Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.02.2010 | 15:42
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute chcel by som sa spytat, ci viete daku dobru stranku na kupu mobilnych telefonov pretoze (najlepsie slovensku), pretoze slovensky operatory ponukaju malo mobilov.

Vopred sa ospravedlnujem za nevhodnu temu ale je to pre mna dolezite.... dakujem
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 16:56
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Celkom dobry vyber je na www.bestcena.sk napr.. Mam od nich nokiu x6 so symbianom. Uplna spokojnost
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 19:11
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no ja postupujem takto
      1. treby si vybrat co chces (urcit cenu a funkcie)
      2. vybrany model googlovat az kym nenajdes najlepsiu cenu
      3. objednat

      momentalne mam n97 mini (necelych 300€ - otvorene balenie,uplne novy) so symbianom a tiez uplna spokojnot az na mensiu lenivost, povodne som cakal na nexus one ale kedze sa u nas neda objednat a nema HW klavesnicu tak som android este odlozil
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 19:14
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        takze co chcem? nieco s dotykovym displejom.... a po pripade vysuvnou qwerty klavesnicou.
        cena? do 600 €

        a hladam daky slovensky pri najhorsom cesky obchod

        symbian neviem ci by som taky chcel... v com je symbian dobry? dik...
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 19:19
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          symbian je podla mna dobry len v tom ze je uz dlho na trhu a je pren vela softwaru inak ma podla mna skor nevyhody (ale vobec to nie je zle)

          a s tvojimi parametrami nokia n900
          ak ti nevadi windows mobile tak HTC touch pro 2
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 19:22
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            HTC,
            nokia (osobne poznam len obchdonydom.sk ako doveryhodny)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 19:59
              tommino   Návštevník
              no tak windows mobile moc neoblubujem lebo ma svoje casti, v ktorych je aj prostredie uplne nedorobene- windows 3.10 ci tak dako ....

              osobne preferujem samsung. nokie nove vyzeraju dobre celkom len nokia ma strasne malo peknych dotykovych mobilov. htc je v poho. sony erikson je dako mimo hry lebo som nenasiel konkurujuci model.
              • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 21:24
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                nokia n900 ma linux - a to taky aky si este nevidel a nema mu co konkurovat na mobiloch ... pozri youtube
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 21:56
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  suhlasim, pokial si ochotny zaplatiti cca 600€ tak N900 je jasna volba ...
                  Slackware
                  • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 22:39
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    pockam si na zaciatok druhej polky roka az klesne cena a ja sa kusok pozviecham a kupujem si ho :)
          • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 03.02.2010 | 22:37
            WlaSaTy   Návštevník
            HTC Touch Pro 2 ma CPU cca pol gigahercu. Nie ze by to nestacilona telefon, ale ten vyrobca ponuka v podobnej cene gigahercovy model s androidom. Sice som od neho videl zatal v danej kategorii predavat len bez HW klavesnice, ale to sa za chvilu zmeni.

            PS.: rhodium a ten ich WM 6.[1,5]. Uz tam ide zobrazovat filmy bez sekania?
            • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 04.02.2010 | 18:08
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja som to HTC navrhoval len kvoli tej klavesnicke,
              mne osobne je vykon telefonu viac menej ukradnuty, to ze mu nieco trva dlhsie alebo ze daco nacitava dlhsie je sice otravne ale nepodstatne

              a to ten telefon fakt seka pri prehravani videa ?? sak aj moja e51 zvladala mp4 plynulo

              moj osobny favorit je MOTOROLA DROID ale myslim ze je to len ta verzia bez SIM (UMTS ci ako, co je v USA), ma to android a aj klavesnicu, no bohuzial neplanujem zit v USA
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 04.02.2010 | 21:43
                WlaSaTy   Návštevník
                Ta HW klavesnica radikalne zvysuje vahu daneho stroja. A ano, seka to. Zatial sa mi nepodarilo najst pren funkcny prehravac filmov a tak mi seka presuvanie obrazu do FB nakolko WM pokrocil k dalsiemu stupnu nekompatibility s uzivatelmi. Tymto trpi aj komercny prehravac z divx.com.

                Orazkou je ci sa mi oplati skusit android ktoreho patche vyleteli z jadra alebo rovno pohladam nieco ine.

                PS.: s tym sekanim som hovoril o filmoch s rozlisenim 1/4 plochy DVD. Na prdoch o velkosti 320x200 nema co sekat. Tie mi isli bez sekania aj na PXA 300MHz kedze tie prdy leteli do grafickej casti CPU a o zvysok sa starala komunikacia CPU a radica LCD bez zasahu OS.
                • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 05.02.2010 | 12:39
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  no ja som velmi chcel telefon s androidom ale nic nesplnalo moje poziadavka, s nexusom by som sa zmieril ale objednavat to z USA sa mi nechcelo (zatial nikto nevie ake su kazove), pre mna bola pri kupe telefonu HW klavesnica velmi podstatna - neznasam pisat cokolvek na numerickej klavesnici telefonu a mnozstvo mailov vybavim bez zapinania PC nehovoriac o zaznamoch v kalendari a poznamkach ktore konecne nemaju 2-5 slov ale mozem plnohodnotne opisat co potrebujem

                  k tym videam, naozaj niekto pozerava filmy v mobilnom telefone ?? ja osobne si to neviem predstavit ako pohodlne a plnohodnotne

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 05.02.2010 | 20:43
                  kral   Návštevník
                  vyskusaj coreplayer, nastupca legendarneho tcpmp, siroka skala nastaveni, zatial ziadny problem
                  • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 06.02.2010 | 00:22
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Si vtipalek. Coreplayer je za peniaze a nema moznost demo verzie. Takze ho nevyskusam a je mi jedno coho je nastupcom.

                    PS.: ano, viem o moznosti ako ho vyskusat, ale ona zahrna aj iste rizIka spojenia sa s zombikmi a zvysenie vydavkov.
    • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 05.02.2010 | 16:07
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      prave som si precital zaujimavu spravicku o SYMBIANE
      co poviete ???
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Mobilne telefony (Android, WM, po pripade vlastny os) 05.02.2010 | 21:41
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Cital som to vcera uz niekde inde, krasny krok :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people