KDE4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.10.2009 | 15:54
MHhhh   Návštevník
Ahojte ako vypnut tie hovadiny v kde 4.x aby ked kliknem pravym tlacitkom sa mi nezobrazovala moznost pootocit iconu ale aby sa chovala "normalne" za skoru odpoved dakujem
kubuntu
    • Re: KDE4 26.10.2009 | 16:21
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ak myslis jednotlive PLASMA WIDGETS, tak si daj lock widgets (CTRL L) ...
      • Re: KDE4 26.10.2009 | 16:33
        MHhh   Návštevník
        Mno hej, ale skusil som napr madrivu a tam sa to chovalo uplne normalne tu ich zamknem a nemozem s nimi nic vies napriklad premenovat, alebo posunut a tak a take polozky mi tam chybaju.... niekde som cital ze sa to da ale neviem ako na to, a taktiez na plochu neviem nic dostat ... bol tam kos ale v takej ako keby zlozke myslim ze to je ta plazzma .... ako to odstranit ?
        • Re: KDE4 26.10.2009 | 20:23
          Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
          Ked som dobre pochopil, chces aby sa plocha chovala podla toho, co popisujes. Takze klikni pravym tlacidlom na plochu vyber z menu "Appearance settings" a v nasl. okne pod Desktop Activity -> Type zvol "Folder view".
          Viem, že nič neviem.
          • Re: KDE4 26.10.2009 | 23:11
            Mhhh   Návštevník
            Ano presne toto som myslel ale este stale mi tam chybaju take hovadinky ako kos a ta ikonka s PC nieco ako "tento pocitac" alebo ked si spravim odkaz na aplikaciu tak mi tam chyba nieake to kontextove menu po kliknuti pravym tlacitkom ako premenovat odoslat do neviem presne co vsetko tam je ale pokial ma pamat neklame tak v mandrive sa to chovalo"normalne" ako v KDE3.x
            • Re: KDE4 26.10.2009 | 23:32
              Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
              Ja mam Mandrivu 2009 a mam tam nasledovne polozky : Open, Rename, Cut, Copy, Move to waste bin, Open with, actions, compress, properties. Este podotknem, to vsetko je tam "same od seba", nic som manualne nepridaval. Linky na ploche si tam mozes dat samozrejme ake chces, vratane kosa, home a pod. Ked som mal OpenSuse, tak tam bol aj "Tento Pocitac" ale to bolo v podstate nejake html s odkazmi. V Mandrive som nic take nezaznamenal.
              Viem, že nič neviem.
              • Re: KDE4 26.10.2009 | 23:42
                Hmm   Návštevník
                Mno a presne o tom hovorim ... madrivu sa mi nepodarilo naistalovat... a nemam uz ani silu a ani chut riesit kde bol problem ale live cd vyzeralo super ... tak chcem aspon troska dokopat kubuntu aby sa tak tvarilo... takze ma niekto niejake navrhy kde moze byt chyba ... KDE4 sa mi paci v podani mandriva ale v kubuntu ma viac nez rozculuje...
                • Re: KDE4 27.10.2009 | 00:01
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  ktomu aby si mal ikonky na ploche ako si zvyknuty z windowsu...a ak chces kos mat na ploche, tak jednoducho otvor hlavne menu, a najdi ikonku kosa, a jednoducho ju presun (kliknes a tahas a pustis) na plochu
                  • Re: KDE4 27.10.2009 | 00:11
                    Hmm   Návštevník
                    Jeeej dakujem velmi pekne som to restartoval a vsetko nabehlo tak ako ma super vdaka moc, este mam otazocku ako donutit klavesnicu aby sa spravala oko vo windowse tu som nastavil slovak qwerty ale vobec to nieje ako vo windowse je v tom velky zmatok ....
                    a este ma irituje ten caps lock
                    • Re: KDE4 27.10.2009 | 00:27
                      Mhhh   Návštevník
                      Teda num clock... je uz vyrieseny...
                      Takze uz len ta klavesnica .... a zaujima ma este ako je to s firefoxom .... pomocou prikazoveho riadka mi nahodilo len verziu 3.0.14 rad by som tu najnovsiu 3.5.3 je posledna ked sa nemylim ... kde to zozeniem ako deb v SK ? alebo aky repozitar pridat fuuu ....
                    • Re: KDE4 27.10.2009 | 01:44
                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                      navod pre rozlozenie klavesnice. Avsak pozor, neviem ci je to iba moj problem, alebo celkovy v kde 4, tak ked mam nastavene zobrazovanie aku klavesnicu mam, tak mi blbnu klavesove skratky ako napr. ovladanie hlasitosti zvuku mi prestane fungovat. Riesim to tak, ze klavesnicu si nastavim cez prikaz sax2 -r, ale ako root. Je to tazsie na nastavenie, lebo musis sa prepnut do konzoli.
                      ctrl+alt+F1
                      // prihlas sa ako root, cize root, a heslo
                      init 3 ENTER
                      ctrl+c (po vypise 4-6 riadkov sa to povecsinou zastavi, tak preto to musis stlacit)
                      sax2 -r
                      // nastavis vsetky nastavenia v casti klavesnice, ulozis
                      potom sa navratis prikazom init 5, alebo restartnes masinu prikazom reboot.
                      

                      p.s. tym divnym sposobom si nenastavuj zobrazenie klavesnice, ale pojde Ti to aj tak. Vsak odhadom mozes prepinat :)