ubuntu.cz a UPC chello

Sekcia: Komunita 12.11.2009 | 13:57
Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
Môj problém je v tom, že sa nemôžem spojiť so serverom ubuntu.cz
a ani ostatní klienti od upc-chello v mojom okolí. Trvá to už vyše týždňa. Pritom ubuntu.cz funguje bez problémov, to mám overené od klientov SWAN-u.
Dovolať sa do UPC nedá, teda možno po hodine čakania na telefone, reakcia na mail bude možno za 10 dní. Viem, že tu mi s tým nikto nepomôže, len chcem vedieť či má takýto problém aj niekto ďalší. Možno bude mať viac šťastia, sa tam dovolá a problém sa vyrieši.
    • Re: ubuntu.cz a UPC chello 12.11.2009 | 19:45
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      mám Chello a ubuntu.cz ide v pohode
      • Re: ubuntu.cz a UPC chello 12.11.2009 | 21:38
        WlaSaTy   Návštevník
        Aka lokalita a DNS servre? Tie prirodzenie od UPC neresolvuju ubuntu.cz uz par dni, ale este existuje /etc/hosts:
        217.31.205.114 forum.ubuntu.cz wiki.ubuntu.cz www.ubuntu.cz ubuntu.cz
        a ci ja viem co este im tam bezi, nepouzivam.
        • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 11:22
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          takytak chello.sk a fici mi to OK. je pravda, ze na routri mam nastavene ako primarne DNSka opendns.org
          • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 13:30
            Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
            no ,mne to stále nejde a dovolat sa tam stále nemôžem, už som si vybúchal pomali celý kredit. bol som aj na centre v trnavateli a tam mi povedali, že oni technické problémi neriešia. mám použit helpdesk, kde sa samozrejme nedá dovolať, alebo mail. no, bohovská starostlivosť o zákazníka, hlavne keď človek podpisuje zmluvu, potom dva roky drž hubu.
            • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 13:39
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              len raz sa mi stalo, ze sa tam nedalo dovolat dlhsie ako 33 minut, inak sa dovolam do par minut ... problem je ten, ze vtedy bol po 21:00 jeden pracovnik helpdesku pre vsetkych zakaznikov na slovensku.
            • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 16:43
              Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
              Ako naznačil WlaSaTy, skús si zmeniť DNS servre. Napríklad Open DNS má IP 208.67.222.222 a 208.67.220.220 a ak nepomôže, tak problém bude niekde inde. Ja mám OpenDNS nastavené lebo chellovske DNSka mi niekedy robili problémy.
              • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 18:50
                Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                maor, mám zmeniť v /etc/resolv.conf chello.sk za opendns.org a tie IP ktoré si tu napísal?
                • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 19:36
                  Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                  tak som to teda zmenil a funguje to, díky za radu
                  • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.11.2009 | 20:22
                    Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                    malý problém, po reštarte sa mi prepíše resolv.conf na chellovské DNSká
                    čo s tým?
                    • Re: ubuntu.cz a UPC chello 14.11.2009 | 17:16
                      WlaSaTy   Návštevník
                      pouzi /etc/hosts alebo si prestav DHPC klienta aby pouzil DNS servre ktore chces ty a nie tie ktore blokuju ubuntu.cz.

                      Inak, zaujimalo by ma co takeho na ubuntu.cz sposobilo blokovanie DNS resolvingu. Nebolo tam nieco o tom ako prijimat alebo dekodovat digitalnu kablovku? Alebo nieco o tom ako spravit z pocitaca router aj s preklepom ktory sposobil zavesenie DHCP daemona na WAN a nie na LAN interface?
                      • Re: ubuntu.cz a UPC chello 25.11.2009 | 16:16
                        Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                        ako mám použiť /etc/hosts ???
                        • Re: ubuntu.cz a UPC chello 25.11.2009 | 16:49
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          vim /etc/hosts
                        • Re: ubuntu.cz a UPC chello 25.11.2009 | 21:31
                          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                          Taká možno blbá otázočka, ale môže ti uľahčiť nastavovanie. Používaš router alebo máš počítač pripojený priamo na modem (resp. cez switch)?
                          • Re: ubuntu.cz a UPC chello 26.11.2009 | 13:53
                            Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                            priamo na modem
                            • Re: ubuntu.cz a UPC chello 26.11.2009 | 19:08
                              Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                              tak potom nič
                              • Re: ubuntu.cz a UPC chello 27.11.2009 | 11:57
                                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                                ja mam router (resp. switch), Sweex LC00070, ake mas riesenie?
                                • Re: ubuntu.cz a UPC chello 27.11.2009 | 20:27
                                  Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
                                  po 16-tich dňoch som sa dočkal odpovede na môj mail, ich stanovisko je:
                                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
                                  Dobry den,

                                  Podla nasich informacii nenastava problem na nasej strane ale k blokovaniu pristupu na ich server z nasej siete. Preto je potrebne sa obratit na spravcov daneho servera aby problem odstranili. Nie je mozne podniknut kroky z nasej strany aby bola porucha vyriesena.

