Wifi a WPA 2
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
netrap sa wpa ani wpa2, ja som tym presiel, fungovalo to, ale ....
kontrola na mac adresu je rychlejsi, aj ked je nezabezpeceny je dostatocne bezpecny.
heslo:
"nema spravnu mac adresu , nema pristup" ;-)
Musim sa priznat, ze ani neviem, co vlastne pouzivam. Wifiny konfigurujem cez connection manazer v mandrive a netusim, nad cim to bezi.
Nic mensieho ako WPA a WPA2 sa uz neoplati dneska pouzivat. WEP sa da rozkodovat behom pol hodiny.
trochu popisu "filtrovania":
http://compnetworking.about.com/cs/wirelessproducts/qt/macaddress.htm
Nakoniec, ten wpa_supplicant si kvoli diagnostike mozes v rootovskom terminali spustit sam s prislusnymi parametrami (ktore najdes v napovede a man ku programu).
- filtrovanie podla MAC je minimalna ochrana, ktoru mozes pouzit vtedy, ked naokolo nie je ziaden priemerne technicky zdatny uzivatel (cize urcite nie vo vacsich mestach). odchytit a ukradnut MAC adresu inak nie je ziaden problem, naopak problem vyvstane potom tebe, ked k tomu dojde . Navyse komunikacia medzi tebeou a AP je uplne transparentna - tj, kazdy (sused), kto ju odchyti moze vidiet ake data posielas a prijimas.
Instalacia klasicky (pre Debian, resp. U/K/X/buntu distra):
sudo apt-get install wicd