Real-time guitar effect

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.10.2009 | 13:59
Miloš   Návštevník
Prosím, pomôžte mi, s napojením gitary na NB. Našiel som pár dobrých programov, len každý štrajkuje.

1. Rakarrack má problém s Jack Control a Jack Control má problém s ALSA: ""Could not open ALSA sequencer as a client. ALSA MIDI patchbay will be not available. ""

2. Creox mi pri spustení prehrávania píše veľmi obšírnu chybu: ""Error:""

3. Zatiaľ najlepší je GNUitar a pri ňom by som chcel ostať, ale má chybu, že aktivuje aj vstavaný mikrofón (napriek tomu, že v nastaveniach zvuku ho mám vypnutý) a po zasunutí jacku ho nedeaktivuje. Robí to veľký šum alebo aj spätnú väzbu. Tento problém má aj Lingot, teda usudzujem, že problém je v systéme. Neviete ako to vyriešiť (teda u GNUitar a Linot, prvé dva ma až tak nezaujímajú). Nechcem kvôli tejto prkotine prechádzať na okná :-(

Hádam ste to pochopili: Ako vypnúť vstavaný mikrofón?

Diki moc
    • Re: Real-time guitar effect 09.10.2009 | 14:19
      l_barbarossa   Návštevník
      - popis podrobnejsie zapojenie, to zn. ci pri vsetkych aplikaciach pouzivas jack server, ci nemas zaroven spustene este ine audio programy, v akom poradi spustas aplikacie, akym sposobom vytvaras spojenia medzi jack -om a aplikaciami, ci mas natiahnuty seq modul ... a pod.
      - pomocou qjackctl sa mozes vybavit s nastaveniami, napr. nastavenie midi moze mat viac poloziek, zrovna ty mas nespravnu ...atd, z rozhrania sa da nastavit vypisovanie logov z ktorych sa mozes dozvediet viac
      • Re: Real-time guitar effect 10.10.2009 | 01:59
        Miloš   Návštevník
        Aby om to ujasnil
        1. Čo je jack server? je to jack control? Však ja som ešte ani neprišiel na čo vlastne jack control je...
        2. To som si všimol, že na ubuntu nejdú spustiľ 2 audio programi, viete mi povedať, že prečo?
        3. Skúšal som vo všetkých poradiach
        . akym sposobom vytvaras spojenia medzi jack -om a aplikaciami, ci mas natiahnuty seq modul ... a pod --- To netuším ...
        . qjackctl je podľa wiki a screenov jack control a ten mi nejde
        • Re: Real-time guitar effect 10.10.2009 | 02:01
          Miloš   Návštevník
          Na začiatok mi stačí vypnúť vstavaný mikrofón, lebo to je zatiaľ jediný problém, potom uvidím čo ďalej ...
    • Re: Real-time guitar effect 09.10.2009 | 15:04
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ja som kvôli kámošovi raz inštaľoval Ubuntu Studio a vyzeralo to fakt dosť dobre je to vyladné na muziku Jack Control atď., ževraj je tam mierne upravené jadro aby stíhalo všetko realtime. http://ubuntustudio.org/
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Real-time guitar effect 10.10.2009 | 01:47
        Miloš   Návštevník
        No, nejakú špecializovanú verziu nechcem ale vyzerá zaujímavo. Stačilo by mi vedieť, aké programi má prednainštalované, na inšpiráciu :-)
        • Re: Real-time guitar effect 09.11.2009 | 11:06
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ale pokiaľ chceš robiť s muzikou musíš mať špecializované distro, Ubuntu studio je vyladené na muziku jack a ostané pitominky + má realtime jadro, čo je tiež potreba, aby systém stíhal robiť operácie v reálnom čase, kedysi som ho skúšal a môžem len odporučiť.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Real-time guitar effect 09.11.2009 | 20:11
            l_barbarossa   Návštevník
            Specializovane distro netreba - len je to jednoduchsie. Ked sa da Mandriva premenit na audio stanicu, tak verim, ze aj pri OpenSuse to ide.
            • Re: Real-time guitar effect 10.11.2009 | 09:18
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Takže keď to nastavíš v Mandrive, tak Ti prepojí všetky zariadenia cez Jack a nahodí realtime jadro, tomu neverím, akurát Ti naťahá music balíčky a si tam kde si bol v ...