                                  V pripade otazok nas prosim kontaktujte na nase oddelenie technickej podpory emailom alebo telefonicky

                                  S pozdravom

                                  Martin Bezek
                                  Junior operátor technickej podpory

                                  UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o.
                                  Ševčenkova 36
                                  P.O.Box 216
                                  850 00 Bratislava 5
                                  tel.:+421(0)2 594 22 222
                                  fax:+421(0)2 594 22 200
                                  e-mail:post@upc.sk
                                  http://www.upc.sk
                                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                  samozrejme u mňa sa tým problém nevyriešil, až po zmene DNS servra sa ubuntu.cz pripojí.
                                  kontaktoval som aj administrátora fora ubuntu.cz a ten mi potvrdil, že z ich strany je všetko v poriadku, skrátka UPC chello má špatne nastavené DNS servre, ale nechcú to pochopiť.
                                  • Re: ubuntu.cz a UPC chello 08.01.2010 | 08:20
                                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                    Na toto im odpíš že takúto odpoveď by si čakal od modrookej blondínky a nie od helpdesku, ja mám tiež teraz taký hosting kde si z ních robím prdel, s blbcami sa inak nedá, nech presne špecifikuje problém a pošli im aj stanovisko s ubuntu.cz.
                                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: ubuntu.cz a UPC chello 04.01.2010 | 11:15
                        bruno136   Návštevník
                        mam taky problem ako yurashek. po restarte sa mi to da do povodeho stavu. Ako mam spravit aby to tak zostalo. moc tomu nerozumiem. poradte prosim
                        • Re: ubuntu.cz a UPC chello 05.01.2010 | 19:28
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Tak si pridaj ten jeden riadok do /etc/hosts, myslim ze to bude najjednoduchsie riesenie kedze v upc.sk robi banda neschopnych ...
                          • Re: ubuntu.cz a UPC chello 07.01.2010 | 14:31
                            bruno136   Návštevník
                            Aky riadok tam mam pridat? Mne to musis po lopate napisat lebo ja som uplny jelen :)
                            • Re: ubuntu.cz a UPC chello 07.01.2010 | 21:41
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Hadam ten, co som pisal v mojom prvom prispevku v tejto teme.
                              • Re: ubuntu.cz a UPC chello 08.01.2010 | 13:04
                                bruno136   Návštevník
                                Aha tak dik.
                                • Re: ubuntu.cz a UPC chello 09.01.2010 | 13:26
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  A co Ti k tomu chyba, chces vediet v com a ako otvorit /etc/hosts tak aby si do neho mal pravo zapisovat?
    • Re: ubuntu.cz a UPC chello 08.01.2010 | 09:42
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Mám rovnaký problém a aj na PC aj NTB mám dual boot nedostanem sa na ubuntu.cz ani z Kubuntu a ani z win.
      Do chella som sa dovolal a potvrdil mi, že ani on sa tam nevie dostať. Volali mi aj späť či problém pretrváva a že ho budú riešiť od vtedy ma nekontaktovali.
      Jediné čo mi potvrdil je, že dochádza k nesprávnemu prekladaniu na DNS servri.
      Používam router asus je nejaké riešenie tak aby to šlapalo aj pod win? Alebo to budem vedieť nastaviť podľa týchto návodov len v linuxe?
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: ubuntu.cz a UPC chello 10.01.2010 | 15:36
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        Samozrejme, že sa to dá nastaviť pre oba systémy naraz, keďže používaš router. Choď do nastavení routra a nastav si DNS servery ručne na iné než UPC, napr. OpenDNS: 208.67.222.222 a 208.67.220.220 alebo Comodo: 156.154.70.25 a 156.154.71.25 alebo ľubovoľné iné DNS servery.
        • Re: ubuntu.cz a UPC chello 13.01.2010 | 13:22
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          No tak niečo sa niekde muselo zmeniť, lebo od včera mi to fachčí bez problémov.
          Možno predsa pomohol ten telefonát.
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: ubuntu.cz a UPC chello 08.01.2010 | 10:54
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      no vyzera to na cenzuru linuxu zo strany UPC :)
      • Re: ubuntu.cz a UPC chello 08.01.2010 | 14:48
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ja mam UPC tiez, no web mi bezi. bezal mi aj ked som mal DNSka UPC, bezi mi aj ked som na routri nastavil openDNS. dalsou moznostou je blokovanie jedneho rozsahu na strane ubuntu.cz (napr. vsetko z 85.216.*.*), varianta cislo dva - jeden z DNS serverov UPC je zle nastaveny/zosyncovany