darujem stare pc

Sekcia: Ostatné 18.06.2009 | 15:03
Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
Ahojte mam na skrini vylozeny stary Atlon 2600+ ma to asi 256 (mozno 512) MB Ram a grafika NV 5200 a daky 80 GB disk. Je to bez monitoru a mozno sa k tomu najde este aj klavesnica a mys. Nechal som si ho len tak ze ho mozno niekedy vyuzijem na dake pokusy ale nakoniec mi tam len lezi. Ak sa nikto neozve do 30teho 6 vyhodim ho. Lokalita je Trnava.

PS: pokial sa pamatam bolo to funkcne.
    • Re: darujem stare pc 18.06.2009 | 15:11
      Grawp   Návštevník
      no ja by som sa mu potesil.. ale som z ten.. ked budem mat cestu do BA mozem sa zastavit.. ak ma nekdo nepredbehne..

      spravl by som si z neho kontroler na CNC mašinu.
      • Re: darujem stare pc 18.06.2009 | 15:18
        Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
        ok teraz idem domov do br ale od podelka som v tt takze ak ta nikto neprebehne tak sa zastav, napis mi mail na jstulajter[zavinac]gmail[bodka]com s dakym tel cislom na teba nech sa mozme potom spojit telefonicky
        • Re: darujem stare pc 18.06.2009 | 15:19
          Grawp   Návštevník
          ok.. ak budem mat cestu cez tt tak sa ozvem do pondelku rana. thx
    • Re: darujem stare pc 19.06.2009 | 13:39
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      toto sa dnes uz vyhadzuje? :-(
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: darujem stare pc 19.06.2009 | 14:42
        Dragon   Návštevník
        Tiez sa mi to akosi nezda - ma to slusny procesor, staci, keby sa dohodila nejaka ta pamat navyse, pripadne vacsi pevny disk a s akoukolvek distribuciou Linuxu by sa na tom dalo frcat este tak 3-5 rokov (myslim, ze neprehanam).
        Pred cca. pol rokom sme mali doma ovela starsi pocitac (mal uz snad vyse 8 rokov) - jednalo sa (zhruba) o nieco taketo: AMD Athlon 1300+, 512 MB pamate RAM, NVidia GeForce MX 200 32 MB, 20 GB pevny disk Maxtor. Zacinalo to na MS Win 98 (vtedy to malo este len 256 MB ram), cez Win 2000 som sa akosi prerubal k XP, neskor som tam zohnal dalsiu 256 MB ram a keby na nom neodisiel zdroj, mali by sme ho doteraz. Na novy rodinny komp som nakopol uz Linux a rodinka si zvykla - cize aj tento by slapal este s dostatocnym vykonom, keby sa aj tam nahodil poriadny OS. Ten pocitac som dal kamosovi (kt mal doma podobny stroj), ten komponenty z oboch masin posplietal dohromady, nakopol nan Zenwalk a myslim, ze stroj bude spolahlivo pracovat este tak zo 2 rocky...
        • Re: darujem stare pc 19.06.2009 | 22:44
          fiiiha   Návštevník
          Tak to mas lepsi pc ako pouzivam ja doma :-D. Keby som bol vedel skor bol by som sa urcite stavil.
    • Re: darujem stare pc 20.06.2009 | 00:11
      matej   Návštevník
      dobre, len mi posli adresu alebo telefon. pridem pre to. na tuto adresu. previnlec dot hotmail. dakujem
      • Re: darujem stare pc 20.06.2009 | 14:16
        Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
        No ja ho vyhadzujem s viacerich dvovodov, napr. mam teraz notebook, som student a mobilita je pre mna dvolezita hlavne aj preto ze som z Brezna a studujem v Trnave. Pravdepodobne sa budem zase v blizkej dobe stahovat a pre mna je to len krabica navyse,kedze som mu ziadne ine miesto nenasiel. Ten komp si svoje odkrutil nieje to ziadna masinka co sa obcas pouzivala, ked si tak spominam sluzil dobre az na to, ze par krat odisiel zdroj, grafika a od jakziva vdaka nepodarenemu chipsetu tan nefungovali korekte USBcka (USB 2 konkretne, 1tky isli v pohode), ked k tomu pripocitam tych par rokov a uz absencia monitora {ktory tam bol 19 crt a este stale existuje niekde v Nitre :) } DVD napalovacku ktora sa nechce vysuvat dierka(po par pokusoch ich vysunie) a CD-Romku ktora uz necita. Zdalo by sa mi dost nepoctive to predavat, radsej to spravim cestou darovania, nech radsej potesim niekoho. Ozvalo sa mi par zaujemcov, com som ani necakal :D a rozhodol som sa spravit si nasledovny rebricek.
        1. milboy
        2. Grawp
        3. matej

        Snazil som sa ho zostavit na zaklade nepopisatelnych faktorov :-D, ale v podstate na zaklade toho na aky ucel bude sluzit.
        Podla tohoto rebricka budem spatne kontaktovat horeuvedenych ludi.
        • Re: darujem stare pc 22.06.2009 | 16:29
          Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
          Ok tak pc ma noveho majitela, myslim ze bude v dobrych rukach a najde vyuzitie a hlavne ze bude posluchat !!!
    • Re: darujem stare pc 30.12.2011 | 11:40
      Anka   Návštevník
      Prosím vás nenájde sa tu niekto kto daruje staré počítače?...môžu byť aj z roku pána :-)...chcem urobiť radosť svojmu priateľovi a dať mu nejaký Pc ako darček,lebo on na takých veciach fičí....nerozumiem sa tomu ale viem,že má doma amigu a podobné veci...prosím pomôžte mi...please...píšte mi na meil...anika44@azet.sk
      • Re: darujem stare pc 30.12.2011 | 13:33
        WlaSaTy   Návštevník
        Darček po vianoviach. Ty asi cikáš po stojačky.
        • Re: darujem stare pc 30.12.2011 | 16:47
          Pepo   Návštevník
          Alebo je pravoslavna
          • Re: darujem stare pc 31.12.2011 | 13:49
            WlaSaTy   Návštevník
            Pozri si jej profil na Azete a pochopíš že to písal nápadník ktorému dala košom.
    • Re: darujem stare pc 30.12.2011 | 12:18
      Avatar default Debian  Používateľ
      ked si to tu tak citam zo zaujimavosti, hoci po 2 a pol roku, napadlo ma k tym zdrojom, podla mna to moze byt tym ze svoje pc nevysavate, kamarat mal tiez starsi pc dlho pouzivany, a zhorel mu zdroj, otvoril som to a tam kopa prachu, ja si pc vysavam tak raz za 3 mesiace az polrok, mam ho takmer na zemy, sa raz dva zanesie prachom, to ked sa nevysaje tak to sposobuje problemy, vysajem vsetko aj do zdroja pichnem vysavac, aj graficku aj ramky vysajem, a procak, aj bednu, toto podla mna dakedy moze rozhodnut o zivotnosti pc, treba sa on starat aj zvnutra, ale su aj inde sposoby ako ho vyradit, ja napriklad som omylom prepol prichadzajuci prud na americku normu, 120V tusim a vyslahli blesky a bolo po nom :D
      R.K