Chromium

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.08.2009 | 19:51
--UBUNTIAK--   Návštevník
Dobry den... nainstaloval som si Chromium Web Browser ale neviem nainstalovat flash mozte mi prosim niekto poradit ako ?
    • Re: Chromium 23.08.2009 | 20:13
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Predpokladam, ze flash plugin mas uz nainstalovsny, ale nejde ti pod Chrome. (inac, by mala tem asi iny nadpis) Ak ma Chrome podporovat pluginy, musi sa spustat s parametrom --enable-plugins
      • Re: Chromium 23.08.2009 | 20:21
        --UBUNTIAK--   Návštevník
        Dakujem ti za pomoc.. funguje to..
        • Re: Chromium 24.08.2009 | 12:10
          elven ten druhy   Návštevník
          ja mam podobny problem len som lama. ako si mam povolit tie pluginy? ujo UBUNTIAK ako si si to spravil? porad mi prosim
          • Re: Chromium 24.08.2009 | 14:17
            --UBUNTIAK--   Návštevník
            Nazdar ten plugin povolis tak ze do terminalu zadas prikaz chromium-browser --enable-plugins alebo ked to nechces spustat cez terminal sprav si vlastny spustac tak ze kliknes lavym tladickom na plochu a das vytvorit spustac
            a tam das
            Meno : Chromium Web Browser
            Command : chromium-browser --enable plugins
            a das OK a si hotovy...
            • Re: Chromium 24.08.2009 | 16:28
              elven ten druhy   Návštevník
              dakujem ti za radu. skusim dufam ze mi to pojde
              • Re: Chromium 25.08.2009 | 11:05
                elven ten druhy   Návštevník
                skusal som to uvedenym prikazom ale ten prikaz nepozna.
                • Re: Chromium 25.08.2009 | 12:18
                  luboš   Návštevník
                  musíš to zadat do příkazu na spouštění prohlížeče.
                  klikni na ikonu chromia pr.tlačítkem myši a ve vlastnostech dej do kolonky příkaz toto:

                  chromium-browser %U --enable-plugins
                  • Re: Chromium 25.08.2009 | 14:42
                    elven ten druhy   Návštevník
                    poobede to skusim lebo teraz nie som pri NTB. skusal som ten prikaz zadat do konzoly ale nic to nerobilo. vyskusam to podla tohto navodu a " %U " co vlastne znamena?
                    • Re: Chromium 25.08.2009 | 18:39
                      luboš   Návštevník
                      To ti vysvětlí určitě povolanější,je to příkaz pro systém,že má otevřít určitou aplikaci(aspon si to myslím)v tvém i mém případě je to příkaz pro otevření browseru chromium se zapnutými pluginy.No já nejsem linuxový guru tak ti to do detailu nevysvětlím jen se ti snažím pomoci při řešení tohoto problému,tenhle znak je běžny u dalších aplikací které spouštíš ale proč je zrovna takový to nevím(nepátral jsem po tom)
                      • Re: Chromium 25.08.2009 | 18:48
                        luboš   Návštevník
                        perfektní návod na tento/a jiné problémy s ubuntu najdeš na
                        ubuntu foru já čerpal odtud

