Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC???

Sekcia: Konfigurácia 30.10.2009 | 14:59
Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
Zdravim,
mam taky sialeny problem. Potrebujem pripojit funkcny 15 palcovy display z nefunkcneho notebooku ako normalny LCD monitor na PC. Ten notebook je Hp Compaq nx9020 (http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11996_na/11996_na.HTML). Tu su obrazky toho konektoru ktorym sa ten TFT display pripaja na motherboard:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=af3e5f6a12549a4b9ba779ebb653b2c0
. Ten posledny obrazok je obrazok motherboardu dosky z toho notebooku kde sa ten display pripaja. Nikde na googli nemozem najst ani nazov toho konektoru aby som si potom vygoogloval aspon jeho schemu aby som to mohol upravit tak ze tam pripajkujem D-SUB (si ako sa vola ten VGA na PC) a externy zdroj. Nevie niekto aspon ze ako sa to vola??? Popripadne neviete ci (alebo ako) sa na to da pozhanat redukcia??? Alebo este lepsie by bolo keby ste rovno vedeli ze ako to mam vsetko spravit. Dakujem za akukolvek pomoc.
..::RootLUG::..
    • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 30.10.2009 | 15:02
      Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
      A este sa ospravedlnujem ze som si pomylil sekciu, malo to byt v hardware...
      ..::RootLUG::..
    • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 30.10.2009 | 21:29
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús pohľadať niečo ohľadom LVDS a DVI (alebo LVDS a VGA). Ale vyzerá to tak, že to nepôjde len obyčajným prepojením pinov daných konektorov.
      Našiel som čosi takéto: Using a laptop LCD with a VGA connector
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 30.10.2009 | 22:19
        Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
        Tá koncovka sa na 100% volá LVDS ?
        ..::RootLUG::..
        • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 31.10.2009 | 20:44
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Tak mi hlási displej v linuxe. Napríklad xrandr. Neviem, či sa tak volá aj to rozhranie ale myslím, že áno. Keďže VGA rozhranie hlási ako VGA.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 01.11.2009 | 20:35
            Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
            A nevieš že kde sa dá nájsť nejaký návod alebo schéma na zhotovenie redukci? Ja to nemôžem nikde vygooglovať.
            ..::RootLUG::..
            • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 01.11.2009 | 20:46
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ani mne sa nepodarilo nájsť nič konkrétne. Iba nejaké redukcie za stovky dolárov. Ale nejakú schému prevodníka som vôbec nenašiel.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Ako pripojit XVGA display z notebooku na PC??? 12.11.2009 | 13:41
                bodo   Návštevník
                ako? podarilo sa ti to rozbehat?