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Real-time guitar effect 10.11.2009 | 20:15
                l_barbarossa   Návštevník
                joj, keby si nebol taky mudry ... uz si videl niekedy mandrivu zblizka? ... mandrivacke repozitare su dostatocne obsiahle, aby sa v nich dalo vybrat z niekolkych niekolkych verzii (rozne patchovanych, resp. konfigurovanych) realtime jadier. Ak sa chces prebavit, mozes si prekompilovat jadro sam, ci uz vanilla, alebo opatchovane.
                V mandrive mi nic samo nic nenahodi... ja som spravca a ja si nainstalujem a nakonfigurujem, co potrebujem (v rozsahu svojich vedomosti). Takze po instalacii realtime jadra si vsetko ostatne (jackserver a qjack, ardour, hydrogen, jamin, audacity, ladspa) doinstalujem z repozitarov pripadne skompilujem (leet plugins - obsahuju kompresory). Uplne si vystacim s tymto softom, neriesim ziadne win technologie (asio, directx) ani produkty (cubase) cez wine.
                Nastavit jackserver a nasledne routing pomocou rozhrani v qjack a ardour-e je pri troske znalosti anglictiny a terminologie dost jednoduche.
                Uz som tu raz uvadzal svoj audio setup, nebudem sa opakovat, dohladaj si sam, ak ta to zaujima.
    • Re: Real-time guitar effect 09.10.2009 | 16:22
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      z vlastnej skusenosti ti viem povedat, ze radsej si kup nejaku lacnu krabicku od behringera, nez riesit overdrive cez pocitac.
      aj ja som sa s tym vytrapil, zabil som s tym kopec casu, nainstaloval a vyskusal som vela softov (niektore aj studentske projekty), ale bud to nebolo real-time, alebo to sumelo a bzucalo nad unosnu mieru. v kazdom pripade, pocitac je krabica plna sumu, pchat tadial gitarovy signal a cakat od toho kvalitu je nerealne.
      btw ked vravis o windowse, tak tam ti gitaru zosiluje bez sumu/delayu?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Real-time guitar effect 10.10.2009 | 01:42
        Miloš   Návštevník
        Však ja od toho nechcem zázraky, len tak pre radosť z efektov, pre zábavku (však ani nemám gitaru čo by ladila :-) no, a nejakú krabičku som zhabal bratovi). Ten GNUitar je real-time a pravdaže aj šumí. Len neviem čo šumí počítač a čo aktívny vstavaný mikrofón, ktorý sníma ruch naokolo. Ja potrebujem ten mikrofón vypnúť a potom poviem. Ak nie, sa naseriem, otvorím ho a prestrihnrm kábliky :-) A nech si aj šumí.

        Vo windowse som ešte neskúšal a dúfam, že ani nebudem :-D ale na 99% som si istý, že tam nájdem program, ktorý bude brať signál len z gitary a nie aj z mikrofónu (vôbec mi nejde o šum a delay)
        • Re: Real-time guitar effect 11.11.2009 | 00:21
          siginigin   Návštevník
          plne suhlasim s tym, co pisal KiLo: prave teraz cez vikend som skusal taketo efektiky a aj ked to sice chodilo a zvuky pekne, ale slusne hrat sa na tom fakt neda...delay je sice len par ms ale pri tom posune som nic nevedel zahrat rytmicky, stale som sa prisposoboval zvuku z reprakov...
          taketo efetky su fakt len zabavu a vyblbnutie sa.je mozne, ze ti co hravaju koncerty a su zvyknuti na zlu kvalitu zvuku v baroch sa s tym budu vediet vyrovnat...kazdopadne nic sa nevyrovna externej krabicke na to urcenej, radsej skoc do hudobnin a mozno tam budu mat v komise nejaky slusny efektik za rozumny peniaz, rovno kup k tomu gitaru a mozes nahravat ;)
    • Re: Real-time guitar effect 10.10.2009 | 12:18
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      takze ad Ubuntu Studio:
      - nainstalujes si cele baliky programov jednoducho cez Synaptic, staci napisat do vyhladavania "ubuntustudio" a vybrat balik, ktory chces nainstalovat, tebe sa bude hodit ubuntustudio-audio a ubuntustudio-audio-plugins

