Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ?

Sekcia: Ostatné 08.03.2010 | 14:06
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
Ahojte,
reagujem na komentáre entity "Tri pomlčky" v mojej správičke.


Áno dá sa, len nesmiete byť vystavení útoku striel vz. 43 zo sapíkov rúžovolícich pohraničníkov. Pozri si:


Cit. "Ak o mojej skúsenosti so železnou oponou malo vôbec zmysel hovoriť, potom pre jej tuctovosť. Bol to príbeh svojej doby. Väzenia boli vtedy, po okupácii, plné podobných „kopečkárov", ako ja (príznačný bohemizmus – železná opona ležala prevažne v Čechách, obkolesených zo Západu „kopečkami"). Celé dni som počúval ich príbehy, o tom, ako jedni mládenci (v uniformách) poľovali na iných, často rovesníkov, kdesi pri Devíne alebo na Morave. Hľadači slobody skúšali prejsť na cudzie doklady, prelietali železnú oponu na rogale (jedno zo Slovenska je dnes v berlínskom múzeu železnej opony, jeho majiteľ žije na Slovensku), iní preplávali s potápačskými prístrojmi pod hladinou Dunaja, preleteli ho na teplovzdušnom balóne, ktosi sa pokúšal preraziť závory na nákladom aute (mimochodom - neúspešne - v napohľad tenkej závore bolo vraj natiahnuté oceľové lano). Príbehy som si vrýval do pamäte, aby som svoj pokus zopakoval inak a lepšie."
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 15:57
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ten clovek pisal o tom, ze tvoj subjektivny nazor nepatri do spravicky.

      inak moj nazor ktory bol v podstate velmi mierny si zmazal, tak ako nazory dalsich ludi. alebo uz konecne po tolkych rokoch prestan robit hluposti, alebo si aspon raz priznaj svoju vinu.

      podla mna je jednoduchsie raz ustupit ako donekonecna zmazavat vsetko co sa Ti nepaci. A bez problemov to napisem znovu, pretoze si uplne neschopny prijat nazor nikoho ineho. alebo mi chces dokazat ze je to inak? Tak prosim, dokaz to. Hned bude menej hadok a hned bude menej ludi, ktori linuxos ignoruju kvoli tebe. viem, ze tento moj nazor zmazas, a ak to urobis, tak to len viac rozsirim. Mas moznosti ako si napravit povest, ako si ziskat uznanie a ako sa zbavit tvojich myslenych nepriatelov. prvy krok vsak musis urobit ty, a za tych par rokov co si tu si ho neurobil.
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 16:06
        ---   Návštevník
        no vy dvaja velmi ustupcivi, netvrdohlavi ste sa tu pekne stretli. A este si zacnite jeden druhemu vyhadzovat na oci vlastne chyby. Tomu hovorim gol do vlastnej brany.
        A do tej spravy som to pisal ja, ze to tam nepatri.
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 16:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano, je to tak. dlho som tu nebol a uz sa hadam. a ano, bol si to ty co si poukazal na problem a je fajn ze si sa ozval.
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 22:30
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Počúvaj ty "stano" milicionár.

        Ja som nič nemazal, lebo na to nemám žiadne práva, to si dosiahol svojím nedávným útokom proti mne, ty ..... kedy si opäť raz pohnojil všetko o čo sa tu snažíme.

        A ak si myslíš, že si tu nemôžem slobodne prezentovať svôj názor, tak sa mýliš. Táto téma, ktorá už bola raz vymazaná a teraz sa tu opäť objavila vôbec nie je určená (pre ľudí tvojho typu) aby vyvolala flame. Staršia generácia vie o čom ironizujem a je tvoja smola a úbohosť, že vôbec nemáš tušenia o čom to vlastne hovorím. Nechaj si svoje jalovosti pre greenie.doc a neser ma.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 23:27
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          takze mame tu urazku greenie, tvrdenie ze som zas nieco pohnojil (lebo som vyjadril svoj nazor na tvoje spravenie, ktore je stale velmi zle), dalej si myslis ze Ti nejako zakazujem mat svoj nazor, co vobec nie je pravda (takze ma ani trochu nepoznas) a este k tomu spominas smolu a ubohost za to, ze nejaka generacia by pochopila ze pises uplne hluposti ako sucast spravicky o linuxe v severnej korei.

