Opensuse nechce nabootovat

Sekcia: Konfigurácia 31.07.2009 | 21:27
Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
caute,

chcel by som vyskusat opensuse ale nechce nabootovat z cd. pri bootovani vyskoci par riadkov:

For realtek RTL8110S/8169S Gigabit Ethernet COntroller v1.01 (030820)

CLIENT MAC ADDR: 00 13 D3 62 08 54 GUID: FFFFFFFF-FFFF-FFFF-FFFF-FFFFFFFFFFFF
PXE-E53: No boot filename received

PXE_M0F: Exiting PXE ROM

Intel UNDI, PXE-2.0 (build 082)
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation

toto nie je z mojho nb(nasiel som to na nete) ale ma to ten isty format.
v com je problem?
    • Re: Opensuse nechce nabootovat 31.07.2009 | 21:41
      peto   Návštevník
      aku verziu si stiahol, lebo toto chce nabootovat z lokalnej siete.

      ako mas nastaveny BIOS, nie nahodou na boot zo siete?
    • Re: Opensuse nechce nabootovat 31.07.2009 | 21:42
      WlaSaTy   Návštevník
      > v com je problem?

      Skus nam povedat co vidis na tom vypalenom CD. Ta sprava co si opytal totizto zodpoveda pokusu o boot zo sietovej karty a nie z CD.
    • Re: Opensuse nechce nabootovat 31.07.2009 | 21:56
      matt   Návštevník
      ak si na sieti, odpoj sietovy kabel ....
    • Re: Opensuse nechce nabootovat 01.08.2009 | 00:45
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Toto je hlásenie o čítanie zo sieťovej karty.

      Vypni si boot-from-network, alebo podobne.

      Nastav boot from cd/dvd

      Malo by to ísť.

      Tie nastavenie mám na mysli v BIOS-e
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Opensuse nechce nabootovat 01.08.2009 | 21:34
        Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
        som truba, stiahol som nieco ine ako instalacku:))
        uz v poho nabootuje a zacne sa instalovat ale nevim ako na rodelenie disku. na c: mam vistu. z d: chcem oddelit cast pre suse a zbytok pouzivat obidvomi os. d: mam necelych 200gb a suse si odkroji 20gb na root, 2 gb na swap a 60gb na home. zbytok ostane d: s ntfs. co mau urobit aby sa mi voboc nevytvaral oddiel home a v podstane namiesto neho pouzival zbytok d:? v ubuntu som to tak mal. tiez sa chcem spytat ci staci 2gb swap bo v ubuntu som ho musel mat raz taky ako mam ram, cize v mojom pripade 6gb. budu stacit 2gb? cital som, ze do swapu sa uklada system pri hibernacii a ked nie je dost velky tak os padne.
        dik za radu
        • Re: Opensuse nechce nabootovat 01.08.2009 | 22:05
          WlaSaTy   Návštevník
          >co mau urobit aby sa mi voboc nevytvaral oddiel home a v podstane namiesto neho pouzival zbytok d:? v ubuntu som to tak mal.

          Skus urobit to co si urobil v ubuntu, a skus napisat co to bolo. Riesenie tejto otazky sa zda nerealne aj mne uz len koli tomu ze /home musi byt na unix like OS ktory sa nedaj jednoducho pripojit do Win ako disk D:. Je to tym, ze s NTFS sa nedaju synchronizovat atributy aj ked je to technologicky mozne. Ale da sa to okabatit tak ze si ten disk pripojis niekam tak aby si ako uzivatel nan mohol dostat a kliknes na ikonku co je na ploche. To je ale nieco ine ako to co si sem napisal, teda pripojit NTFS disk do /home kde su domovske adresare uzivatelov.


          >tiez sa chcem spytat ci staci 2gb swap bo v ubuntu som ho musel mat raz taky ako mam ram, cize v mojom pripade 6gb. budu stacit 2gb?

