ARCH instalacia/konfiguracia trouble

Sekcia: Konfigurácia 19.01.2010 | 16:22
Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
takze : nainstaloval som si arch (nastavil zakladne nastavenia : rc.conf ,host, pacman.d/mirrorlist, pacman....) ... ale ked dam pacman -Syu tak vyhlasi chybu "cant transfer file xxxx from yyyy server "(alebo nieco podobne v tom zmysle) ... potom som ARCH skusil nainstalovat vo virtualboxe a tam som ho nainstaloval/nakonfiguroval bez problemov(samozrejme nastavenia som pouzil tie iste) ....netusim preco mi to v VB ide a normalne nie ... neviete v com by mohla byt chyba? dakujem
    • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 19.01.2010 | 16:24
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      ping -c 3 google.sk v klasicky bootnotom archu urobi co?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 19.01.2010 | 16:24
      Jozef O   Návštevník
      Ide ti internet? Skus dns preklad alebo ping.
      • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 19.01.2010 | 17:33
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        pri archu sa oplati instalovat cez net- cize staci stiahnut netovsku instalacku.

        ty mas pravdepodobne zle nastavenu siet.

        v rc.conf sa nastavuje napr ci je staticka alebo je dns serverom priradovana.

        dalej sa moze stat ze zdroj stahovania balickov (miesto odkial stahujes) je nedostupne. potom ti napise error ze to nenaslo resp nieco ine.

        tak aby si sa tomuto vyvaroval tak si v /etc/pacman.d/mirrorlist nastav viac zrkadiel...

        a dalej uz len fic :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 19.01.2010 | 17:36
      Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
      net mi ide :/
    • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 19.01.2010 | 17:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus iny mirror
    • Re: ARCH instalacia/konfiguracia trouble 21.01.2010 | 08:50
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      urcite mas host a rc.conf v poriadku? daj sem vypis riadkov z rc.conf, host ktore su relevantne.

      skus pozriet archlinux wiki network popripade archlinux.fecko.sk
      skus sa popozerat na chybove hlasky co mas v /var/log