          a na zaver ta zase seriem, ako vzdy. a zase teba lebo mam zase iny nazor ako ty. takze som zly... hlavne tym, ze som Ti uz vela krat napisal ako sa takymto veciam vyhnut a ty na to odpovedas zase a zase a zase a zase utokom. najskor som ta povazoval za komicku postavu, no posledny cas je to tragedia...
          • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 23:30
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            stanko ukludni sa. mne sa zda, ze cele rozproje tu zacinas opat len ty. ak to takto dalej pojde, tato tema sa uzamkne.
            ps: a nepis mi, ze som ta krivo obvnil a ze opat si ty obet atd, na to nie som zvedavy
            • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 22:40
              kralovic   Návštevník
              LOL. Vy musite byt strasni kamarati s Eduardikom. Ani neverim vlastnym ociam co si napisal.
              • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 22:42
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                lol. vy musite byt strasni kamarati s hoferekom. robis predcasne zavery.
                • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 22:51
                  kralovic   Návštevník
                  S Hoferekom sa nepoznam a ani s nim nekomunikujem. Ale Hoferek, aspon co ho poznam z diskusie, nie je taky naivny ako namysleny dodoedo. A ty musis byt strasny kamarat s nim.
                  • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 12.03.2010 | 01:15
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    Hoferek sa divy ze sa tu furt diskutuje o blbostiach. neviem ci kazdeho zaujima rogalo, dunaj, dodoedo, hoferek, osobne utoky ci cenzura. Ak je toto ta "naj" tema sucasnosti, tak potom to tu za vela nestoji a je najvyssi cas ist niekde prec. posledny prispevok k tejto teme. je mi jedno kto ju zacal a uz je mi aj jedno co sa tu vsetko stvara.
                    • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 12.03.2010 | 01:19
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      na druhom portali si tiez toho povedal viac nez dost, popisalo sa tu viac nez dost, nech sa spravi cokolvek, stale niekto bude kritizovat. lockujem temu. ende slus. dolietalo sa.
    • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 17:15
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      tema nema nic spolocne s linuxom, ani neriesi aktualny problem. Temu by trebalo zmazat a autora zabanovat. Nechapem preco stale si mastiruje svoje ego vysoko postavenou fciou...sak raz Ti niekto da dobre po nose uvidis. Bohuzial robis hambu linuxu...
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 20:11
        WlaSaTy   Návštevník
        Tiez mam ten pocit ze tu uz roky chybaju blogy, s nimi by to bolo v pohode.
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 20:34
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Budú tu... Pracujeme na novej verzii LinuxOS, no naneštastie popri tom pracujeme / študujeme, takže sa to odzrkadluje a nestíhame sa venovať novému systému toľko koľko chceme..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 20:44
            WlaSaTy   Návštevník
            Som rad ze budu, niektorym uzivatelom vyslovne chybaju.

            Ale na druhu stranu, som rad ze si chalani najdete cas aj na toto hobby popri praci a studiu. Drzim palce !
          • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 23:28
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            drzim palce ludom co stoja za linuxos a velmi sa tesim na novinky
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 22:16
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        No len sa neposer z toho premýšlania o svojich pocitoch a môjmu nosu daj láskavo pokoj, Angelo ....
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 22:25
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          bohuzial, ma pravdu
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 22:30
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Čo ja viem, ja keď tu idem, idem do komunity ľudí... Na linuxon.sk píše Hanzel že sa mu narodil Linuxák ( inak nič proti, len uvádzam názorny príklad toho, že aj inde sa píšu osobné témy ). Nemá to nič spoločné s Linuxom a nikto naňho nenadáva :).

        Mňa zaujíma dianie celkovo tu na tomto fóre, a je mi jedno či to je o Linuxe alebo programovaní, alebo či to je o hre alebo o obľúbenej pesničke.. Chodím tu kvôli ľudom a aj kvôli tomu, že sa to tu hlavnou tématikou točí okolo Linuxu.