      po dalsie sa nauc pracovat s JACK control, je to zakladna aplikacia, v ktorej vies poprepajat softver, ako keby to bol hardver, proste tahas kabliky medzi vystupmi a vstupmi

      PS: JACK control sa spusta vzdy prvy
      • Re: Real-time guitar effect 25.10.2009 | 20:34
        Miloš   Návštevník
        Tak sa idem k tomu vrátiť a idem od začiatku, od Jack Control (čakám preto, lebo idem aj tak sformátovať disk a nahodiť nový linux :-)

        Výpis s Jack Control:
        19:09:57.881 Patchbay deactivated.
        19:09:57.888 Statistics reset.
        19:09:58.016 Could not open ALSA sequencer as a client. ALSA MIDI patchbay will be not available.
        ALSA lib seq_hw.c:457:(snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: No such file or directory
        Cannot connect to server socket err = No such file or directory
        Cannot connect to server socket
        jack server is not running or cannot be started
        no message buffer overruns
        19:10:03.982 Startup script...
        19:10:03.982 artsshell -q terminate
        Cannot connect to server socket err = No such file or directory
        Cannot connect to server socket
        jack server is not running or cannot be started
        no message buffer overruns
        sh: artsshell: not found
        19:10:04.394 Startup script terminated with exit status=32512.
        19:10:04.394 JACK is starting...
        19:10:04.395 /usr/bin/jackd -R -dalsa -dhw:0 -r44100 -p1024 -n2
        /usr/bin/jackd: symbol lookup error: /usr/bin/jackd: undefined symbol: clock_source
        19:10:04.405 JACK was started with PID=4813.
        19:10:04.423 JACK was stopped with exit status=127.
        19:10:04.424 Post-shutdown script...
        19:10:04.424 killall jackd
        jackd: no process killed
        19:10:04.832 Post-shutdown script terminated with exit status=256.
        19:10:06.525 Could not connect to JACK server as client. - Overall operation failed. - Unable to connect to server. Please check the messages window for more info.
        Cannot connect to server socket err = No such file or directory
        Cannot connect to server socket
        jack server is not running or cannot be started
        no message buffer overruns
        • Re: Real-time guitar effect 25.10.2009 | 20:57
          l_barbarossa   Návštevník
          - aku mas distribuciu? pre Suse radia napriklad odinstalovat jack a nainstalovat jack2

          - hladaj v googli: "/usr/bin/jackd: undefined symbol: clock_source"
        • Re: Real-time guitar effect 10.11.2009 | 13:03
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          skus sa pohrat s nastaveniami v QjackCtl (frames, sample rate ...). Nedari sa ti spustit jack server. Pravdepodobne ti to ani nepojde real-time a s velmi zlou kvalitou ak to rozchodis. Na taketo hranie sa treba dost slusny comp a real-time vytuneny kernel :)
    • Re: Real-time guitar effect 08.11.2009 | 17:04
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ono musis mat nainstalovany realtime-ovy kernel, aby Ti to slo celkom slusne. Vyskusam aj ja, kedze efekt sa mi nechce kupovat a toto vypada ako zaujimava nahrada, s ktorou sa mozem vyblaznit. Nicmene, za 4 dni vyjde openSUSE 11.2, tak som zvedavi na novinky ktore tam budu a takisto aj lepsi kernel.

      btw. ten clanok co som Ti poslal je trosku starsi, ale posluzi dobre pre dalsie hladanie
      • Re: Real-time guitar effect 10.11.2009 | 00:54
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        na openSUSE 11.1-ke zatial bez sance rozbehat nieco take. Akurat som doskusal. Mozno v 11.2-ke