                        http://forum.ubuntu.cz/
                        najdeš to v sekci-audio video. Ahoj
                        • Re: Chromium 26.08.2009 | 00:40
                          elven ten druhy   Návštevník
                          skusal som to podla toho navodu aj rady na ubuntu fore ale nic z toho nepomohlo.ako zapnem jazyk javascript?
                          • Re: Chromium 26.08.2009 | 03:38
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            ok, skusil som s parametrom --enable-plugins ... chrome spoznal dasto neskutocno (rozumej akty x) ... ale flash nenacital :)))) len seda plocha s kurzorom linkuk a nic viac :))) chrome zatial u mna nehrozi :D
                            • Re: Chromium 26.08.2009 | 09:30
                              elven ten druhy   Návštevník
                              chrome ide normalne len flash nejde. videa na youtube a stranky s flashom nejdu. skusal som podla uvedenych navodov ale stale nic. neda sa to nejako nastavit rovno v prehliadaci?
                              • Re: Chromium 26.08.2009 | 12:10
                                luboš   Návštevník
                                tak tam nemáš nainstalovený flash!a možná i javu! Nestačí jen povolit pluginy ale musíš mít i nainstalovaný flash + javu ale než to začneš instalovat tak musíš mít ty pluginy povoleny! tím výše uvedeným příkazem.
                                zadej do adresního řádku v prohlížeči toto: about:plugins a mělo by ti to ukázat nějaké pluginy(pokud máš prohlížeč nastaven jak jsem ti radil tím příkazem), no a hned uvidíš co ti za pluginy chybí no a pak si je jen doinstaluješ máš to přesně popsané(tu instalaci+příkazy) na ubuntu -foru já si to ted z hlavy nepamatuji musel bych to znovu hledat.Prostě musíš doinstalovat flash + javu ale napřed si musíš ty pluginy povolit v chromiu.Neboj se toho já to řešil úplně stejně jako ty.
                                • Re: Chromium 26.08.2009 | 12:24
                                  luboš   Návštevník
                                  Tady máš odkaz na tu instalaci toho flashe do chromia,ale nezapomen napřed v chromiu povolit ty pluginy!!!


                                  http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37735.0.html

                                  • Re: Chromium 26.08.2009 | 12:28
                                    luboš   Návštevník
                                    No a tady je zase odkaz,kde jsem řešil(ptal jsem se na foru) na stejný problém co máš ty. ahoj


                                    http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,38583.0.html
                                    • Re: Chromium 26.08.2009 | 21:55
                                      elven ten druhy   Návštevník
                                      uz som z toho zufaly. vobec mi nejde ten flash. skusal som vsetky navody a nic
                                      • Re: Chromium 26.08.2009 | 22:49
                                        luboš   Návštevník
                                        1)je lepší mít nainstalován flash+javu napřed než budeš instalovat chromium

                                        2)musíš mít nastaven zdroj pro chromium(máš ho na ubutu-foru)

                                        3)samotná instalace chromia(třeba přes synaptic-pokud máš ubuntu)

                                        4)dej si ikonu na plochu/nebo si vytvoř spouštěč

                                        5)pokud si dáš ikonu chromia na plochu,tak na ni klikni pravým tlačítkem myši a ve vlastnostech zadej do řádku pro.příkaz toto: chromium-browser %U --enable-plugins

                                        6)zavřeš a znovu otevřeš prohlížeč chromium a mělo by to fachat,líp ti poradit neumím. ahoj luboš
                                        • Re: Chromium 26.08.2009 | 22:57
                                          luboš   Návštevník
                                          tady máš odkaz na ty stránky na zdroj+klíč:
                                          http://www.linuxos.sk/forum/17498/index.html


                                          flash a javu si nainstaluj napřed(pokud používáš firefox tak flash tam musíš mít)javu si doinstaluješ přes správce balíčků(v ubuntu je to synaptic)
                                          a pak jen povol/uprav v ikoně chromia ten spouštěcí příkaz,a musí to jet.
                                          • Re: Chromium 31.08.2009 | 12:39
                                            luboš   Návštevník
                                            promin,dal jsem ti omylem špatný odkaz na ty stránky kde najdeš zdroj pro chromium+klíč+je tam postup zprovoznění i instalace flaše (já to dělal jinak).tak ted ta adresa:

                                            http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37735.0.html
                                            • Re: Chromium 31.08.2009 | 15:08
                                              elven ten druhy   Návštevník
                                              uz ma to aj tak dozralo sa s tym serkat a momentalne pouzivam Operu. ak by sa mi to v buducnosti podarilo spravit tak sa vratim ku Chrome. Na winXP mi ide super len v linuxe sa serie. dakujem ti aj tak pekne za pomoc
                                              • Re: Chromium 08.09.2009 | 22:07
                                                luboš   Návštevník
                                                Ahoj,dnes jsem narazil na perfektní návod přidání zdrojů pro chrome (jen pro ubuntu:8.10+9.04)+přidání klíčů,no a pak je instalace chrome v ubuntu hračka.

                                                http://jaxov.com/2009/09/install-chromium-extensions-plugins-in-ubuntu-linux/