        Btw1. keď už sme pri tej haMbe, Ty robíš haNbu svojej slovenčinárke :)
        Btw2. s Linuxom to nič nemá, takže nedramatizuj
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 22:33
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ďakujem.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 09.03.2010 | 23:32
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          narodil sa novy linuxak nema nic spolocne s linuxom... zaujimavy nazor :)

          je vsak velmi velky rozdiel medzi napriklad spravickou a osobnym blogom. blogy su totiz prave o nazoroch, o osobnom pohlade na nieco. spravicky by mali byt o strucnych informaciach napriklad o nejakej novej verzii.

          ak pride naprklad firefox 4, tak by bolo normalne hladat na blogu nieco typu "ako som sa potrapil s oblubenymi rozsireniami v novej verzii" a v spravicke nieco typu "vysiel novy firefox, prinasa podporu ABC a da sa siahnut na mozilla.sk".
          • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 00:11
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Tak si založ vlastné fórum a tam to tak rob... Tu sa budú selektovať osobné veci do blogov a klasické informácie do správ, databáz znalostí, fóra a pod.. Zatiaľ to tak nie je, takže dovtedy musíš ostať verný linuxon.sk
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 00:30
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              jedna vec je ta, ze tuto temu som nezamkol uz len kvoli tomu, nakolko bol navrh, ze v sekcii ostatne sa mozu rozoberat aj podobne temy, druha vec je zas navazanie sa jeden do druheho ... ked niekto zautoci, druhy nech to prehliadne, ak sa situacia zopakuje, zaujme sa urcite stanovisko ci postoj a podla toho sa budeme ostatni spravat. hm?
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 11:03
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ahoj,
          kedze spominas portal LinuxON a aj Tomasa a zaroven aj komunitu, zareagujem na tvoj prispevok. Neber to pls osobne.
          Mne osobne tato tema nevadi, no zarazilo ma trochu ked som to videl v spravach, ale budiz precital som si ok, ideme dalej, ale uz vtedy som vedel, ze to bude ludom (nie vsetkym) prekazat a bude z toho velke halooooo.

          Zdielam tvoj nazor:
          Mňa zaujíma dianie celkovo tu na tomto fóre, a je mi jedno či to je o Linuxe alebo programovaní, alebo či to je o hre alebo o obľúbenej pesničke.. Chodím tu kvôli ľudom a aj kvôli tomu, že sa to tu hlavnou tématikou točí okolo Linuxu.

          Skoro to vystihuje zmysel komunity.
          Komunita alebo spoločenstvo je prostredie alebo skupina ľudí, ktorí sú bez ohľadu na rozdielnosti schopní oceňovať rozdielnosti, čo im umožňuje účinne a otvorene komunikovať a spolupracovať na dosiahnutí spoločných cieľov.
          Slovo komunita z latinského communitas, znamená spoločenstvo, spoločnosť, ale aj vľúdnosť, láskavosť, zmysel pre spoločnosť.

          Presne toto drzi po hromade LinuxON - ked sa Tomasovi narodilo dieta a uprimne vyjadril svoju radost do blogu, niekto sa nepytal, ze co to ma spolocne s Linuxom, ale kazdy mu gratuloval, ved je to predsa krasna vec. Okrem toho skoro kazdy den spolu komunikujeme, ci uz cez portal, alebo aj cez irc. Ked pride niekto novy, tak sa privita.

          Prosim uvedomte si, ze Linux nas len spaja! KOMUNITA JE O LUDOCH !!!
          Slackware
          • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 12:32
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            No ja si tento tvoj post neberiem osobne, to sa neboj, mám trošku viac rozumu ako vyzerám.

            Ale myslím si, že by sa nič nedialo, keby sa sem neprišiel vyjadriť Stano H.. Verím v to že po rebuilde systému a pridaní častí aké plánujeme sa komunita zocelí a budeme jeden parádny web, kde si človek nájde aj zábavu, aj zabitie voľného času a aj články pre nabranie vedomostí.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 11:57
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Páni.


              Vyjadrím sa o tom len a len preto, lebo si myslím, že teraz už čoraz väčšia a väčšia časť čitateľov naozaj vidí, o čo Stanovi Hoferekovi a zopár ďalším ( myslím tým tú entitu "Tri pomlčky" ) ide a ako to robia.

              Niečo napíšem, snažím sa dodržiavať motívu informácií v zdroji, pričom pridám niečo ironické a hneď naskakuje "Tri pomlčky" a napíše, že krčmové reči sa tu nevedú a mám si ich nechať pre seba.
              Tu naskakuje Stanislav Hoferek a polodobrácky a rozsiahle všetkým objasňuje, aký som panovačný, ješitný a jebnutý atď.
              Pridávajú sa samozrejme ďalší, návrhy o banoch a banánoch pre autora (pisateľa) Správy ( :-D ) ..
              no a ja to nevydržím a ohradím sa aj ostrejšie, ale som v podstate k tomu vyprovokovaný týmito po-revolučnými deckami, ktorým Fico dal krídla.

