ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.11.2009 | 23:10
tomas   Návštevník
caute pocul som ze sa da arch prekompilovat priamo na dany hw ako aj gentoo. vedel by mi niekto poradit ako ?

a druha cast sa tyka downgrandu. akym prikazom sa obnovuju povodne balicky?
    • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 03.11.2009 | 23:28
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      na kompilaciu zadaj "abs" do wiki na archlinux.org.
      obnova povodnych balickov nie je podporovana balickovacim systemom. jedine co ma napada, je stiahnut si a skompilovat si danu verziu softu manualne, pripadne vyhladat k danej verzii PKGBUILD
    • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 04.11.2009 | 14:51
      pejta   Návštevník
      1. ABS
      2. vo /var/cache/pacman/packages sa nachádzajú všetky stiahnuté balíky, pokiaľ nespustíš "pacman -Sc", potom stačí pomocou "pacman -U /cesta/k/balíčku/balik.tar.gz" nainštalovať - downgraednuť daný balíček, ak su vymazané, stiahni si ich
      PS: tými cestami si nie som istý, doplním až budem pri svojom pc
      • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 04.11.2009 | 19:43
        pejta   Návštevník
        /var/cache/pacman/pkg
        • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 05.11.2009 | 19:16
          tomino   Návštevník
          ako si ich mam stiahnut? napriklad teraz mam taky problem ze pri nabootovani a nabehnuti gdm mi blika prihlasovacia hlaska a pise ze nedokaze prihlasit uzivatela.... ma to asi nieco spolocne s openssl. ked som dal pacman-Ss openssl tak mi naslo ibba aktualnu verziu a nie starsiu. ako si to mozem downgratnut? dik
          • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 06.11.2009 | 17:58
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            http://www.schlunix.org/archlinux/extra/os/i686/
            stiahni si balik(y) ktore potrebujes a zadaj

            # pacman -U balik.tar.gz

            • Re: ine veci tykajuce sa archlinuxu... kompilacia a downgrate 06.11.2009 | 17:59
              Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
              a inak ked neco newes tak pred opytanim skus pouzit Google / ArchWiki ;)