Wifi v ubuntu a MS Vista

Sekcia: Hardware a Drivery 29.07.2009 | 15:11
Morfo   Návštevník
Zdravim, len taka mala otazka ci nahodou niekto nevie poradit. V ubuntu mi nezobrazuje ziadnu wifi siet, ale ked sa hodim do visty tak tam mam hned tri. Co s tym moze byt? Este som sa nestretol s niecim takym takze sa neviem ani pohnut...diky za odpoved...
    • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 29.07.2009 | 15:25
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Je potrebne nahodit pre tvoju wifi kartu driver , ubuntu na to ma nejake klikatko tusim. Alebo si podla svojej wifi karty ktoru v notebooku mas najdi driver, ten je potrebne nainstalovat a zaviest.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 29.07.2009 | 16:21
        Morfo   Návštevník
        No prave ze mne to wifi slo, driver som nahadzoval, aj aby mi karta sla v monitor mode...len teraz mi to nechce najst..nerozumiem tomu... no aj tak diky skusim nieco...
        • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 30.07.2009 | 11:30
          Morfo   Návštevník
          Ono to stale nejde...nerozumiem tomu... moze byt to zeby pod linuxom mala wifi karta slabsi dosah ako pod vistou?..to sa mi nezda...
          • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 30.07.2009 | 11:46
            Morfo   Návštevník
            Takze karta funguje, ak si ju hodim do monitor mode a dam airodump tak mi nahodi a vidim tie siete... len sa nemozem klasicky pripojit.. help pleas...
            • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 24.08.2009 | 00:33
              nu90   Návštevník
              Hlavne ze airodump-ng ide... :) Ale aby si normálne napísal aká je to karta, prípadne pozrel či sa ti načítava modul a o aký modul ide, resp. ho zaviesť ručne, prípadne použiť iný ovládač to nie...
            • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 24.08.2009 | 01:10
              l_barbarossa   Návštevník
              Nechcem zase tarat, opravte ma, ak sa mylim, ale monitor mode nesluzi na pripojenie do siete. vyber si iny, napr. managed.
              Na zistovanie tebe dostupnych sieti pouzi iwlist
              • Re: Wifi v ubuntu a MS Vista 27.08.2009 | 02:04
                nu90   Návštevník
                Nie monitor mode na to neslúži neslúži, nie napr. ale jediný ktorý pomôže je mode Managed. Samozrejme bez načítaného modulu pre príslušný chipset karty nepomôže ani GUI klikátko pre pripojenie ako je wlanassistant alebo podobne...