Piskanie Glxgears

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2010 | 14:16
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Zdravim. Mam velmi delikatny problem. Ked spustim GLXGEARS ide vsetko OK, hadze to okolo 35000FPS. Problem je v tom, ze ak cast okna GLXGEARS prekryjem napr terminalom, tak z bedne zacne vychadzat jemnucke tiche piskanie. Ked glxgears odkryjem, piskanie prestane. Stava sa mi to aj napr v blenderi ak pracujem s nejakym high polygon objektom. Co moze sposobovat to slabe piskanie? Dakujem
sudo apt-get remove windows
    • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 14:38
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Trosku som googlil a zevraj to robia procaky core2duo, alebo niektore graficke karty pri urcitej zatazi, alebo pri velkom pocte FPS. Je to vada, zlebo to mam ignorovat? Dakujem
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 14:39
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        PS: zevraj piskaju vsetky grafiky, len niektore viac a niektore menej.
        sudo apt-get remove windows
    • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 21:28
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Tento zvuk zvyknú spôsobovať silové časti pri zvýšení spotreby grafickej karty. Je to celkom bežná záležitosť pri menej kvalitných grafikách, u niektorých predajcov je možné aj reklamovať.
      • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 22:04
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Ked je to bezne, tak to asi necham tak zatial. Len som sa bal, ze je to velky problem a ze to vyzaduje bezodkladne riesit. Dakujem za odpoved
        sudo apt-get remove windows
        • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 22:24
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Mne napríklad zasa pískal zdroj pri malej záťaži. Dal som do skrine navyše vetrák a trošku to stíchlo a keď som dodal ďalší disk tak už je ticho úplne.
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
          • Re: Piskanie Glxgears 07.02.2010 | 22:47
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Mne sa zda, ze to predsalen bude ta GK, ale ked to neni vazne, tak to necham tak. Zevraj to este robia aj core2duo CPU, ale to sa mi nezda
            sudo apt-get remove windows
            • Re: Piskanie Glxgears 08.02.2010 | 18:47
              Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
              >Mne sa zda, ze to predsalen bude ta GK

              Podobny problem som mal na jednom starom PC zo starou grafickou kartou ATI, piskanie bolo pocut pri zataz grafickej karty ( 3D akceleracia, prehravanie videa cez Xvideo)
              • Re: Piskanie Glxgears 08.02.2010 | 19:30
                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                To bude asi aj moj pripad, lenze GK je GForce 9500GT
                sudo apt-get remove windows
    • Re: Piskanie Glxgears 09.02.2010 | 01:02
      Jozef O   Návštevník
      Vymenim za moj intel na 300 fps :)
    • Re: Piskanie Glxgears 09.02.2010 | 09:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Roky som sa vŕtal v elektronike a pískanie zapríčiňuje rezonancia nejakej súčiastky na určitú frekveciu, spravidla sú to kondenzátory, stačí vyvolať to pískanie a skúsiť pritlačať prstom súčiastky k smerom k doske, úspešnosť odhalenia 90%, občas sa ale stáva že je to vnútorná chyba súčiastky a tam pomôže len jej výmena.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org