              Vidím však, že sa to lepší .....
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 11:59
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                nabuduce bez nadavok ;)
                • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 13:55
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Nabudúce kľudne aj s nadávkami, bude na to filter ;-)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 14:34
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                zmazane 3 prispevky. Dovod: prehnane emocie a osocovanie, vybavte si to privatnou (mail, IM, ...) cestou, nie na fore.
                • Vtip: spravovanie linuxos - emdi 11.03.2010 | 14:47
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Emdi, díky za zmazanie príspevkov. Dovolím si vtip a viem že ho pochopíš, lebo je to fakt smiešne.
                  Pamätáš sa, ako to začalo minule, keď to spustil on ?
                  Takto.
                  mam otazku - kto moze dat administratorovi tejto stranky po prstoch?

                  kym s tomasom srnkom ci mirom bendikom neboli problemy, eMDi dookola vymazava komentare. aky to ma zmysel? ak ma niekto velke prava, tak by mal mat aj nejaku zodpovednost a mal by sa problemom stavat celom a vychadzat s ludmi.

                  za posledne hodiny uz minimalne 3x zmazaval komentare, ktore ho nijak neurazali a nikomu neublizovali. preco je to tak?
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 16:22
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                vyprovokoval som ta. Priznavam sa, ale to je uz sila zvyku ze ta nemusim (to je pozostatok z doby, ked si si robil s forom to co si chcel...). Daco s tym zrobim dobuducna . Ale jedno si ujasnime. Fica nemusim! Historiu ovladam perfektne.
                • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 11.03.2010 | 20:48
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Angelo, vidím, že si už trocha vychladol.

                  Prečo si myslíš, že som si naozaj robil s Fórom, to čom som chcel. Ja som stará garda, ktorá nezrádza ideály a vieru. Ja som naozaj mazal nezmyselné a uštipačné komentáre alebo komenty, ktoré hovadili slabších jedincov a za nič sa nehambím a neľutujem. Viem, že sa mi čoraz rýchlejšie blíži deň, kedy sa budem musieť zodpovedať za všetko zlo, a preto už nemám žiadnu túžbu škodiť druhým. Chce to čas ...
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 08:38
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Linux podla mňa v prvom rade komunita a až v druhom rade systém, preto by som uvítal aj viac správičiek zo života komunity, trebárs aj ožranie sa pri kompe aj s fotkami :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 10:23
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Máš u mňa bod ;-)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 00:51
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      Inac ten citat mi ozivil stary plan ze ::
      chcel by som mat casostroj a na chvilu si "vyskusat" zit v tej dobe medzi komančmi. Bola by to zaujimava skusenost, ktoru by som doprial urcite vsetkym. Lebo z rozpravania starich viem, ze vtedy nebolo take zlo jak je teraz...keby ludia mohli vyskusat ako sa zilo predtym, omnoho viac by si vazili terajsok...
      Keby som mal nahodou ozaj ten casostroj, tak by som sa pozrel asi do vsetkych zaujimavych dejin na svete :-) samozrejme z moznostou navratu! Lebo napr. pretransformovanie sa do 2.sv.vojny do nejakej partizanskej jednotky a sledovat prepad konvoja, to musi zaujimave len do toho momentu, nez nemci vykriknu achtung a ja vyplaseny budem mackat tlacitko "back to the future".
      p.s. ale dnes ide vsetko k horsiemu...vid dnesnu dobu
      • Re: Dá sa s rogalom preletieť z Devína cez Dunaj ? 10.03.2010 | 19:58
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Inac udalost v buducnosti (pritomnosti) nemoze ovplyvnit udalost v pritomnosti (minulosti). Ale cestovat do buducnosti sa da, vid hlupe miony (patri medzi leptony) a ine subatomarne castice.
        BTW ty si chcel byt 2. sv. vojnou.

        Neviem co tolko riesite okolo 1 spravy ktora mala istu informativnu hodnotu. Ked sa vam tak nepaci (hlavne ---), tak piste spravy vy, zabanujte dodoedovi ucet, znemoznite mu pristup na server.....
        Aj tak sa medzi vami nenajde nikto kto by to robil, tak tu nie je co riesit.