hromadne prepisanie v suboroch

Sekcia: Konfigurácia 12.08.2009 | 17:41
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Houston, mame problem!

Potreboval by som pomoct. Rad by som prepisal niektore slova inymi slovami priamo v textovych suboroch. Nieco, co vyborne splna napriklad gedit ci geany cez klavesovu skratku CTRL+H. Problem vsak je, ze ziadny graficky textovy editor nezobrazuje spravne cele subory, ukaze len ich malicku cast. Terminalovy mcedit a veci tomu podobne to zobrazia spravne, no neviem, ako v nich prepisat nieco niecim...

Teda idealne ak by niekto pomohol s nejakym prikazom, ktory by prepisal AAA na BBB vo vsetkych suboroch s jednotnou koncovkou, napriklad TXT.

Za pomoc dakujem
    • Re: hromadne prepisanie v suboroch 12.08.2009 | 17:50
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      for + sed by to malo poriesiet, tak do 30min ti hodim na to skript.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: hromadne prepisanie v suboroch 12.08.2009 | 17:52
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        diky moc Tomas. Ked to bude fungovat, tak to nasledne pripravim pre databazu znalosti
        • Re: hromadne prepisanie v suboroch 12.08.2009 | 18:12
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          #!/bin/bash
          for file in `ls *.txt `; do
                  touch tmp.tmp
                  sed 's/CO/CIM/g' $file > tmp.tmp
                  mv tmp.tmp $file
          done
          

          za CO a CIM si nahrad prislusne udaje. Najskor sa to da aj nejako krajsie spravit, ale teraz mi to nenapada.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: hromadne prepisanie v suboroch 14.08.2009 | 00:07
            Avatar peter s.   Používateľ
            taký menej známy prepínač pre sed je "-i ", vykona zmenu priamo na danom súbore
    • Re: hromadne prepisanie v suboroch 12.08.2009 | 20:09
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      inac v mcedit-e je na REPLACE funkcia pod klavesovou skratkou F4.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: hromadne prepisanie v suboroch 12.08.2009 | 20:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        to ano. tak som to nakoniec aj musel poriesit. nefungoval ten skriptik. nastastie tych suborov nebolo az tak brutalne moc. diky za pomoc