Applications folder

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2009 | 17:08
--Ubuntiak--   Návštevník
Dobry den...vie mi niekto poradit ako vratit vymazany folder ktory som vymazal ctrl-shift-delete vymazal som ho omylom z dovodu ze som dal z /usr/share/ priecinok applications na plochu a potom som ho z plochy zmazal ale nevedel som ze uz nebude v /usr/share/applications alebo ak by bolo mozne hocikto nech hodi cely ten priecinok na net a ja si ho stiahnem nevadi ak tam budu aj navyse aplikacie ja si s tym uz spravim poriadok ja som uplny zaciatocnik tak mi prepacte a ine moznosti ma nenapadaju... DAKUJEM VAM VOPRED
    • Re: Applications folder 30.07.2009 | 18:48
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ten adresar mozes zmazat len ako root (a iny superuser) ... ako sa ti to podarilo??
      • Re: Applications folder 30.07.2009 | 19:54
        --Ubuntiak--   Návštevník
        no ved prave ja som ten folder dal na plochu a na plochu som ho dal tym ze som sa prihlasil ako root a tak ho dal a neskor som ho z plochy vymazal ale nevedel som ze ja som ho neprekopiroval na plochu ale cely folder presunul a ked som ho vymazal z plochy tak uz nebol v /usr/share/....
    • Re: Applications folder 30.07.2009 | 20:36
      WlaSaTy   Návštevník
      To je tak. Ked sa clovek prihlasuje ako root do systemu, najme v grafike, tak si ho moze odpalit velmi rychlo.

      Obsah priecinku /usr/share/applications zavisi od nainstalovanych aplikacii. Ak mas cirou nahodou nelimitovany internet, tak tie aplikacie jednoducho preinstaluj. Mozno to pojde cez synaptik, mozno cez apt-get :)
      • Re: Applications folder 30.07.2009 | 20:50
        --Ubuntiak--   Návštevník
        no mas pravdu uz sa nebudem len tak prihlasovat ako root...to je dobry napad... preinstalujem ich vsetky.. :D