Open Soruce v firme

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.02.2010 | 15:46
admin   Návštevník
Dobrý som admin vo firme a podarilo sa mi tam pretlačiť Linux. Ale ak sa chce udržať tak potrebujem od Vás radu a poprípade návody.
1, Potrebujem rozbehať mail server, ktorý bude triediť maili do skupín
2, Potrebujem aby jeden špecificky mail poslal viacerým osobám
Ďakujem za rádu.
    • Re: Open Soruce v firme 06.02.2010 | 16:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      postfix a vytvorenie aliasov, ktore pojdu potom na patricne konta
      • Re: Open Soruce v firme 06.02.2010 | 16:57
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        A do skupin, ak to ma byt nieco ako foldre vramci konta, tak Maildir + procmail. A na stahovanie emailov cez imaps dovecot.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Open Soruce v firme 06.02.2010 | 16:59
        admin   Návštevník
        Mail bude napríklad firma@firma.sk a keď pošle mail napríklad jan@jan.sk tak to dá do skupiny Martin a keď to pošle ivana@ivana.sk tak to dá do skupiny Žilina. Tak to potrebujem spraviť.
        • Re: Open Soruce v firme 06.02.2010 | 17:17
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          A co povazujes vlastne za tu skupinu? Co to je?
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Open Soruce v firme 06.02.2010 | 18:53
      Avatar rhn   Používateľ
      Doporučoval by som nainštalovať podľa tohto postupu postfix a máš všetko vrátane webmailu:
      http://www.postfixvirtual.net/
      Treba dávať pozor - nie každá distribúcia má skompilovaný Cyrus-SASL vrátane podpory SQL.

      Na správu kont si k tomu pridaj phpMyAdmin (http://www.phpmyadmin.net/)

      S ohľadom na stabilitu by som doporučoval nahradiť Amavis za Clamsmtp (ako vstupný transport) - Amavis niekedy padá - keď som ho v minulosti používal - musel som ho monitorovať v crontabe (ps -C "amavisd-new" || RestartAmavis.sh). Teraz používam ClamSMTP a som bez problému.

      So skupinovými aliasmi som narazil na viaceré problémy - keď ich je moc, má s tým problémy spamassassin (môže zvyšovať podozrenie na spam). Inak aliasy sú super, len v rozumnej miere (musel som nahradiť hromadný firemný mail z aliasu na shell skript - nad 30 userov v aliase - spamassassin padal).

      Riešiť sa to dá buď
      1. skriptami v maildrope - znalosť skriptovania potrebná - niekto to musí manažovať
      2. mailing list systémami (majordomo) - automatické prihlasovanie/odhlasovanie užívateľov do skupín (mail-to: list-subscribe@domain / list-unsubscribe@domain) - s tým nemám však nemám skúsenosti.