Nastavenie pripojenia v skripte

Sekcia: Konfigurácia 11.08.2005 | 15:05
Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
Zdravím, zvyknem pravidelne meniť dve internetové pripojenia. Vymyslel som si to tak, ze som napísal skript, ktorý skopíruje resolv.conf a interfaces z daného pripojenia do príslušného adresára. Problém je ale v tom, že zakaždým, keď zmením pripojenie, musím počítač reštartovať, aby sa to prejavilo. Poraďte mi, prosím, čo mám dopísať do toho skriptu, aby sa tá služba reštarovala pri spustení toho skriptu. Ďakujem a prajem všetkým pekný večer
    • Re: Nastavenie pripojenia v skripte 11.08.2005 | 02:50
      q-parser   Návštevník
      No musis restartovat tu konkretnu sluzbu. Neviem ake mas distro, ale u mna sa to robi takto: /etc/init.d/eth0.net restart Skratka musis restartovat ethernet. Pozri, ci v /etc/init.d take nieco mas.
      • Re: Re: Nastavenie pripojenia v skripte 11.08.2005 | 11:13
        Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
        Hore pri mene je napísaná distribúcia :) Zaviedli to tu iba nedávno :) Čiže mám Ubuntu - Debian. V /etc/init.d/ mám skript networking. Bude to ono? Vyskúšam, ďakujem.
        • Ide to :) 11.08.2005 | 13:47
          Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
          Pridal som do toho svojho skriptu riadok: sudo /etc/init.d/networking restart A ide to, ďakujem :).
        • Re: Re: Re: Nastavenie pripojenia v skripte 11.08.2005 | 15:05
          q-parser   Návštevník
          OT: Preco mne nepise pri mene ake mam distro? pisem vacsinou, ked nie som lognuty, ale aj ked som, tak mi to tam neda.