laptopy sa neoplatia kupovat ani keby boli najlacnejsie...

            Inak k tomu MSI mas celkom pravdu ale ja by som do toho rebricka prehrievania s kludom anglicana zaradil aj HP. Doteraz vsetky HP-cka co sa mi dostali pod ruku tak mali problem s prehrievanim.

            Tam pomoze len kvalitna chladiaca doska.

    • RE: Nejde obrazovka 15.01.2016 | 21:11
      Avatar Stefan_22   Návštevník

      Notebook sa mi pokazil , ide normal zapnut ale na obrazovke v lavo su farebne ciary , notebook ma necely rok je to Acer , neviem čo teraz.

      • RE: Nejde obrazovka 15.01.2016 | 21:26
        Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

        pokiaľ je v záruke reklamovať

        Happy falling