          Ak mas 4G RAM, tak si mozes urobit swap aky chces. Potom sa ozvi ze ci sa Ti aj niekedy pouzil. To odporucanie ze swap = 2x RAM platilo v minulom tisicroci, kde si ho prosim Ta nasiel?
          • Re: Opensuse nechce nabootovat 03.08.2009 | 17:54
            Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
            to odporucianie na raz taky swap ako ram som nasiel v knihe o ubuntu 8.10. autor asi nevie o com pise. k tym oddielom. v ubuntu som z Dcka oddelil oddiel 6Gb na swap a 15Gb pre system. nic via. zbytok d: som mohol pouzivat s ubuntu aj win.
            • Re: Opensuse nechce nabootovat 03.08.2009 | 20:08
              WlaSaTy   Návštevník
              Na toho autora si nespominam, nedas sem referencie na tu knihu? Rad by som sa pozrel na danu citaciu. Mozno sa autor 500slovneho clanocku len opieral o poslednu zachranu ktora by mohla pomoct ak clovek odflakol planovanie urcenia pocitaca. A swap ajtak nezachrani plnohodnotne vyuzitie. Ak system chyti swap, tak je naozaj cca 100 az 1000 krat pomalsi pri niektorych operaciach.

              Inak, kedze si v Ubuntu oddelil flek z D:, tak sa uz nejednalo o D: ale o nove disky. Tym padom by si data na nich nevidel v pripojenom Dcku.
        • Re: Opensuse nechce nabootovat 01.08.2009 | 22:06
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Čo sa týka rozdelenia, na OpenSuSE, je možnosť expertného režimu podľa predloženého návrhu, či na novom základe.
          To je však už na tebe.,

          Čo sa týka swap, je fajn vedieť, čo to máš za zostavu. Ale ak máš ten 1GB RAM, tak ani swap nemusíš mať.

          A teraz look at the flame...
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Opensuse nechce nabootovat 03.08.2009 | 19:29
            Peter2   Návštevník
            No ja som mal 1GB RAM donedavna a bez swapu by som sa na Ubuntu daleko nedostal. A to ani nehovoriac ze ked som napr. hral Urban Terror. Nie velmi narocna hra na hw, ale vzdy ked som ju vypol, tak sup zo 200 MB do swap ( a najviac ma rozculovalo ak pocas hry obas swapol, to bol lag aky svet nevidel, hned som dostal headshot, bodaj by som ho nedostal, ked som uprostred mapy zostal stat cca 4 s, bez moznosti sa pohnut, a najviac ma vytocilo ze my to zhodilo fps zo 125 na 20-30, a drzalo ho aj 10 min po ukonceni swapu a potom zrazu hop na 125 fps, ale to asi bude problem ATI driverov).Swap bol velky 1.5 GB a ani bohovy nechcela ist hibernacia na disk, ta sla len raz za uhorsky rok, ked bola dobra konstelacia hvied. Dostal som vypindane ze malo volneho miesta na swap, a spät mi zaplo system. Nedavno som rozsiril na 2GB RAM. Swap skoro nepouziva pocas behu systemu, iba ak hodinu v kuse pozeram Google Earth a ten sa riadne roztiahne po RAM, cca 600-700 MB normalka (ked zacnem na SR obletim zemegulu, potom obletim Mars az napokon pristanem na Mesiaci, tak sa nedivym :-) ), tak vtedy do swapu nieco napcha, ale to je malo. Zaujmave je ale, ze zrazu ide hibernacia zatial bez problemov (nechcem to zakriknut). A to je swap oddiel mensi ako RAM, predtym bol o polovicu väcsi a systemu sa to nepacilo, tak neviem kde je pes zakopany. Samozrejme davam bacha aby v RAM pred hibernaciou nebolo viac ako 1.5 GB. Predtym s 1GB tam bolo mozno 600 MB a nedalo sa.
            • Re: Opensuse nechce nabootovat 03.08.2009 | 19:44
              Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
              je pravda, co som si zatial vsimol tak swap som este nepouzil. vacsi som ho robil kvoli hibernacii. a aj tak mi zatial poriadne nefungovala. s ubuntu nb sice hibernoval ale prebratie potom trvalo pomaly dlhsie ako samotny start. na opnesuse mi nefunguje vobec. nb pri preberani vzdy zamrzne. okolo windowsackej hibernacie to neslo ani na 1000km. bohuzial linux je pre ludi co maju strasne vela casu. mne sa uz neche.
    • neviem co sa stalo_( 15.08.2009 | 14:34
      sihi   Návštevník
      no ja mam ten isty problem nechce mi nakopnut pc jak to mam odstranit ja som s tym nic nerobil mozno 2 za den sa mi to stane a musim paru krat restartovat pc aby nakopol ale uz ani to nezabera co mam robit:(
      • Re: neviem co sa stalo_( 15.08.2009 | 22:56
        Avatar Michal RedHat & Debian  Používateľ
        boot z cd suse a preinstalovat grub.